Прибуття / Arrival

Країна: США
Рік: 2016
Хронометраж: 116 хв.
Жанр: фантастика, трилер, драма
Режисер: Дені Вільньов
У ролях: Емі Адамс, Джеремі Реннер, Майкл Стулбарг

Хороший PR вартий будья-кого бюджету. Фільм з когорти тих, де все найцікавіше було показане в трейлері. Лише фінальну інтригу не буду спойлити, а все інше ви вже, нажаль, знаєте.

В мені ніколи не помре наївний хлопчисько, і я до кінця буду вірити, що фільми про космос і прибульців зможуть привідкрити якусь частину можливого Всесвіту. Всі сподівання на цей фільм покладалися на мову, яка не схожа на жодну людську (і це очевидно). Спочатку подумалося, нарешті, хоч хтось допер до того, що й я ще років у 10. Прибульці не зобов’язані оперувати очевидними нам матеріями у своєму світі. І взагалі їхній світ може не мати нічого спільного з нашим. Принципово інший механізм комунікації — це частина моєї власної фантазії, тому пропустити такий фільм не можна було.

А як виявилося, моя власна ідея — це й все, що мені продали за вхідний квиток. У картині майже немає конфлікту, окрім того, що китайці і росіяни погані (а разом з ними пакистанці і суданці), а американці і австралійці хороші. А єдиний стержень, довкола якого тримається несвіжа історія, виявляється трухлявим. Бо жодного натяку, як вчена дійшла до розуміння принципів мови прибульців, надано не було. Так, звучало чимало термінів, наводилося багато графіки, розігрувалася ціла драма, але про головне забули. Ще сьогодні ми їх не розуміли, а завтра почали майже вільно спілкуватися.

Решта історії — це спроба зберегти хорошу міну при поганій грі. Там вже сценаристи дали волю фантазії, щоб у вас не лишилося враження, що вас зовсім обманули. Але висновок, зроблений авторами не очевидний, не можливий, а просто потрібний. Додатково, щоб згустити фарби, додали напружену музику, і постійні низькі важкі хмари. Повноцінний Вільньов стайл. Це круто. Для хіпстерського тревел блогу, а не для номінально прориву у жанрі.

5/10.

Like what you read? Give Oleksandr Melnyk a round of applause.

From a quick cheer to a standing ovation, clap to show how much you enjoyed this story.