Proč žena (nejen) po třicítce v dnešní době nemůže najít lásku? Ucelený přehled.

Abychom našli správnou odpověď na tuto otázku, musíme si nejprve “prosvištět nějaká slofíčka”.

Pojem č. 1: LÁSKA = bezpodmínečné přijetí určitého člověka (v našem případě partnera). Zdůrazňuji, že slovo bezpodmínečné je naprosto klíčové pro pochopení tohoto fenoménu. Krom toho, lásku rovněž dáváme bez toho, aniž bychom žádali něco nazpět. A lásku zpravidla musíme sami dávat, abychom ji do svého života přitáhli.

Pojem č. 2: ZAMILOVANOST = mimořádně silná mezilidská přitažlivost k dalšímu člověku, která hraničí se závislostí na tomto člověku. Stav zamilovanosti by se dal přirovnat ke stavu na drogách.

(Příznivci mého seriálu ASK však rozdíl mezi láskou a zamilovaností znají z ASK #6.)

Pojem č. 3: VZTAH = ekonomická jednotka, v našem případě mezi mužem a ženou, kdy muž něco nabízí a poptává na ženě, zatímco žena něco nabízí a poptává na muži. Na základě shody nabídky a poptávky mezi mužem a ženou vzniká vztah. Typickým rozdílem mezi láskou a vztahem je ten, že láska nedělá kompromisy, zatímco vztah ano.

Když jsme si vyjasnili pojmy, aby se nám nepletly s dojmy, je zřejmé, kde se nachází ten “zakopaný pes”: průměrná žena dneška hledá vztah, nikoliv lásku — protože netuší, co to láska vlastně je — a proto je v oblasti “hledání lásky” frustrovaná.

Než se dostaneme k samotným důvodům proč žena lásku nemůže najít, pojďme si ještě připomenout, jaký je rozdíl mezi mužem a ženou v oblasti partnerských vztahů do 30ti let:

Průměrná žena této doby si v oblasti partnerských vztahů do svých třiceti let dělá prakticky vše, co chce. Užívá si sexu dle libosti, protože je to ona, která si vybírá kdy a s kým si udělá dobře. Pokud chce vztah, má vztah. Pokud chce něco jiného, má něco jiného. A přitom odkopne spoustu beta samců, kteří se o ni různými způsoby ucházejí (víte koho myslím přece, ten váš hodnej kámoš). Zkrátka a dobře, průměrná žena má do svých třiceti let sexuální party, o které se průměrnému muži ve stejném věku ani nezdá.

Pokud jste však jako žena po třiceti single, začínáte zjišťovat, jaké to je, když o vás nemá zájem ten, o koho máte zájem vy. Samy zažijete pocit odmítnutí, který jste dopřávaly všem mužům, které jste přímo či nepřímo odkoply.

Totiž, kolem třiceti se vám stane taková věc, kterou noobové v oblasti partnerských vztahů označují jako “biologické hodiny”. Ale ony to nejsou biologické hodiny ve smyslu ztráty plodnosti, jak o tomto fenoménu referuje mainstream. To, co neználci popisují jako biologické hodiny, je váš podvědomý strach z toho, že muži okolo vás se začnou zajímat o mladší ženy než jste vy. Přesně tak: začínáte se bát mladší konkurence, protože ve svém jádru se bojíte, že zůstanete samy. A žena si své přežití zajišťuje zpravidla replikací, tedy zplozením dítěte s mužem, kterého uloví. A zdůrazňuji, že loví žena.

No jo, ale máte další problém: kde takovýho chlapa získat? Týpci okolo vás jsou buď zoufalci, kteří hrajou počítačový hry, čumí na fotbal, apod. anebo jsou zadaný. A fuckboye už nechcete, protože máte namrdáno. Jenže ouha, zdá se, že o vás jeví zájem pouze fuckboyové na Tinderu. Jste s tím sice nespokojené, ale ten sexík a něha občas chybí, takže občas kývnete. Ale ten důvod, proč to tak je, je zajímavá ironie: víte proč se typický fuckboy stal fuckboyem? Protože když byl mladší a ty ženy na party ho odkopávaly (vaše mladší verze, pamatujete?), budoucí fuckboy začal studovat, v čem dělá chyby při balení žen. A když své chyby napravil, proč by se měl usazovat? On totiž a) nemá namrdáno jako vy, protože to ještě nezažil a b) atraktivita muže po 30ti letech naopak stoupá. Takže proč mu chcete upřít to, co jste samy zažily? On si to teprve zažívá. A dost ho to baví. Takže v ohledu představ o vztahu se s vámi zákonitě rozchází.

Jo a vemte si, že fuckboy byl mimo jiné ponížen vašim chováním, a teď si tu (vámi) odebranou hodnotu vybírá zpátky. Ať už si to uvědomuje nebo ne.

Ale neberte to tak, že bych vám nějak chtěl hrabat do svědomí, já pozici vaší mladší verze chápu. Obzvláště dnešní mladé ženy jsou v masové hypnóze, kdy jejich představy řídí mimo jiné celebrity a pseudoinfluenceři na sociálních médiích. Jinými slovy, dnešní mladé ženy — a hlavně ty atraktivní — jsou vychovávané k sexuální sobeckosti/bezohlednosti. (Stačí si poslechnout/přeložit texty Ariany Grande, jedné z hlavních globálních influencerek této generace, např. její songy thank u, next či 7 rings. A to je jen kapka v moři.)

Každopádně, z tohoto mixu vychází váš pocit frustrace a strachu, že zůstanete samy či s beta partnerem, který je sice “hodný”, ale kterého ve skutečnosti nemilujete a zanedlouho ho podvedete s dalším fuckboyem, který má to pro vás neskutečně přitažlivé sebevědomí.

Takže tak. Mindfuck? Nikoliv. To jsou sociální vědy v praxi, přátelé.

“Dobře, ale co mám tedy dělat?” ptá se čtenářka, se kterou text výše zarezonoval a lásku hledá.

Dobrá otázka.

Já osobně bych z těch tří pojmů výše (láska, zamilovanost, vztah) vsadil na lásku. Koneckonců, pojďme si to vzít vylučovací metodou:

Zamilovanost je něco, co jen těžko vědomě ovlivníme. Buď se to stane anebo ne, nemůžeme tomu poručit. Navíc, zamilovanost v některých případech velmi rychle vyprchává a skutečně nepřeháním, když tento stav přirovnávám ke stavu na drogách. Během fáze zamilovanosti častokrát neuvažujeme racionálně a máme přes oči idealistický opar, znám též jako “růžový brejle”.

Co se vztahu týče, na ten nesázím proto, že to je sociální konstrukt. Jinými slovy: je to nepřirozený vynález vymyšlený lidmi na základě monogamní ideologie, která v naší kultuře vychází z křesťanství. Navíc, vztah není založen na win-win principu. Na vztahu benefituje žena, muž nikoliv — pro něj to znamená kompromis, kdy obětuje svou přirozenost. A pokud chcete kvalitního muže, kvalitní muž nikdy neobětuje svou přirozenost. Navíc, když s někým budujete vztah, tak to neznamená, že k sobě něco cítíte. A to už vůbec nemluvím o tom, že do vztahu — protože to je ekonomická jednotka, pamatujete? —se častokrát hrnou jen sobečtí prospěcháři. Ať už z důvodů majetkových či psychosociologických.

Já myslím, že láska je tou správnou cestou. Za a) láska k partnerovi vychází ze sebelásky, takže i když jste samy, tak se milujete, tedy přijímáte se takové, jaké jste; b) nikoho do ničeho nenutí; c) podporuje vaši přirozenost a radost ze života. Cesta lásky — namísto cesty vztahu — je dle mého názoru ztracené umění porozumění mezi mužem a ženou.

Takže, pokud láska do vašeho života stále nepřichází, na vašem místě bych si přečetl následující výčet 17+2 důvodů proč žena nemůže v dnešní době najít lásku:

1. Lásku vnímá jako prostředek směny.

Pokud jste dávaly při čtení pozor, tak už víte, že láska je bezpodmínečná. Což tedy znamená, že na vašeho partnera nekladete podmínky, za kterých ho budete milovat. Pravá láska totiž miluje a neočekává nic nazpět.

Pokud tedy od svého partnera očekáváte, že se bude chovat určitým způsobem, a když ne, tak mu nedáte svou “lásku”, tak mezi vámi žádná láska není.

2. Čeká na “gentlemana”.

Já vím, já vím, dámy. Vy nechcete jen tak někoho. Vy chcete toho svého pana Božského, jak vás naučila Carrie.

No, když opomeneme fakt, že Sex ve městě byl pouze seriál (leč nanejvýš zábavný), taktika čekání na gentlemana má jeden háček. Gentleman je totiž přitahován dámou. Takže pokud čekáš dlouho a on stále nikde, je na čase, aby sis upřímně odpověděla, zda tou dámičkou opravdu jsi, anebo si na ní jen hraješ.

Zájemce o moje vztahové rady učím jednu techniku:

Krok č. 1: Napiš si na papír kritéria na svého dokonalého partnera (krásný, vysoký, chytrý, …). Máš to? Dobrý, přesuneme se dál.

Krok č. 2: Odpověz upřímně na následující otázku: Mám já sama kvality, které požaduji na svém vysněném partnerovi? (Pro mnohé je odpověď na tuto otázku drsné zjištění.)

Krok č. 3: Pokud ano, něco děláš špatně. Pokud ne, začni na sobě makat.

Takže pokud chceš krásného, vysokého a chytrého gentlemana, zatímco jsi ošklivá, malá a blbá kráva, je na čase na sobě začít makat. Na Instagramu možná lidi oblbneš, ale přírodní zákony nikoliv.

3. Nechápe základní principy přitažlivosti.

Principy přitažlivosti jsou jasně dané a jsou neměnné. Platily před tisíci lety, platí i dnes. Změnily se pouze metody. A pokud nerespektujete základní principy toho, co muže na ženě přitahuje, nemůžete se divit, že jste stále samy.

A pokud do toho věříte ještě pohádkovým filmům a dalším fake médiím a nechcete se vzdát své idealistické představy, protože se vám na sobě nechce makat, tak to budete mít s hledáním partnera dost těžké.

Jo a jen tak mimochodem — láska není exkluzivní životní benefit pouze pro ženy. Láska je lidská potřeba (viz např. zde). To znamená, že ji potřebují i muži. A pokud si ji sobecky nárokujete jen pro sebe a nedáváte dál, nedivte se, že kvalitní muže (tzn. takové, co mají mj. sebeúctu) nepřitahujete do života.

4. Je oblbnutá feminismem, tedy je vyvedena na scestí z tradiční ženské role.

Tohle je hodně big deal. Feminismus to totiž ženám toužící po tradiční rodině pěkně posral. Jo, je fakt super, že dnes děláte práci, kterou měl dělat chlap, zatímco vy byste mohly bejt doma a v klidu si vařit nebo vyšívat.

Chcete říct tajemství? Feministky, které celé hnutí vymyslely, byly ošklivé a odpudivé ženy, se kterými chlapi nechtěli píchat. A při jejich pomstě jim na špek skočily i jejich atraktivnější, leč stále ublížené, kolegyně z řad žen.

Výsledek feminismu: oslabování tradiční mužské role. Jeden z důvodů, proč si nemůžete najít chlapa je ten, že zatímco vy jste top sebevědomá manažerka, kolem vás je roj stydlivých a nepoužitelných trubců.

Zkrátka a dobře: Vy se stáváte muži a muži zas ženami. A pokud žena s ženským jádrem hraje mužskou roli nejen v práci, ale i ve vztahu, tak zákonitě nemůže být spokojená.

To už vám ale ty feministky neřekly, co?

5. Nezná sebe sama a základní pojmy.

Pojmy jsme si již vyjasnili na začátku. Pojmy a dojmy by se totiž nikdy neměly plést. Nicméně, je třeba znát ještě sama sebe.

Co ti dělá v životě radost?
Prospívá tvůj současný životní styl tvému zdraví?
Máš kolem sebe lidi, kteří tě berou takovou, jaká jsi?

Tyto a další otázky, kterých mám v rukávu hodně, ti pomohou nastavit tvůj charakter tak, abys k sobě přitáhla vhodného partnera. Pokud k sobě nejsi upřímná, nediv se, že si do života přitáhneš falešného partnera.

6. Je pohodlná/líná.

To už jsme nakousli v bodu č. 2. Takže jinými slovy: Pokud na sobě nepracuješ a jen čekáš, až za tebou sám dorazí ten vysněný pan Dokonalý, může se to zvrtnout v čekání na Godota.

Stejně jako muž, i žena by měla kultivovat určité kvality, aby zvýšila šance přitáhnout k sobě vhodného partnera. A čas běží.

7. Je rozmazlená.

Tohle na dnešních princezničkách vidím hodně. Pokud se žena narodí krásná a do bohatší rodiny, má to jednoduché: každý tu hezoučkou princezničku má rád a zahrnuje jí pozorností.

Nicméně pozor. Taková princeznička se zpravidla stává rozmazlenou a bezohlednou nánou, která je zvyklá na samá práva a žádné povinnosti.

Rozmazlená nána nechce nic dát, ale jenom brát. Je na to totiž zvyklá odmalička (diletantská výchova dnešních dětí je ostatně téma samo o sobě). Opět se tedy vraťme k bezpodmínečnosti lásky. Protože rozmazlená nána lásku bere, ale nedává jí, nikdy lásku nepozná.

8. Chybí jí sebereflexe a empatie.

Mnoho žen také nedisponuje žádoucími elementy charakteru kvalitního člověka. Mezi ty hlavní nedostatkové pokládám sebereflexi a empatii.

Nedostatek sebereflexe v oblasti mezilidských vztahů se projevuje typicky obviňováním druhých lidí za všechno, zatímco my jsme bez chyby. A pokud se jedná o opakovanou událost, která se vám do života vrací (např. je to třetí partner v řadě, který vás opustil ze stejného důvodu), možná by stálo za to se zamyslet, zda v něčem neděláte chybu vy.

Nedostatek empatie, konkrétně tedy vůči mužům, je dnes dle mého názoru naprosto alarmující. Vypadá to, že od muže se v oblasti partnerských vztahů očekává všechno, zatímco od ženy nic. Ale upřímně řečeno, nevěřím tomu, že dnešní atraktivní žena bude za současného (nemocného) stavu společnosti vůči mužům kdy empatická. Proč? Protože nikdy nemůže pochopit, jaké to je být v jeho kůži. Naproti tomu ale ošklivá žena, to už je jiná písnička. Ošklivá žena je empatičtější vůči muži, protože se sama musí snažit více, aby muže zaujmula. A taky ví moc dobře, jaké to je, když se k ní lidé chovají jako ke kusu hadru.

9. Má tendenci k přivlastňování partnera a nárokuje si exkluzivitu.

Láska nikoho nedrží v řetězech. To dělá pouze Strach. Pro Lásku je přivlastňování si toho druhého zabiják. Obzvláště pokud je přivlastňování provozováno na muži. Totiž, aby muž dosáhl svého nejvyššího potenciálu, musí cítit Svobodu. Pokud mu je Svoboda odpírána, ztrácí na svém potenciálu a tudíž i na atraktivitě pro ženu.

A pozor, přestože je muž přirozeně bytost polygamní, to, že po tvém boku zažívá Svobodu neznamená, že bude zákonitě spát s někým jiným. To, že pouze po tvém boku cítí Svobodu, a s nikým jiným, naopak může mít za následek, že právě nebude chtít trávit svůj život s nikým jiným než s tebou.

10. Loví ve špatných vodách.

Na lásce je paradoxní to, že dokud ji honíme, uniká nám. Jakmile se na to ale vykašleme a uvolníme se, přijde k nám sama, často když to nejméně čekáme. Oblast lásky je kontrarozumovou oblastí. Musíte totiž pustit, abyste chytli.

Proto, pokud pravidelně lovíš, například po barech s kámoškama, a přitom toužíš po lásce, řekl bych, že to není efektivní strategie. A vůbec, pokud chceš, řekněme, inteligentního muže, a ne dospělé dítě, které denně hraje počítačové hry, co tě vede k tomu si myslet, že takoví navštěvují bary a kluby každý víkend?

11. Neumí komunikovat.

V první řadě neumí komunikovat zájem. Neumí muže ulovit skrze řeč svého těla a když už jí někdo osloví, lže a hraje si na nedostupnou. Příčinu tohoto chování vidím ve škodlivém společenském programování, které má průměrná žena dnešní doby v hlavě.

Pokud neumíš komunikovat zájem, jak chceš přilákat tvého vysněného partnera? Myslíš, že umí číst myšlenky?

Dále, což je daleko podstatnější, neumí komunikovat v případě problémů/konfliktů, které v každém vztahu dříve či později nastanou. Ne, život nefunguje jako Tinder, kde si druhého člověka smažete, když se nechová podle vašich představ. Představu o dokonalých, pohádkových vztazích, kde se protějšek chová přesně podle vašich představ a kde všechno funguje ideálně každý den “dokud vás smrt nerozdělí” bezmyšlenkovitě přebíráte z médií, ale takto žádný skutečný vztah nikdy nefungoval. Řekni partnerovi, co ti vadí a také si vyslechni, co vadí jemu. Jiná cesta než upřímná konfrontace k vyřešení problému nevede.

Zkrátka a dobře: Místo komunikace s druhým používáš své vlastní domněnky, vztahové záležitosti řešíš se svými známými, a když už jsi v koncích, tak kontakty ghostuješ/blokuješ. Seš pohodlná a bojíš se vystoupit z komfortní zóny. A právě proto kvalitního partnera míjíš. Ten se takto neférově totiž nechová.

12. Bojí se být sama.

Snad každá single žena, kterou znám, až chorobně touží nebýt sama. Denně na toto téma obvolá několik zadaných kamarádek, kteří jí neváhají dát nějakou dysfunkční radu, protože se samy do vztahu dostaly jako slepé k houslím.

A protože se bojíte být samy, tak hned hrábnete po prvním cápkovi, který se chytne a jakž takž sedí do vaší škatulky nedosažitelné dokonalosti. Je jen otázkou času, kdy zas budete nespokojené, tentokrát pro změnu ve vztahu, protože zjistíte, že ten cápek, kterýho jste si ze zoufalství vybrali, je zkrátka prvok.

Zdravý člověk — ať už muž či žena — by se měl spřátelit se svou samotou. Ostatně, jak řekl kolega Sartre:

Pokud jste osamělí když jste sami, tak jste ve špatné společnosti.

Když jsi sama, zkus experimentovat. Rozvíjej svou osobnost, zkus si něco, co sis vždycky přála zkusit. Nečekej slepě na pana Ideálního, který má přijít někdy v budoucnu. A kdo ví, třeba paradoxně toho pana Ideálního přitáhneš skrze své experimentování, namísto každodenního sezení doma u Netflixu a fňukáním svým kamarádkám do telefonu.

13. Má nezdravý vztah sama k sobě.

Je užitečné mít na paměti, že zdravý vztah s kýmkoliv začíná na zdravém vztahu k sobě samému. Pokud nedokážeš milovat sama sebe, tedy bezpodmínečně přijmout sama sebe, nedokážeš milovat druhého.

Hledáš někoho, kdo tě doplní, namísto snahy naplnit se sama. Tajemství úspěšného partnerství je však následující: dva připravení lidé, kteří druhého nepotřebují k tomu, aby se sami milovali.

14. Nevzdělává se.

Pokud dnešního člověka pálí nějaký problém, internet a knihy jsou spolehlivá místa, kde velmi efektivně dokáže najít řešení svého problému.

Jak zhubnout? Jak zbohatnout? Jak — v našem případě — klofnout toho největšího alfa samce pod sluncem? Vážně si myslíš, že před tebou nikdo tento problém neřešil? Co když už dávno před tebou spousta lidí sepsala, jak se tvůj problém dá řešit? Všechno se dá najít, člověk ale musí hledat.

Pokud pouze doufáš, že se tvá situace v lásce a vztazích někdy zlepší a namísto četby poznatků z evoluční biologie, psychologie, sociologie a antropologie se koukáš na Slunečnou, tak good luck.

15. Žene se za statusem, nikoliv za podstatou.

Je pro tebe důležitější to, co si o tobě myslí ostatní, než ty sama.

Uvedu na příkladu: Řekněme, že telefon potřebuješ primárně na textovky, ale i tak chceš raději předražený iPhone namísto Xiaomi, které je daleko dostupnější a je stejně, ne-li více, pro tvou potřebu kvalitní.

Přeloženo do naší problematiky: Řekněme, že vztah potřebuješ primárně na pocit něhy, ale i tak chceš raději celebritu ze sociálních sítí namísto souseda Pepíka, který je daleko dostupnější a je stejně, ne-li více, pro tvou potřebu kvalitní.

Jestli si myslíš, že bez prstenu na ruce jsi nula, tak bys měla přestat konzumovat sociální média a více se zamyslet, co vlastně chceš. Je to prsten nebo láska?

Jo a jestli chceš přiblížit, jak tě vnímají muži, když na ně začneš tlačit ohledně tvého statusu snoubenky/nevěsty, podívej se sem (čas 1:08:11–1:08:17).

Chováš se jak Marfuška, takže pozor ať nedopadneš jako ona.

16. Je pod vlivem sociálních sítí.

Chceš mít vlasy jako Ariana Grande, talent jako Billie Eilish, tělo jako Pamela Reif, vztah jako má Justin a Hailey. Samozřejmě ale tvůj chlap musí být vášnivý a bohatý jako ten týpek v 365 dní. Standardní požadavky, přes to nejede vlak.

Chceš vůbec něco podle sebe?

Kolik času trávíš na telefonu?

Máš nějaké vlastní životní zkušenosti?

Co tě nutí myslet si, že máš nárok na stejná privilegia jako celebrity?

Sociální sítě mají mj. efekt potírání individuality, zkreslení reality a FOMO. Možná už je na čase se do té reality probrat a pracovat s tím, co máš. Jak chceš bezpodmínečně přijmout druhého, když nedokážeš bezpodmínečně přijmout sama sebe?

17. Je sexuálně konzervativní.

Muži jsou přírodou naprogramováni tak, že na ženách je přitahuje vzhled (zadek, prsíčka, tvářička, až pak někde tam vzadu je ten zbytek). To je realita. Proto se tak fintíte, když jdete ven. My to nevymysleli. Reklamace podávejte Matce Přírodě. (Všimněte si slova “Matka”.)

Vy na mužích zase hledáte 3S.

Je však fascinující, že když dojde ke vzájemné shodě a přijde na lámání chleba, spousta žen (nejen) po třicítce, které hledají lásku, se sexem dělá vofuky. Cítí sice svou touhu, ale v hlavě jim jedou různé verze škodlivého společenského programování, které je ovládá, jako např.:

Sex je až za odměnu.
Sex je něco, co bych měla udělat nejdřív na třetím rande.
Chci to, ale kdyby se to dozvěděla kamarádka, tak to neschválí.
Sex by se měl dělat až po svatbě.
Když mu teď dám, tak si o mě druzí lidé budou myslet, že jsem kurva.
Cítím se neupravená, co když se mu nebudu líbit?
Chci, aby to napoprvé bylo dokonalé.
Sex na prvním rande? Na tohle jsem už stará.
Sex na prvním rande? Na tohle jsem moc mladá.

Jeden bulšit jako druhý.

Já to řeknu asi takhle: Je 21. století. Zdraví lidé vnímají sex jako přirozenou a příjemnou potřebu. Nezdravé jsou naopak tyto škodlivé programy v hlavě. Vždyť sex je ten nejkrásnější zážitek, který v životě můžeme zažít. Proč si ho nedopřát, pokud oba cítí silnou vzájemnou přitažlivost a respektují se všechny náležitosti bezpečného sexu?

Řeknu to ještě jinak: To, jakým způsobem se stavíme k sexu, zásadně ovlivňuje naše vnímání lásky. Přirozená bezpodmínečnost v lásce s nepřirozenými podmínkami v oblasti sexu opravdu nejde moc dobře dohromady. Není pravda, že pokud hledáte lásku, sex nehraje v námluvách důležitou roli. Hraje. A pokud ne pro vás (o čemž pochybuji), pro muže určitě. Nezapomeňte, že muž má často méně sexuálních zkušeností než vy a také, že sex je jeho slabina. Buďte v tomto ohledu empatické a ano, řekněme si to narovinu, taktické.

Navíc, sex je často “make or break” záležitost ve vztahu. Čím dřív sex člověk podstoupí, tím dřív ví, na čem je a jakou chemii se svým protějškem má. Můžeš si ušetřit spoustu času s hledáním vhodného partnera paradoxně tím, že na své cestě rychle vyřadíš “nežádoucí vzorky” právě přes postel. Nebo snad s každým troubou chceš chodit desetkrát ven, než mu dáš, abys pak zjistila, že to stojí za hovno?

Neposlouchej rady o sexuální zdrženlivosti od svých hloupých kamarádek, stejně ti jen závidí, že přitahuješ víc mužů než ony. Krom toho, sexuálně se snad přirozeně zdržíme pouze v momentě, kdy si svými pocity nejsme jistí, nebo ne? V momentě, kdy si jistí o své přitažlivosti vůči druhému člověku jsme, proč bychom se měli zdržovat? Na co budeme čekat? Na Godota? Pokud cítíš k někomu přitažlivost, ale zároveň se bojíš o to, co si o tobě budou myslet druzí lidé, problém je pouze ve tvojí hlavě.

Žijeme jenom jednou. Kdo asi bude mít na smrtelné posteli hezčí vzpomínky? Hodná holčička, která strávila svoje nejlepší léta v celibátu v klášteře anebo žena, která se za svou sexualitu nikdy nestyděla a klidně si čas od času dala pro své potěšení i trojku? Wake the fuck up. Láska k životu je také druh lásky.

Je mou bláhovou nadějí, že jednoho dne se lidstvo propracuje na úroveň přímé sexuální konverzace mezi mužem a ženou, tak jako Craneová a Rimmer v epizodě Hololoď z Červeného trpaslíka:

(RIMMER a CRANEOVÁ jedou výtahem.)

HLAS VÝTAHU: Podlaží 3125: Sport a milostné hrátky.

RIMMER: (Náhle se přestane hloupě šklebit) Sport a co?

CRANEOVÁ: Milování. Nemáte palubu pro milostné hrátky?

RIMMER: Nnne.

CRANEOVÁ: A co děláte, když se chcete milovat?

RIMMER: No … jdeme si zaběhat … na videu sledujeme zahradnické pořady.

CRANEOVÁ: To vás teda lituju. Nemáte pocit napětí nebo frustrace?

RIMMER: Ano, za posledních deset let se to hodně zhoršilo.

CRANEOVÁ: Zvláštní. Tady je to úplně jiné. Na lodi platí nařízení, že každý musí mít pohlavní styk dvakrát denně. V zájmu zdraví.

RIMMER: Dvakrát denně? To se někomu nepodaří za celý život!

CRANEOVÁ se podívá na RIMMERA laskavě, zlostně a překvapeně zároveň.

RIMMER: Já myslím zahořklé, osamělé případy. Ale co když nemáte partnera?

CRANEOVÁ: (Nechápe) Když nemáte partnera?

RIMMER: Víte, někdo je třeba zahořklý a osamělý případ. Může zjistit, že jiné lidi nepřitahuje žádným způsobem.

CRANEOVÁ: To se tu nestane. Tady je vrcholem nevychovanosti odmítnout nabídku k pohlavnímu styku.

RIMMER: No! Vzbuzoval jsem vždy úctu pro své vybrané chování. To je loď!

(RIMMER a CRANEOVÁ jdou koridorem.)

RIMMER: Děkuju, kapitáne, za velmi poutavé odpoledne. Bylo velice … poutavé.

CRANEOVÁ: Pokud nemáte příliš na spěch, pane Rimmere, mohli bychom si v mé kajutě pár hodin zasouložit.

Ach, kde jsou ženy jako kapitán Craneová!

(Jen tak mimochodem, kapitán Craneová se nakonec do Rimmera zamilovala. A Rimmer do ní. Nakonec se však oba dva pro obětovali pro toho druhého. Což znamená, že mezi nimi nebyla jen zamilovanost, ale láska. Ponaučení: Sex v lásce může hrát důležitou roli.)

+1 Nízká kvalita mužů/nedostatek “alfa samců”.

Pokud však tyto řádky čte žena kvalitní, dávám jí za pravdu, že i taková žena to dnes nemá s navazováním známostí jednoduché. Kvalitních mužů je skutečně málo. Takže jeden důvod věnuji také samostatně mužskému plémě, aby na sobě začalo víc makat a v ženě probouzeli tu pravou ženu. Protože závislost na hraní videoher, pornu, fotbalu v televizi, a dalších píčovin tomu opravdu neprospívá.

+2 Společenské programování nezdravé společnosti/mediální vymývárna mozku.

Klamavé příspěvky na Instagramu od rádobyinfluencerů, amerikanizace společnosti, mainstreamová média, škodlivé ideologie a další píčoviny, které denně strhávají naši pozornost. Zkrátka, faleš a masky všude kam se podíváš.

Ač je pravdou, že nám tato média škodí, v prvé řadě bychom je neměli vůbec konzumovat. Protože pokud je konzumuješ, nediv se, že máš v hlavě bordel a musíš i ve 21. století číst takové blog posty, jako je ten můj.

Takže to by bylo.

Chytrá žena je po přečtení slov výše u vzrušeného, zamyšleného vytržení a šrotuje jí to v hlavě. Hloupá žena si naopak uraženě myslí, že jsem idiot. To mi připomíná tu pověstnou potrefenou husu, která je údajně bezchybná, leč přesto se jí to dotklo.

Každopádně, mějte na paměti, že důvody, které jsem právě vyjmenoval, jsou užitečné pro ty ženy, které hledají lásku. Takže si ujasněte, že skutečně chcete lásku. Vztah je totiž jiná písnička. A protože o vztahu, tak jak je mainstreamově vnímán, si myslím své, jak jsem již předeslal výše, odmítám jej rozebírat. Jediné, co k němu dodám, je toto: i když na vztah věříte, je žádoucí, aby byl založen na lásce. Pokud na lásce založen není, budete v něm trpět. Ať už jeden z vás nebo oba. Připomínám, že monogamní vztah není přirozený mechanismus soužití mezi mužem a ženou, ale paskvil na základě vlivu křesťanství na naši společnost. A protože se v takovém vztahu aplikují nepřirozené postupy a já chci naopak podporovat přirozenost života, odmítám jej podporovat a angažovat se v něm.

Jen tak mimochodem, milé ženy, samozřejmě, že tento článek můžete nebrat vážně a vrátit se zpět ke svým článkům na mainstreamových portálech pro ženy. Než tak učiníte, dovolte mi jen krátkou věšteckou vsuvku na základě mých psychosociologických poznatků, abych se, až umřu, držel v posmrtné úctě stejně, jako kolega věštec Nostradamus.

Moje věštba aneb jak budou v blízké budoucnosti vypadat vztahy mezi průměrnými muži a průměrnými ženami, pokud žena nebude kultivovat lásku:

  • Slabí muži, kterých bude drtivá většina (můj odhad: 95%) buď vůči ženám zahořknou, nebo si je začnou platit, nebo si je vezmou. A jediný typ ženy, kterou uspokojí vzít si slabého muže, je zlatokopka. Ano, být bohatý muž zákonitě neznamená být silný muž.
  • Silní muži (5%) naopak budou ženy využívat pouze pro své sexuální uspokojení nebo o ně ztratí zájem úplně, protože charakterové rysy průměrné ženy jim budou doslova odporné.
  • Celkový výsledek zvrácené dynamiky mezi mužem a ženou bude nedůvěra v partnera, nespokojenost ve vztahu a (dříve či později) rozvrácená rodina. Co se rodiny týče, bude to pojem spíše na papíře než co se týče kvality vztahů mezi jejími členy.
  • Koncept lásky bude znásilňován filmy a dalšími médii do stavu, kdy očekávání ze spirituálního spojení s druhým pohlavím předčí samotný prožitek.
  • Nekvalitní ženy (95%) nebudou pracovat na svém charakteru, nýbrž primárně na svém vzhledu, pokud budou atraktivní. Pokud budou ošklivé, zahořknou, vzdají se a za svůj zmařený život začnou vinit všechny kolem sebe.
  • Kvalitní ženy (5%) se nejprve vyhnou vztahu se slabým mužem a zaměří se na budování kariéry. Poté si začnou románek se silným mužem, který je ale nechce, protože jsou na něj až moc chytré. A tak si kvalitní žena udělá nakonec dítě se slabým mužem, aby nezůstala sama.

Mě osobně tenhle scénář děsí. Ale sázím na něj, protože tahle společnost neskutečným způsobem degeneruje. Technologický pokrok předčil pokrok sociální a máme zde dobu, kdy hloupí lidé drží v rukou chytrý telefon. Lidí, co chce na sobě makat a znát pravdu, i přesto, že to může bolet v rámci nastavených zvyklostí, je málo. Většina lidí preferuje pohodlí. A lidi chtějí, aby i pravda byla pohodlná. Jakmile jim neladí do jejich politicky korektní definice života, odmítají ji. A proto budou trpět. Sami si tak zvolili. A psychopatům, kteří naši společnost řídí, to tak vyhovuje, protože tito nenažranci potřebují do chřtánu více peněz, než mají teď. A z nemocné společnosti vytřískají víc. Zdravý člověk totiž píčoviny, kterými nás krmí, nepotřebuje.

Každopádně, možná si teď říkáte, proč jsem vlastně sepsal tento traktát? Určitě jsem ho nenapsal proto, abych se nad někoho povyšoval nebo si z něj dělal legraci. Upřímně řečeno mi současná situace přijde spíše smutná než vtipná. Naopak, tento příspěvek jsem napsal proto, že jeho obsah považuji za užitečný pro mnoho lidí. Za svůj život jsem potkal mnoho příjemných žen, se kterými jsem měl hezké spojení. A i když jsem je miloval, tedy přijal takové, jaké jsou, bez nároků na to je měnit, drtivá většina z nich nevěděla, co to je láska. Zpravidla mě chtěly vlastnit, aby nebyly samy. Bezpodmínečné přijetí druhého člověka a dávání lásky jen tak jim dělalo velký problém. A pokud průměrná žena neví, co to je Láska a průměrný muž neví, co to je Poslání, tak jsme pěkně v hajzlu, přátelé. Ženeme se hlavou proti zdi a ze života přitom nemáme nic. A přitom si fotíme selfíčka na Instagram, jako by se nechumelilo. Přeposíláme si moudra, a když se nám to hodí, tak si hrajeme na aktivisty, ale neděláme to, co hlásáme. A nemilujeme. Ani nemůžeme, když neznáme sami sebe. Kořen lásky k někomu druhému je naše vlastní sebeláska. Naše sebeláska je však zahalena strachem o to, co si o nás druzí pomyslí. Ale pokud je strach v nás silnější než láska, náš život přestává kvalitativně dávat smysl.

Milovat někoho, tedy bezpodmínečně někoho přijmout, znamená mimo jiné odhodit naše předem daná kritéria na toho člověka. A milovat můžeme nejen svého partnera, ale také své dítě, svého rodiče, svého kamaráda, kohokoliv. A je to ta samá láska.

Přijde mi šokující, že průměrný člověk této doby toto neví. Průměrný člověk této doby je totiž vylízaný retard, který nečte knihy, ve kterých už všechno dávno je napsáno, a místo toho machruje na Instagramu s nějakým hovnem nebo čumí na Netflix na show pro retardy. Nebuďte to vy. Raději se naučte milovat, aby se tady dalo lépe žít.

DODATEK K 07/22: Mockrát děkuji za přečtení a pozitivní ohlasy na tento článek. Vzhledem k vysoké popularitě tohoto článku jsem se rozhodl vypracovat kurz pro ženy (nejen) po třicítce, který bude učit jak si ulovit a udržet kvalitního muže. Dopodrobna si v něm rozebereme všechny podstatné fenomény, které hýbou dnešním “vztahovým trhem”. Budeme se bavit politicky nekorektně, avšak přímo k věci a bez bulšitů. Kurz bude postaven na základě informací z odborných knih a ne dysfunkčních a subjektivních názorů z magazínů pro ženy a tvých kamarádek, se kterýma chodíš na prosecco. Uslyšíš informace, které ti nikdo před tím neřekl a dostaneš se tak do výhodné pozice, kdy se přivábení vhodného partnera pro tebe stane hračkou (dokonce budeš konečně moci odinstalovat Tinder natrvalo). Mám v plánu kurz dokončit ještě letos a příští rok spustit oficiálně. Pokud máš o kurz zájem, napiš mi na mail askpetrchan@gmail.com. Jakmile bude kurz spuštěn, dám ti vědět.

Pokud vám tento článek přišel užitečný, pošlete ho dál. Případné reakce mi můžete napsat na askpetrchan@gmail.com či do komentářů níže.

A pokud vás taky celkově štve tahle fake politicky rádobykorektní doba, která je založena na Klamu, tak mrkněte na další moje články či knihy (Můj kamarád Zlord, Nawwal).

Tento příspěvek je #5 z mé blog série Utrpení Mladého Petra.

--

--

Humorná a bodavá sonda do života mladého muže v dnešní rádobyvyspělé společnosti.

Get the Medium app

A button that says 'Download on the App Store', and if clicked it will lead you to the iOS App store
A button that says 'Get it on, Google Play', and if clicked it will lead you to the Google Play store