4 změny, které ovlivní WebExpo 2018

Do druhé dekády WebExpo vstupuje rozhodně a s jasnou vizí: každý rok do Prahy přinášet témata, která brzy pohnou celým on-line světem. Proto makáme na spoustě změnách, už od září s celým týmem diskutujeme, co všechno to pro nás (a hlavně pro vás!) znamená. Toto jsou hlavní 4 změny, které nás čekají.

1) Redefinujeme témata WebExpa

Web už dávno nechápeme jen jako webové stránky, ale spíš se bavíme o komplexním a propleteném světě internetu. Přibyly nám kryptoměny, IOT, velkým tématem jsou data, ML a AI. Komunita WebExpa už nemůže žít v oddělených skupinkách programátorů, designerů a marketérů. Specializace nám neumožňují mít globální představu o tom, co nám budoucnost přinese a jak se na ni máme připravit.

Proto opustíme rozdělení na Development/Business/Design. Přednášky a workshopy v programu pro lepší orientaci označíme tagy. Těšte se na témata Creative Developers, Visual Inventions, Machine Brains, Workplace Toolbox, Post-fact Marketing, Future Realities a Design Thinking!

2) Vše v angličtině

Každý rok přijíždí do Prahy spousta řečníků ze zahraničí, některé z nich domlouváme i 3 roky. Také nezanedbatelná část návštěvníků nemluví česky. Právě z těchto důvodů jsme se rozhodli, že od tohoto roku bude oficiálním jazykem WebExpa angličtina.

Anglickým prostředím chceme zahraniční návštěvníky povzbudit, aby navštívili také české přednášky a ocenili práci tuzemských odborníků. Také chceme, aby čeští účastníci mohli nasát inspiraci a získat kontakty napříč národnostmi.

3) Sblížení, propojení a interakce

Díky všem skvělým technologiím se všichni pomalu uzavíráme před obrazovky a ztrácíme lidský kontakt. My ale chceme znovu vytvořit podmínky pro propojování a poznávání nových zajímavých lidí. A tak jsme tomu přizpůsobili program — připravujeme workshopy v malých skupinkách a proběhnou diskuze s přednášejícími v úzkém kruhu zájemců ve speakers’ corneru. K networkingu poslouží speciální sály v Lucerně a samozřejmě zůstávají tři neformální afterparty.

4) Svět internetu nejen pro velké

Naši návštěvníci jsou ti, kteří tvoří budoucnost a už dlouho nejde jen o tu technologickou. Za těch 10 let jsme se všichni posunuli a mnozí z nás nyní investují velké úsilí do toho nejdůležitějšího, co pro budoucnost můžeme udělat — výchovy svých dětí. A WebExpo chce letos participovat!

Proto letos chystáme dětský koutek poblíž přednáškových sálů. Pro miminka připravíme salónek dále od přednáškových místností, kde je rodiče v klidu nakrmí a také si konečně najdou chvilku na sebe a popovídání nad šálkem kávy. O pozornost větších dětí se postarají lektoři z makeITtoday, kteří je nadchnou zábavným programováním a interaktivními hrami. Děti se tu mohou těšit na omalovánky spojené s AR nebo vyzkoušení 3D tiskárny. Ještě dlouho budou mluvit o tom, že navštívili svět robotů. :)

Takže na viděnou zase v září!

WebExpo

Glimpse behind the scenes of preparations for the conference WebExpo 2018 (Prague, September 21-22, 2018)

24

24 claps
Šárka Štrossová

Written by

WebExpo

WebExpo

Glimpse behind the scenes of preparations for the conference WebExpo 2018 (Prague, September 21-22, 2018)