Resultater i oktober 2019

Anders Hammervold
Nov 6 · 5 min read

Oktober var med sine 23 arbeidsdager måneden med best resultatforutsetninger for året. Variant har vært i drift i 15 måneder og har nå 13 måneder på rad med sorte tall (streak, all time high!). Vi var 18 ansatte (all time high). Kombinert med lavt ferieuttak gir dette hele 2695.5 timer tilgjengelig for oppdrag i oktober (all time high). Av disse ble 2390 timer benyttet i fakturerbare oppdrag (all time high), en faktureringsgrad på 88.7%. OT for oktober endte på 1074,-. Dette gav salgsinntekt på 2 566 408,- for oktober (all time high). OT var lavere enn i september, noe som fortsatt kan tilskrives oppstart av nyutdannede i prosjekter og tilhørende lavere timepriser.

Epler og epler

Totale kostnader var 2 067 633.50. Av disse er 1 484 167.- direkte lønn og 1 858 578 totale lønnskostnader.

Dette gir et resultat på 544 616.- . Det er all time high(!) og årets beste resultatgrad på 20.9% (3dje beste all time).

En fantastisk oktober gir oss godt handlingsrom frem mot avslutning av året. November er med sine 21 arbeidsdager så vidt over gjennomsnittlig. I desember har alle i variant fri hele mellomjula (5 variantferiedager og 3 helligdager). Det gir desember 16 arbeidsdager og gjør måneden til den med årets dårligste forutsetninger for økonomisk resultat.


Et bilde sier mer enn tusen ord sies det. Kanskje et diagram kan vise mer enn tusen tall i tekst. Så vi har tatt noen av de tallene vi vanligvis skriver om og satt sammen i diagrammer.

Faktureringsgrad og oppnådd timepris

Vi hadde svakere enn vanlig faktureringsgrad i september. Innrykk av nyutdannede, sykefravær og salg+rekruttering var de bakenforliggende årsakene. Det er gledelig å se at faktureringsgrad er normalisert for oktober og at vi likevel disponerte god tid til salg og rekruttering.

I oktober var vi 18 ansatte, og i desember blir vi 19. Om vi ser dette kvartal for kvartal ser vi at vi hadde en økning i antall ansatte på i underkant av 3 i 3. kvartal 2019.

Gode oppdrag, tillit og vekst

Endring i antall ansatte, kvartalsvis

Vi ser at vi har klart å opprettholde en relativt stabil vekst i våre første 6 kvartaler. Trenden er forsiktig fallende, og prognosen for Q4 er ytterligere svakt nedadgående.

Vi har lyktes svært godt og er i en periode med sterk utvikling. Vi har opparbeidet oss stor tillit hos kunder. Dette gir bedre inngrep med hvilke oppgaver vi får løse, bedre og mer interessante oppdrag og bedre muligheter for hver enkelt. For å ytterligere styrke kvaliteten på det vi kan gjøre, mulighetene for hver enkelt av oss, bedre våre arbeidsvilkår og oppdrag trenger vi flere kolleger som kan komme inn når behovene øker. Forenklet kan vi si at vi er 8 (snart 9) utviklere, 7 designere og 3 prosjektledere/rådgivere. Det er godt med rom for flere i alle kategorier. Vi ser at vi er på vårt beste og gir kundene våre mest når vi kan bistå en kunde i flere disipliner.

Det er viktig at vi evner å fortsette å øke i antall ansatte som kan gå inn og gjøre en god jobb sammen med oss på flere steder.

Vi har lyktes med å ansette 4 til sommerjobb 2020. Arbeidet med rekruttering på universitet og høgskoler er på lang sikt den viktigste rekrutteringsjobben, og det er en stor suksess å ha kommet så langt allerede nå. Dette skaper muligheter for nyansettelser i 2021.

Vi må fortsette med målrettet arbeid så vi kan lykkes med å ansatte nyutdannede også fra høsten 2020.

Og samtidig fortsette arbeidet med å styrke oss med å rekruttere flere erfarne.

Sykefravær

Sykefravær (egenmelding+sykemelding) sammenstilt med sykefravær for bransjen totalt

En av utfordringene som vi har fått er merke er et økt sykefravær. Sykefraværet er behørig omtalt i tidligere bloggposter. Det har vi god oppfølging av. Noe sykefravær er sesongbetont og vanskelig å gjøre mye med. Annet har årsaker vi kan påvirke mer direkte. Det er viktig å vite hvor landet ligger slik at man kan gjøre gode vurderinger av situasjonen. Sammenlignbare bedrifter har generelt lavt sykefravær. SSB publiserer etterskuddsvis tall for virksomheter i privat sektor og bransjen Informasjon og kommunikasjon. Vi ser at for denne bransjen ligger sykefraværet siste 12 måneder mellom 3.0% og 4.2%. De 2 siste månedene har vi ligget over bransjetallene.

Varianttid — hva bruker vi tiden til?

Sist måned snakket vi om viktigheten av å bruke tiden vår på det som er viktig og riktig. I en måned med høy faktureringsgrad og godt resultat er det ekstra gledelig å se at vi også har økt tiden brukt til ledelse av selskapet. Vi ligger nå tett på det vi har planlagt som riktig nivå.

Varianttiden — hva gjør vi med den?

Av tiden vi disponerer til utvikling av oss selv og selskapet ser vi at variantdagen er vår klart viktigste investering. Vi har både løftet form og innhold på variantdagene. Vi har siden sommeren allerede gjennomført 1 variantdag i London, hatt 1 i de flotte konferanselokalene på digs, og den kommende er på Otium sanserom. Variantdager er inspirerende foredrag, workshops og faglige sesjoner. Og svært hyggelig å møte alle dine kolleger på samme sted. Variantdag er lett den beste dagen i måneden. Jeg gleder meg allerede til fredag.


Som vanlig er alle tall på onedrive. Antall tall vokser raskt.

Er du ikke en Variant ennå?:

Variant

Blogg for Variant

Anders Hammervold

Written by

Variant, technologist, curious

Variant

Variant

Blogg for Variant

Welcome to a place where words matter. On Medium, smart voices and original ideas take center stage - with no ads in sight. Watch
Follow all the topics you care about, and we’ll deliver the best stories for you to your homepage and inbox. Explore
Get unlimited access to the best stories on Medium — and support writers while you’re at it. Just $5/month. Upgrade