Spustili jsme Webrocket

…naši první službu. A máme z toho ve VisionApps radost. Proč to vlastně děláme? A o co že jde?

Weby pro lidi

Honza Řezáč s oblibou říká, že web na míru v ceně okolo 100 000 Kč není pro každého. A že ho také mnoho společností a freelancerů nepotřebuje. Podívejte se třeba, jak je hezky freelancerům na serveru navolnenoze.cz, nebo jak čeští guruové art direction mají místo portfolia jen stránku na flavors.me.

Pro mnoho malých firem je web praktickou elektronickou vizitkou, prezentací srovnatelnou s vývěsním štítem či cedulí. Jednoduše pro ně není hlavním marketingovým kanálem. A to je ok. Ale v tu chvíli poměrně rozumně nechtějí vylít sto tisíc za web, stejně jako neutratí takovou částku za ceduli na plot.

Jak z toho ven

Praktických řešení není mnoho. Kamarádův syn na střední, co “dělá weby” zpravidla neumí dodat potřebnou kvalitu a servis na pár let dopředu. 
Postavit web na WordPressu je sice rychlé a klient si web může spravovat sám, ale upřímně — potřebuje to? A neopomíjí v tomto případě bezpečnostní hledisko? OpenSource potřebuje údržbu, ať je na serveru (vzpomínáte na HeartBleed?) nebo pohání web. 
Stavět stránky v čistém HTML je možné, ale bude nám chybět pár důležitých funkcí, jako třeba podpora rewrite adres, formulářů a překladů webu. 
A nakonec instalovat ekosystém celého frameworku se pro takový případ nevyplatí, trvá dlouho a je to kanón na komára. Navíc update frameworku komplikují údržbu do budoucna.

Řešení = WebRocket

WebRocket je platforma, která umožňuje vytvářet stránky ze šablon, či s designem na míru, která má integrovanou podporu pro podstatné funkce malých webů — formuláře, překlady obsahu, optimalizaci výkonu, GoogleAnalytics, … Vývojář web nastaví a v TWIG šablonách vytvoří vzhled a zadá obsah. O zbytek se stará core WebRocketu.

Vývoj a nasazení webu je díky tomu rychlé, při použití šablony až nechutně levné a WebRocket hlavně zahrnuje servis a úpravy webu, které dělají odborníci. Web bude tedy vypadat hezky dnes, ale i za rok, po mnohých úpravách. A to chcete :).

Myslíte si, že bychom uměli pomoci vám nebo vašim známým? Ozvěte se a určitě se domluvíme!