Кістяний томагавк / Bone Tomahawk

Країна: Великобританія, США
Рік: 2015
Хронометраж: 132 хв.
Жанр: вестерн, хорор, трилер
Режисер: С. Крейг Залер
У ролях: Курт Расселл, Патрік Вілсон, Метью Фокс

Такі фільми мусять містити багато м’яса! Тільки надмірна жорстокість може виправдати сценарій з чудинкою. Якщо ставка робиться на чудинку, то картина програє. Цей фільм — програшний варіант, навіть незважаючи на букет яскравих акторів. Хоча, яскравих поодинці, командою вони не зіграли.

Вартор почати з того, що епоха, забражена у стрічці, є не більш, ніж стилізацією. Як роблять у примітивних комедіях. У сучасних вестернах антураж намагаються відтворювати хоча б псевдоісорично правдоподібно, а тут ціле сузір’я штампових промахів — починаючи з моделей сексуальної поведінки і стандартів привабливої зовнішності.

Ідея сюжету превалює над змістом, і автор не поспішає її розвивати, зосереджуючи свою увагу на абсолютно несуттєвих речах. Зоряні актори виконують чисто номінальну функцію — по збору коштів, очевидно. Виділити можна, хіба що, Річарда Дженкінса з його симпатичним дідуганом. Решта — приїхали за довгим баксом.

Картина зібрала кілька нагород, серед яких — перемога на престижному фестивалі в Жерарме, що спеціалізується на подібних сферичних в вакуумі хорорах і фантастиці. Проте, схиляюся до думки, що навіть справжні поціновувачі жанру, можуть не оцінити першу повноцінну роботу Крейга Залера. Хоча стиль і почерк митця з претензією помітно. Чекаємо на Brawl in Cell Block 99, щоб розібратися остаточно.

3/10