Зоотрополіс / Zootopia

Країна: США
Хронометраж: 108 хв.

Рік: 2016.
Жанр: мультфільм, екшн, комедія, мелодрама, детектив
Режисери: Байрон Говард, Річ Мур, Джаред Буш
У ролях: Джинніфер Гудвін, Джейсон Бейтман, Шакіра

Що робити, коли маєш середній сценарій фільму і геніальний бюджет на нього? Знімати мультфільм! Екстраполювати стереотипи і консерватизм у площину полікультурності і глобалізації. Безпрограшний варіант ще з часів Дамбо, чи навіть Гидкого каченяти. Тим більше, що на таких речах чудово має розумітися один з авторів мультфільму Річ Мур — режисер Сімпсонів і режисер та продюсер Футурами, на секундочку.

Мультфільм, без сумніву, вийшов вартим уваги. На поверхні чимало соціальних проблем, багато іронії, сарказму та каламбурів. Трішки глибше сховані проблеми соціальної адаптації та расизму. Тобто одразу вбваємо трьох зайців (привіт, Джуді ;) ): і дітям, і дорослим, і дорослим, які вміють думати. А ще там велика кількість рефренів до відомих фільмів, серіалів, мультфільмів, явищ, персон і т.д., і незліченна кількість апеляцій до попередніх мультфільмів студії Дісней, що трішки дратує своєю традиційною зухвалістю.

Власне художню цінність сучасних голівудських анімаційних фільмів оцінювати важко, тут, радше, треба вести мову про технічні аспекти. І з технікою виконання все гаразд.

Коли мультик був в українському прокаті, читав чимало відгуків у своїй соціосфері, що це найкраща анімація в цьому році. Чесно скажу, я навіть за останній місяць бачив цікавіші мультфільми, але про перегляд цього не шкодую. Як мінімум дітям, ідеалістам і любителям голівудського мила його подивитися варто.

6/10.