Optimizasyon Ağustos ’15 Bülteni

Userspots Optimizasyon ekibi olarak, geçtiğimiz ay ilk bültenimizi yayınlamıştık. Bu ay Ağustos bültenimiz ile karşınızdayız.

Vakit kaybetmeden sizlerle bu ay içinde beğendiğimiz, faydalı olabileceğini düşündüğümüz yazıları, haberleri paylaşmak isteriz.

  • E-ticarette conversion’ı arttırmak için kontrol edebileceğiniz ya da test edeceğiniz noktaları bir checklist ve infografik olarak gözden geçirmek isterseniz “91 Point Checklist and Infographic” inceleyebilirsiniz.

Biz ekip olarak Home Page Optimization, Navigation Optimization, Touch Point Optimization, Load Speed Optimization…” gibi başlıklara ayrılmış bu checklist’i epey sevdik.  • Twitter’da User Experince alanında bir fenomen haline gelen Luke Wroblewski (LukeW) mobilde dropdown şeklinde listeleme kullanmanın kullanıcıların hayatını nasıl zorlaştırdığı ve bununla ile ilgili alternatifleri içeren bir blog yazısını bizlerle paylaştı.
  • Kullanıcılardan, geri bildirimleri toparlayarak web siteniz, mobil uygulamanızı gözden geçirip, iyileştirmek için sektörün başarı tool’larından olan Usabilla, yayınladığı blog yazısında formlarımızı da optimize etmek için bizlerle bazı best practise’leri paylaştı.

6 Articles on Design Theory to Help You Create Beautiful Landing Pages bize landing pages tasarımı ile ilgili bizi besleyecek yazıların önerileri sunuyor.

Userspots optimizasyon ekibi Turing olarak, Landing Pages ile ilgili bizden daha sık ve güzel içerikler edinebileceğinizi de şimdiden söylemek isteriz.

During the first 14 days my profile was live, I had 104 visitors with nine messages. Those nine messages resulted in four qualified leads. My starting overall conversion rate is 8.65%. My qualified lead conversion rate is 3.84%.
How Udemy Generates More Revenue with Smart A/B Testing

Udemy’nin mail optimizasyonu ile gerçekleştiridği A/B test örnekleri geçtiğimiz haftalarda yayınlandı. Burada benefits vs feauture testi dikkat çeken testlerden oldu. Detaylar “How Udemy Generates More Revenue with Smart A/B Testing” blog yazısında yer alıyor.

4 Things You MUST Have on Your Pricing Page
Userspots Optimizasyon Modeli Kartları

“…A/B test sonuçları aslında bizi fazla şaşırtmadı ve conversion sonuçlarındaki hatırı sayılır bir farkla (bkz: milyonlar) pagination kazandı. Pagination’a geçtikten sonra bu konuyla ilgili olumsuz feedbaclerin de ortadan kalktığını eklemek lazım.

Userspots olarak tasarımını yaptığımız Hepsiburada Mobil App’inin Digitalage Müşteri Memnuniyeti Birincisi oldu.
A version
B version
  • Optimizasyon sürecinde web sitenizde, mobil uygulamanızda kullanabileceğiniz çok fazla ve User Survey’den Analytics’e farklı alanda tool’lar var. Bunların neler olduğunu, karşılaştırmasını, yorumları ile incelemek ister misiniz? About Analyticse bir göz atmanızı tavsiye ederiz.
  • Announcing the Winners of I/Own It, A Scholarship for Women Engineers” blog yazısı ile Optimizely’nin I/Own It programı, kadın mühendislere verdiği bursları, imkanları takip edebilirsiniz.

Optimizasyonla ilgili olan etkinliklerden bazılarını sizin için toparladık.

Önümüzdeki Eylül bülteninde görüşmek üzere!