Optimizasyon Temmuz ’15 Bülteni

Userspots Optimizasyon ekibi olarak, aylık düzenli olarak yayınlayacağımız, Türkiye’den ve dünyadan optimizasyon alanında dikkatimizi çeken gelişmeleri ve linkleri paylaşacağımız ”Optimizasyon Bülteni”mizin 1. sayısını sizlerle paylaşmanın heyecanı içerisindeyiz.

Optimizasyon konusunda bu ay içerisinde dikkatimizi çeken ve sizler için de faydalı olabileceğini düşündüğümüz gelişmelere göz atabiliriz;

Web siteniz veya uygulamanız için optimizasyon önerileri çıkartmak adına sizler için de hızlı bir rehber olabilecek Userspots Optimizasyon Modeli kartları UX Camp ’15 sırasında katılımcılarımıza dağıtıldı.

Userspots Optimizasyon Kartları

https://twitter.com/mustafadalci/status/619791583379128320

  • Kullanıcının sitenizde nerelere tıkladığı ve nerelere odaklandığı ile ilgili genel bir görüşe sahip olabileceğiniz heatmap analizleri ile optimizasyon sürecine devam etmeyi planlıyorsanız, ‘What We Learned from 1,000,000+ Heat Map Clicks’ Clicks yazısında yer alan 1 milyon’dan fazla heat map tıklaması almış olan case study’leri incelemenizi tavsiye ederiz.
  • Geçtiğimiz ayın sonunda yayımlanmış olan ‘Designing Data-Driven Interfaces’ blog yazısı bizlere özellikle finans ve bankacılık sektörü uygulamaları ve sitelerinde data ile ilgili gösterimleri optimize etmek için de ilham verdi.
  • Good UI’ın A/B test sonuçları sunumu A/B testlerde farklı varyasyonların sonuçlarını karşılaştırmalı gösterimi konusunda epey güzel bir örnek olarak karşımıza çıktı.
Good UI test sonuçlarından bir örnek
Faceoff ile daha dikkat çekici selfie’ler!
  • Selfie demişken, Tinder’da da A/B testi yaparak en fazla match alan fotoğrafınızı bulmak için belirli yöntemler mevcut.
  • Qualaroo içerik paylaşımı konusunda farklı bir boyuta geçti. Twitter hesabını takip etmenizde fayda var.

Önümüzdeki Ağustos bülteninde görüşmek üzere!