Máme nový podcast!

Vedneměsíčník
Vedneměsíčník
Published in
2 min readMay 17

--

Už jste to slyšeli? Že ne? Rozjeli jsme nový projekt, konkrétně podcast. Redaktorky a redaktoři v něm společně probírají své texty a články a baví se o věcech a tématech, které zajímají či trápí (nejen) mladou studentskou generaci.

Zatím jsme vydali první dva díly, které jsou k dispozici na platformách Spotify a Apple Podcasts.

V prvním díle s názvem „Na školní rok do Bavorska, jaké to je?“ si povídám s redaktorkou Barborou Kortusovou o tom, jak strávila celý školní rok v cizí zemi. Probíráme společně odlišnosti německé a české kultury, porovnáváme školské systémy a bavíme se o tom, jak je těžké žít v jiné zemi obklopena cizím jazykem. Nechybí ale ani vtipné zážitky, například jak Barča skončila na skleničce s učitelským sborem nebo jak během organizování obří rozlučkové párty naštvala svého bratra z hostitelské rodiny.

Pokud patří cestování a dobrodružství mezi vaše zájmy, je druhý díl, který nese název „Jak poznat svět a moc při tom neutratit?“, právě pro vás! Redaktorka Anna Peclová v něm popisuje své cesty do Dánska, Švýcarska či na Maltu, radí jak v cizí zemi neutratit ani korunu a odhaluje, jak přesvědčit rodiče, aby k cestě svolili. Dozvíte se také, co dělat, když vám ujede noční autobus z Paříže a musíte narychlo hledat přespání nebo když vám při stopování zastaví velká černá dodávka.

Už jste to slyšeli?

text a grafika: Lucie Procházková

--

--