Zvrácená osobnost

Každý přece zná sám sebe, já ne a pokud chceš vědět proč, měl by sis to přečíst.

Z mého pohledu Minecraft je jedna z nejlepších her na světě, důvodů je mnoho ať už to, že si můžete postavit prakticky vše na co si pomyslíte, zmenšeniny nebo zvětšeniny. Můžete se tam přidat módy, kompletně změnit MC od základu, vytvářet servery a zlepšovat se. Kreativita je v této hře to hlavní co jí táhne a mohou jí to závidět všechny hry. Jelikož MC od koupi Microsoftem se značně rozrostl a vzniká tak prakticky něco co nikdy v našem digitálním světě nebylo. Hra, která spojí všechny platformy do jedné (#E3). Tím, jak je Minecraft slavnější a slavnější, vznikají denně stovky serverů a další zanikají, hráči zakládají servery a snaží se uspět ve světě “kostiček”. Má to ale háček, jeden server na světě má někoho…

Server vznikl jako malý server pro kamarády, ovšem já věděl, že jsem chtěl víc. Kamarádi se odtrhli a já dělal server dál, nebudu zde popisovat jak se CM rozrostla, ale způsob to jakým se to rozrostlo neznám ani já. Nejsem si vědom toho, že bych někdy nějak extra investoval, nebo zveřejňoval server v tom samém duchu se nese do dnešní doby. Tak kde se vzali hráči? V dnešní době dělají velkou reklamu youtubeři, co se mi dostává zpráv tak jsou někteří dokonce i podplácení aby dělali reklamy na servery. Já jakož to zastánce toho, že jsou youtubeři ukecané kachny jsem k nim nikdy neměl nakročeno a i přes to, jsem to někam dotáhl.

Po roce co existoval server, mi došlo že vzniklo něco co má styl, a chtějí to hráči. Ale proč?

Proč někteří založí mraky serverů, zkouší to tisíckrát a neuspějí a já založím server a je do 1 roku v TOP 10. Když se tak nad tím zamyslím, kolik jsem vlastně času věnoval CM? Když jsem byl malý a chodil ještě na základní školu, byl jsem dost šikanovaný. již od svého mládí jsem neskutečně uzavřený a dokážu lhát i sám sobě, a to je jedna z mých největších chyb, kterou ale dokážu použít pro svůj úspěch. Říkáš si jak? Dle některých starých členů z AT jsem namyšlený a arogantní a bohužel i když to zapírám, tak jsem. K lidem co se otočili zády, k těm co neměli. Na druhou stranu ale mě dost hráčů/lidí chválí a vyvrací to co o mě tvrdí ta první skupina. Tak co je tedy pravda? Víte, tvrdí se, že by se každý člověk zná nejlépe. Já to o sobě říct nemohu, Né že bych se neznal ale cítím něco jako kdyby mi chybělo. Něco v sobě dusím u hodně dlouho, něco co mě ale táhne dál. Že by za to mohla ta šikana? Ne, moje chování zřejmě. Většina školáků, chodí do družiny a já nebyl vyjímkou. Zde se mi ale spojovaly dva světy dominance/šikana. Byl jsem z jedné strany šikanovaný a utlačovaný a každý den mlácený a na druhý straně uznávaný a ani učitelky si na mě nedovolil promluvit. Proč to všechno ale, když na protější straně jsem byl naprostá socka a jinde uznávaný člověk. Odpověď neznám, a do dneška vzpomínám…

Na základce jsme měli jako každý v dnešní době SCIO a Cermat testy, nikdy jsem v nich nebyl nijak excelentní. Avšak z výsledků jsem poznal, že je něco špatně. Ty testy byli pro lidi ale né pro mě. V 8. třídě jsme si dělali IQ test, bohužel jsem měl nad 135 a výsledky SCIO těžce pod průměrem. Proč ale? Něco je špatně…

Po ukončení 9. ročníku jsme se přestěhovali, prakticky by se dalo říct že se moje staré já ztratilo. První půlrok jsem byl doslova šprt ve škole a to byla špatná kombinace. Zkuste si v dnešní době k některým svým spolužákům (novým v prváku) nepromluvit nebo je nepozdravit. Vždycky jsem byl a vždycky budu zakomplexovaný a složitý člověk a to některým spolužákům vadí. Pamatuji si, že tehdy jsem měl vztek sám na sebe, že nejsem schopný ničeho. Koukal jsem na své ruce přes rozsvícené světlo a pak mi to došlo. Tak vznikl server, byla to pomsta za něco čeho se nedalo dosáhnout, za to všechno. Většina mých starých kamarádů tvrdí, že jsem blázen a opravdu jsem. Představovali jste si, že vedle vás sedí imaginární dvojče? Povídali jste si sami se sebou při testech? Při každé téhle představě mám lepší výsledky, ale proč? Došlo mi to… Už jsem tak zblblý tím vším, že jsem si v hlavě vytvořil druhý svět se kterým si povídám? To zní divně co? Pro vás jo ale pro mě ne… a že by na tom něco bylo? To sakra bude.

Tvrdí se, že mazlíček je obrázek páníčka, a co když je server obraz majitele? Koukněte se na servery jak vypadají a pak na CM, a na to co jsem před chvilkou psal. Dominance, schopnost šokovat, překvapovat to vše CM má a některý servery mohou jenom závidět. Každý si určujeme cestu životem, každý jdeme tam kam chceme a kdo ne, měl by začít. Moje cesta vedla přes CM, na které jsem se stal závislý. Ještě před rokem jsem trávil na serveru přes 15 hodin denně. Pochopil jsem to, vytvořil jsem druhou podobu mého světa. Bláznivý co? Každý ale máme svojí představu, ta moje zahrnuje obrovský perfekcionalismus se kterým mají buildeři problém, možná proto jich je na CM tak málo? Staré AT mě nenávidí kvůli aroganci? To vše, ta představa to spojuje.

Každý tedy kdo zakládá server, musí mít nějakou představu co chce jak to chce. Protože ten kdo neví co chce a dělá server jenom protože chce, to nikam nedotáhne. Musíš vědět, že budeš mít tisíc hráčů, musíš vědět že budeš řvát, že budeš se modlit k bohu a možná i sám k sobě, že budeš muset trávit noci za PC, že budeš muset denně odpovídat na stovky dotazů. To ti charisma neudělá, tohle je vizionářství. Nevíš co to je? Vizionář je člověk co vidí do budoucnosti, dokáže vymýšlet věci tak jako nikdo jiný. Nemusí je třeba ani vymýšlet, musí ale vědět co chce a jak to bude vypadat a jak to prodá světu. Protože svět potřebuje vizionáře, bez nich by jsme neměli nic. Jak se teda staneš vizionářem? Nijak. Musíš se s tím narodit, nebo to někde získat od ufounů?

Díky CM jsem se naučil programovat, já jsem to tedy vlastně již uměl HTML, PHP, C++ již od 8 let, ale až díky serveru jsem poznal to co jsem asi poznat neměl. Další svět, svět ve kterém 0 a 1 vládnou. A kdo vládne jim? Ten kdo to umí jenže tento svět není o 0 a 1, je to o tom to pochopit a vnímat. V dnešní době všichni máme tablety, mobily, pc a konzole. Málo kdo ví, jak to funguje a ti co jsou v tom světě, jsou dnes jednimi z nejlepších lidí na světě. Dokud nezačnete programovat, nepochopíte to.. až zjistíte, že si můžete udělat co chcete, naprogramovat si appku do mobilu, se kterou si budeš psát nebo buzerovat sám sebe. Poznáš ten svět…

Když se tak nad tím zamyslím, jsem děsně zvrácený a totálně někde jinde. Jestli jsi to dočetl/a až sem, tak ti gratuluji, ted mě znáš. Znáš mojí šílenou osobnost. Tu se kterou já mám problémy, jelikož sám nevím kam patřím, každý den mi něco říká že mám dokázat víc, že mám na něco víc, jenže… když nevíš kde jsi, těžko pokročíš je to jako šlapat ve tmě, jednou šlápneš a pak? Co pak? Jebne mi, nebo mi už jeblo? Kde vůbec jsem a na čem? Stává se z toho rutina a to začne být problém, každý chce něco víc, víc, víc ale kde je konec?

Ti co mě mají na skypu, jistě znají můj citát “Vždy existuje cesta jak být lepší, najdi ji!”. Kde ale vnikl tento citát? Sám nevím, vím jenom to, že jsem se probudil a měl ho v hlavě. Kdo ho tam ale dal? Nevím o tom, že bych ho někde kdy v minulosti četl, že bych ho snad vymyslel ve snu? Další svět? Mnohokrát jsem slyšel, že se nemáme nad sebou moc zaobírat, koukat na sebe ve zrcadle.. já byl ale opak a už vím, proč se to tvrdí.

Ztratil jsem se v sám sobě a neznám cestu ven…
One clap, two clap, three clap, forty?

By clapping more or less, you can signal to us which stories really stand out.