Воно / It Follows

Країна: США
Рік: 2014
Хронометраж: 100 хв.
Жанр: жахи, трилер
Режисер: Девід Роберт Мітчелл
У ролях: Майка Монро, Кейр Гілкрист, Олівія Луккарді

Найстрашніше — це переміститися назад в 90-ті. Саме такий лейтмотив читається в бюджетному хоррорі “Воно”. Картина дійсно знята в стилістиці пізніх 80-их, ранніх 90-их. І це додає свого шарму, адже ці довгі загальні плани ідеально реалізують ідею автора з перманентним пошуком Його. Ти наче знаходишся в дитячому мультфільмі і допомагаєш Даші знайти монстра. Кожен перехожий — це смерть, а кожний рух — це пересторога.

Ідея з передачею страхіття сексуальним шляхом — просто геніальна. Тут і “нам треба більше безладного сексу”, і “секс — це діяння Диявола”, і просто повідомлення про те, що секс може бути небезпечним, якщо сприймати його надто зневажливо.

Крихітний бюджет, очевидно, не дозволив найняти для зйомок у картині сильніших акторів і якісно продумати сценарій, ці нюанси псують загальне враження, бо несуть купу недоліків. З акторів можна відзначити тільки Кейра Гілкриста, який органічно влився в гнітющу атмосферу фільму, зіграв щось таке на межі між Ніколасом Кейджем і Кіану Рівзом. Коротше, запам’ятався.

Окремо варто згадати музику. Вона тут рішає.

Любителям жанру цей нетиповий фільм повинен сподобатися. Поціновувачам кіномистецтва теж раджу подивитися, звернути увагу на операторську роботу, вона хороша.

5/10

Like what you read? Give Oleksandr Melnyk a round of applause.

From a quick cheer to a standing ovation, clap to show how much you enjoyed this story.