Vedneměsíčník
Published in

Vedneměsíčník

Jak se (ne)připravit na maturák

Přišla zima a konečně zase začala maturáková sezóna, pro mě letos ta nejdůležitější. Pár dní po odevzdání článku k tisku totiž konečně proběhne ten můj. Pokud jste maturitní ples ještě neměli, věřte mi, že je ale mnohem snazší se na ně chodit jen koukat, než ho pak doopravdy mít. V tomto článku se totiž dozvíte, že plánování a přípravy rozhodně nejsou jen tak.

Organizace se u nás ve třídě naštěstí ujala slečna, která má všechno plně pod kontrolou. Ani ona ovšem nedokáže uklidnit rozpory a vyhovět požadavkům každého. Jakožto třída, která strávila téměř dva roky střední v lockdownu, není divu, že jsme jaksi neměli příležitost utužit kolektiv a vytvořit si spolu navzájem blízký vztah, který by nám plánování třeba ulehčil.

Potyčka přišla hned při výběru tématu a následně i lístků, písniček na nástup přes květiny až po šerpy. Od začátku září se tedy nejčastější a nejnenáviděnější větou v našich debatách stala slova: „Tak budeme hlasovat!“ Nebudu lhát, pár hádek proběhlo, občas jsme se navzájem nenáviděli a přáli si, abychom to už konečně měli za sebou.

Pro mě byl ovšem největší patálií výběr šatů. Zkoušení a nakupování rozhodně nepatří mezi moje oblíbené aktivity, a tak jsem obcházení salonů dlouho odkládala. Když už jsem se k tomu konečně přemluvila, byly možnosti celkem omezené a všichni se divili, že to nechávám na poslední chvíli. Po relativně krátké době zkoušení jsem ale narazila na ty své vyvolené, které mi padly jako poklička na hrnec, a měla jsem díkybohu klid.

Po téměř třech měsících organizačního běsnění tak vše dopadlo v rámci možností dobře, se třídou jsme dokonce zažili naši první společnou událost, kterou bylo natáčení maturitního videa, a trávení času společně mimo školu nám dovolilo se trochu více sblížit. Když pak došlo na tréninky předtančení a půlnočního překvapení s choreografem, užívali jsme si je už jako docela dobrá parta.

Za čtyři dny nás to čeká a mohu s klidným srdcem říct, že vše je v rámci možností připraveno, rozepře a spory jsme všichni přežili ve zdraví a snad z toho nakonec bude opravdu nezapomenutelný večer, jak všichni předchozí maturanti vyprávějí.

Pár rad na závěr: šaty vybírejte s předstihem, detaily nechte trošku na ostatních, jinak se z toho zblázníte, a hlavně si užijte svůj večer, protože jen jednou za život se sjedou vaši blízcí, aby se celý večer koukali na to, jak si hrajete na princezny nebo prince. (A pořádně se před tím najezte, ať se dožijete alespoň půlnočního překvapení. ;))

text Anna Peclová, foto Still production

--

--

Get the Medium app

A button that says 'Download on the App Store', and if clicked it will lead you to the iOS App store
A button that says 'Get it on, Google Play', and if clicked it will lead you to the Google Play store