4 Новорічні резолюції продакт-менеджера

Daria Reva
Wix Product Community UA
5 min readDec 29, 2020

“It’s the most wonderful time of the year”, — співає Енді Вільямс, у вікнах світять вогні гірлянд, і реклама Кока-коли на кожному розі. Тож час підбивати підсумки і складати список того, що ви будете робити нового або інакше в наступаючому році.

У цій статті я роблю кілька невеликих резолюцій, що стосуються повсякденної діяльності, і як я планую їх втілювати. Також закликаю ділитися історіями про вашу рутину, як ви хочете змінити / вдосконалити її.

Отже, по порядку.

1. Навести порядок у технічному беклозі

Є величезна кількість підходів до роботи з беклогом. У кожної компанії, команди і продакта своє розуміння, як це потрібно робити і які інструменти для цього використовувати.

Наприклад, я працюю з двома беклогами — продуктовий беклог і jira-беклог. Відмінність в них у тому, що в jira знаходяться вже конкретні завдання та їх специфікації. А продуктовий беклог — це, зазвичай, високорівневий список нових фiч або поліпшень, пункти в якому складаються в результаті спілкування з користувачами та продуктових досліджень.

Щоб скласти продуктовий беклог, я використовую шаблон Notion, злегка налаштувавши його під себе. Таким чином, у мене є 5 колонок, 4 з яких — це квартали, а перша — список усіх глобальних завдань, які розподіляються за кварталами в залежності від різних факторів.

До речi, вже досить давно у мене є практика на будь-якому місці роботи складати собі так званий Playbook, в якому знаходяться всі ключові посилання та документи в швидкому доступі.

Ось це sneak peak мого плейбука.

З продуктовим беклогом труднощів в підтриманні порядку не виникає. Тому я хочу сфокусуватися саме на технічному беклозi.

У Wix продакти відповідають за делiверi, тому підготовка завдань на спринт є частиною роботи. I розчистити список технічних тасок для мене це — наче генеральне прибирання, тобто робота, на яку необхідно морально налаштуватися і виділити час.

То ж мої кроки до нового й зручного беклогу у jira:

  • Перебрати старі і потенційно неактуальні тікети;
  • Нова структура і правила додавання нових завдань.

А як ви підтримуєте ваш jira-беклог? Діліться порадами в коментарях!

2. Більше дізнаватися про роботу зовнішніх команд

Так склалося, що в Wix я вперше зіткнулася з великою кількістю стейкхолдерів та команд, від яких є залежність в розробцi компонентів певного функціоналу. Вони базуються в різних країнах і містах, говорять різними мовами. Відповідно, необхідно підтримувати максимальний рівень прозорості в задачах, над якими ми працюємо.

Однак мені цікаво отримувати новини не тільки щодо завдань, які стосуються тільки мого продукту, а також краще розуміти фокус різних команд.

Наприклад, може виявитися, що одна з вертикалей Wix зацікавлена ​​в реалізації функціоналу, який міг би покрити потреби користувачів мого продукту. І ми могли б поєднати зусилля і розробити API, яким зможуть користуватися декiлька команд, таким чином зменшити витрати на розробку.

Тож як я думаю налагодити такий процес? У київському офісі ми використовуємо slack-бот Product Coffee, який рандомно пропонує двом колегам з гільдії продакт-менеджерів випити разом кави. На таких тридцятихвилинних зустрічах виходить ділитися цікавими продуктовими новинами або просто поговорити про життя.

Мій план на майбутній рік — спробувати Product Coffee на рівні міжнародних команд Wix.

Як у вашій організації налагоджений процес комунікації продакт-менеджерів?

3. Випробувати новий підхід проведення ретроспективи з командою

У Wix процес розробки відрізняється від команди до команди. З одного боку, це круто, тому що у тебе є можливість налагодити процес саме так, який підходить вам. З іншого боку, можливо, було б простіше, якби був єдиний процес на рівні компанії.

Проте єдиним для всіх є методологія створення продукту в цілому. Коротко — це «колесо Сансари», в якому все починається з дослідження, створення продуктового мокапу (в Wix заведено пояснювати бізнес-логіку візуально, щоб швидше донести думку), створення дизайну, розробка та QA, реліз і отримання фідбеку користувачів. І далі так само по колу.

Але диявол криється в деталях. Тому у кожної команди є своє бачення і домовленість про взаємодію. Однозначно, це бачення не з’являється в один прекрасний день, а виробляється з часом. До слова, коли щось порушується в процесі, це впливає не тільки на строки, а й, в довгостроковій перспективі, на атмосферу і мораль команди. Тому необхідно періодично проводити ретроспективу, обговорювати, що можна поліпшити, і переглядати домовленості.

Але проводити ретроспективу теж треба вміти. Іноді здається, що можна поставити кілька запитань, щоб зрозуміти, як у нас справи. Однак трапляється, що це просто не працює, і доводиться шукати більш креативні підходи та інструменти.

Трохи погугливши, я знайшла кілька додатків для проведення віддаленої ретроспективи. Наприклад, Retrium, який дає можливість сигналізувати про свій моральний стан і давати анонімний фідбек.

Хочу випробувати один з таких додатків в наступному році. І хто знає, можливо, команді сподобається такий підхід.

Що ви думаєте про проводення ретроспективи з командою за допомогою додатків?

4. Переглянути політику створення івентів в календарі

Бути продакт-менеджером — це досить часто перебувати на різних дзвінках. На жаль, не всі виявляються корисними, а час витрачається.

Також буває, що весь календар забитий, а часу не лишається а ні на поїсти, а ні на попрацювати.

Обговорюючи це питання з колегами, ми виявили, що це досить поширена проблема. І всі по-різному з нею справляються або просто приймають: «таке життя продакта».

Я давала собі обіцянку на 2020-й скоротити кількість і тривалість дзвінків. У підсумку, поки практикую блокування слотів в календарі на попрацювати, а також намагаюся призначати або короткі 30-хвилинні дзвінки, або рідко, але тривалі, щоб за одну сесію закрити велику частину питань.

Нещодавно почула лайфхак від колеги з попередньої компанії: призначати тривалі дзвінки не на 60, а на 50 хвилин. З її досвіду, практично завжди встигаєш обговорити всі пункти адженди за 50 хвилин. I ніхто не наполягає на продовженні розмови. Таким чином, 10 вільних хвилин дають можливість перевести дух або підготуватися до наступної зустрічі. В 2021 хочу випробувати цей хак.

Діліться вашими лайфхаками по налагодженню балансу часу на дзвінки та на задачі!

*5. Почати регулярно займатися спортом

Пишу цей пункт і плачу. Вже розумію, що за традицією одну обіцянку в році можна не виконати. Швидше за все, в цьому році зі спортом знову не вийде.

Але навіть якщо зi спортом не зростеться, впевнена, що 2021-й буде набагато краще 2020-го. Так би мовити, біла смуга після самі розумієте якої.

Всім вдалого Нового року, виконаних цілей і обіцянок!

Що ви обіцяєте собі в Новому році? Діліться своїми думками та порадами в коментарях.

--

--