Monika Trojanová
Sep 4, 2017 · 4 min read

Výlet do muzea arkádovek, prohlídka Staropramenu nebo thajské masáže mezi přednáškami… to všechno je potřeba naplánovat dlouho dopředu! Jak probíhají přípravy, jsem se zeptala CEO WebExpo Šárky Štrossové.

Zachytila jsem ji zrovna ve chvíli, když testovala nejlepší donuty v Praze — přesně ty, které posnídáte na WebExpo 22. září.

Šárko, jak ti chutnají donuty?

Donuter Donuts jsou takoví moji hrdinové mezi donuty. Pořád jsme s kolegyní Pavlínou slyšely, že je musíme ochutnat. Tak jsme se vypravily do jejich obchodu na Žižkově a podlehly. :D Proto Donuter Donuts chystají páteční snídani pro všechny účastníky WebExpo, dokonce je sladí do našich barev. Oranžová, pomerančová poleva bude pro účastníky z oblasti byznysu, růžová jahodová pro designéry a zelená pistáciová pro developery.

Jídlo je na WebExpo hodně diskutované téma, čím jsou letošní stánky zvláštní?

Za občerstvením často stojí lidé, kteří pocházejí z IT prostředí. Dorazí třeba Teplá Kačka — IT analytička v Londýně, která si na WebExpo odskočí upéct parádní pekingskou kachnu. Nebo si na konferenci koupíš quiche a sladké koláče od Tartaletky, která s ajťákem chodí. Taky doporučuju stánek Konečně vývar, u kterých si namícháš DIY polévku.

Kdy vlastně začínáte s chystáním konference?

Přípravy vlastně nezačínají a nekončí, inspiraci čerpáme celý rok. Pročítám Twitter, sleduju přednášky odborníků, čtu články o trendech a nové knižní tituly… zkrátka vyhledávám všechny trendy, úspěchy v on-line světě, celebrity i nováčky na scéně. Samotné oslovování a domlouvání hostů začíná víc jak rok dopředu.

A doprovodný program?

Zhruba 10 měsíců. Letos se obzvlášť těším na čtvrtek 21. září, kdy organizujeme společný výlet do muzea arkádovek. Nebo na to, že si mezi přednáškami můžeš odskočit na thajskou masáž. A samozřejmě pořádáme tři party, kde každý rok vznikají ty nejlepší fotky a historky z WebExpo.

Jaká témata, respektive jaké trendy jsi letos sledovala?

Jasně vidíme, že budoucnost bude patřit voice interface. Proto se hodně těším na interaktivní přednášku Christophea Willemsena. On-line svět žije rozvojem umělé inteligence a zkoumáním virtuální reality, hodně se řeší chatbot nebo IOT. A na WebExpo pochopitelně nesmí chybět UX!

zdroj: antonandirene.com

Jak tedy vzniklo pozvání letošní hlavní hvězdy?

O Antonovi a Irene básnil náš idea maker Lukáš Plíhal… a hned jsme pochopili proč. Jsou to úplní bohové designu, kteří sbírají ceny jednu za druhou a vymýšlejí naprosto inovativní věci od webů až po interaktivní dokument o bydlení. Není divu, že je po nich poptávka na všech konferencích. Letos máme štěstí, že se jim WebExpo vejde do programu.

A co Erika Hall?

Její přednášky o designu a výzkumu mají spád, přesný zásah a skvělou pointu. Erika Hall je zkušená řečnice, která procestovala snad celý svět. Navíc nás baví, že se nebojí překvapovat. Na jednu svou přednášku třeba přišla oblečená jako princezna. :)

Nadchla nás i svým přemýšlením, které dokáže obratně předávat ostatním. Proto jsem nadšená, že kromě přednášky letos povede i nedělní workshop o týmovém výzkumu.

Jak vůbec přesvědčíš světové speakery, aby přijeli z druhého konce světa do malého středoevropského města?

WebExpo získalo během 10 let silnou reputaci. Účastníci i řečníci si pochvalují, jak se tu cítí příjemně. Konference třeba inspirovala Aviho Itzkovitche k založení vlastní konferece UX Salon v Izraeli.

Pro hosty je atraktivní také lokace WebExpa — o Praze slyší samá pozitiva a chtějí se sem podívat. A hlavně… za těch pár let jsem “vytunila” tak dojemný welcome e-mail, díky kterému se účast na WebExpo jen těžko odmítá. :)

A na co lákáš samotné účastníky?

Na legendární večírky WebExpo a taky nachystané výlety, které pořádáme ještě před začátkem konference.

Kam přesně vyrážíte?

Na oběd do středověké krčmy a hlavně do muzea arkádových her v Červeném Újezdě! To je splněný sen pro všechny, kteří vyrůstali na Mortal Combat nebo Space Invaders. :) V podvečer se vyráží na prohlídku do pivovaru Staropramen a na večeři do Potrefené Husy Na Verandách. Připojit se pomůže každý — buď na celý čtvrteční program nebo jen na jeho část.

Předpokládám, že na čtvrteční party nebudeš chybět.

Jasně, čtvrteční warm-up party startuje celé WebExpo. V restauraci ZOOM se dá registrovat na konferenci, takže dostaneš visačku a druhý den vstaneš až na první přednášku. O donut ke snídani samozřejmě nepřijdeš! :)

Je něco, bez čeho si neumíš představit WebExpo?

Bez Doubleshotu! Já sama stihnu tak dva šálky denně, ale spousta účastníků zvládne i čtyři espressa denně.

Počítáme s vámi na kafe a donut! Těšíme se (nejpozději) v pátek 22. září na WebExpo!

WebExpo

Glimpse behind the scenes of preparations for the conference WebExpo 2018 (Prague, September 21-22, 2018)

Monika Trojanová

Written by

Copy, tedy jsem.

WebExpo

WebExpo

Glimpse behind the scenes of preparations for the conference WebExpo 2018 (Prague, September 21-22, 2018)

Welcome to a place where words matter. On Medium, smart voices and original ideas take center stage - with no ads in sight. Watch
Follow all the topics you care about, and we’ll deliver the best stories for you to your homepage and inbox. Explore
Get unlimited access to the best stories on Medium — and support writers while you’re at it. Just $5/month. Upgrade