Ekologické čisticí prostředky firmy Isokor získaly certifikát V-Label

Kromě zájmu o veganské potravinové produkty, se stále více lidí zajímá o kosmetiku a drogerii, která je vyrobená z čistě rostlinných složek a tedy i šetrná k planetě. Podle březnového průzkumu agentury IPSOS 49 % české populace také zajímá, jestli byl produkt testován na zvířatech.

--

Orientovat se ve veganské kosmetice a čisticích prostředcích je ale o něco složitější než u potravin, protože u mnoha složek není na první pohled jasný původ ani garance netestování na zvířatech. Nákup nám proto ulehčují certifikáty Vegan Society, Leaping Bunny nebo V-Label.

„Velmi nás těší, že už i ryze československá rodinná společnost ISOKOR Bohemia, výrobce ekologických čisticích prostředků a nanotechnologií nese na svých čisticích prostředcích označení V-Label VEGAN,” říká k certifikaci spoluzakladatel a jednatel firmy Isokor Bohemia Mauricio Espinosa.

ISOKOR Bohemia je první československou společností vyrábějící čisticí prostředky, která získala certifikát V-Label.

„V rámci mého ekologického a klimatického snažení jsem také zakladatel, CEO a garant projektu ECO & ZEROWASTE EUROPE, pod kterým jsme se rozhodli věnovat 3 % obratu našich společností na obnovu amazonských a afrických pralesů, rozšiřovat povědomí o ekologickém směrování Evropy, zejména zero waste, veganství, ochrany přírody a zdrojů pitné vody.”

Espinosa, který je sám dlouholetým veganem a aktivistou nabízí se svou firmou nejen výrobky ohleduplné ke zvířatům, ale i šetrné k planetě: „Neustále vyvíjíme a nabízíme řešení, které umí efektivně nahradit aktuální škodlivé produkty. Naše výrobky jsou 100 % přírodní, biodegradovatelné a žádné jejich složky nejsou testovány na zvířatech.”

Čisticí prostředky řady ISOKOR Green Cleaner neobsahují žádné známé škodlivé ani karcinogenní látky, umělá barviva, zpěňovací činidla, aromata, vonné oleje ani palmový olej. Jsou tedy vhodné i pro citlivou pokožku, domácnosti s malými dětmi a zvířaty. Je možné je používat na bezpečné čištění v interiéru, ale i čištění v přírodě, protože kromě 100 % biodegradovatelnosti působí na rostliny podobně jako přírodní hnojivo.

Jejich složení může na první pohled připomínat spíše jídlo, protože se skládají z vody, mandlového, cedrového, skořicového, kukuřičného, gerániového, sojového, světlicového oleje a oleje z citronové trávy, extraktu z česneku a cukrové třtiny, sody, soli, organického alkoholu a ovocných kyselin.

Výhodou také je, že se jedná o koncentrát, takže balení vám vydrží dlouhou dobu a spotřebujete méně obalů. Cleaner ale můžete zakoupit i bez obalu, a to v bezobalových obchodech.

Česká veganská společnost je jedinou organizací na českém trhu, která má oprávnění udělovat mezinárodní certifikát V-Label. Pečlivě kontrolujeme složení každého produktu, původ kritických složek i výrobní proces a spotřebitelé tak můžou mít jistotu, že je výrobek opravdu veganský. Našim cílem je usnadňovat lidem každodenní nákup a šetřit čas, který by strávili zkoumáním složení. Věříme, že o certifikaci veganských produktů projeví zájem stále více společností a povede se nám tak pomoci k zpřehlednění trhu podobně, jako je tomu v západních zemích.

--

--

Česká veganská společnost
Česká veganská společnost

Jako nezisková organizace usilujeme o svět, ve kterém si každý může vybrat lahodné a zdravé jídlo, které je dobré pro všechny lidi, zvířata i naši planetu.