Történetek a 10 éves Testbirds életéből 1.

Bartha Gizella
Works.
Published in
3 min readSep 25, 2023

Hamarosan jelentős mérföldkőhöz ér a Testbirds, 10 éves lesz szeptember végén. Az ilyen helyzetek visszaemlékezésre késztetik az embert, a minap én is elmerengtem a múlton, és nagyon sok kellemes élményt, emléket tudtam visszaidézni. Nyilván a többi kollégának is vannak ilyen történetei, ezért úgy döntöttünk, hogy az ünneplés időszakában megosztunk Veletek is néhányat ezek közül.

Hogyan kezdődött?

A csapat szeptemberben 4 fővel indult, én kerültem be közéjük ötödikként pár hónappal később.

Meg voltam szeppenve :-)

Lelkes, okos, inspiráló munkatársak közé érkeztem, akikhez nagyon jó volt csatlakozni. Nyitottságuk, igényességük annyira magával ragadó volt, hogy nem lehetett nem szeretni velük dolgozni, közéjük tartozni.

Egy olyan időszakban alakult a Testbirds, amikor a crowdtesting és a UX teljesen ismeretlen fogalmak voltak még itthon. Ekkor még „csak” néhány magyar digitális terméket fejlesztő start-up bizonyította, hogy van keresnivalójuk a nemzetközi piacokon, termékfejlesztési módszereik minden szűrőn átmentek. A LogMeIn, a Prezi, a Ustream és az NNG voltak azok a cégek, akikre felnézett a szakma, akiktől rengeteget lehetett tanulni.

A UX design és kutatás, olyan gyerekcipőben járt akkoriban, hogy aki tanulni, fejlődni akart a témában, csak ezen cégek szakembereitől vagy néhány angol nyelvű szakirodalomból tanulhatott. Mi is felnéztünk rájuk, hallgattuk az előadásaikat, történeteiket a kutatási tapasztalatokról, és fejlesztettük a saját kutatási módszertanunkat az ő eseteik és a saját projektjeink tapasztalatai alapján. Ezért volt külön öröm, hogy 1 éven belül a fenti 4 cégből 3 már ügyfelünk volt.

A LogMeIn-nek már szinte az első pillanattól nélkülözhetetlen partnerei lettünk. Akiknél nem élesedett akkoriban úgy feature, hogy a Testbirds tesztelői ne lettek volna részesei az IT tesztelésnek.

Akik bármikor, bármilyen határidővel bíztak meg bennünket, mi nem mondtunk nemet. Ami miatt őket emelem ki most, az — egy utólag az idő által megszépített — történet: az első évünkben egy hibakereső projektet kellett indítani nekik december végén. Az előkészítés ahhoz, hogy minden az ügyfél és a mi igényeinknek is megfelelően történjen, többünk megfeszített munkáját igényelte. Mindez a karácsony előtti utolsó csütörtökön, amikor a céges karácsonyi/évzáró vacsora is be volt foglalva. De a munka lényegesen tovább tartott, mint terveztük, így végül arra jutottunk, hogy beáldozzuk a karácsonyi vacsoránkat, és nem mentünk el a lefoglalt étterembe. Ez akkor elég kellemetlenül érintett bennünket, és évekig emlegettük. De az ügyfél elégedett lett az eredménnyel, és ez akkor jobban számított. Bíztunk abban, hogy lesznek még olyan karácsonyok, amiket együtt is megünneplünk. Lettek 😊.

Ez épp a legutóbbi karácsonyi vacsoránkon készült

A sikeres start-upok mellett a magyarországi nagyvállalatokat is figyeltük. Főleg azokat, akik 10- vagy akár 100ezreket szolgáltak ki, és fejlesztették ugyan már a saját önkiszolgáló ügyfélszolgálati portáljaikat, de nem feltétlenül az ügyféligények mentén, és nem mindenre kiterjedő IT tesztelésekkel. Akkoriban már mértek elégedettséget és NPS-t, de az az időszak, amikor már a mérések mögötti okok és miértek is elkezdték foglalkoztatni őket, kb ekkor vette kezdetét.

Onnantól azonban hamar jelentős teret kaptak a UX kutatások, amiben a mi szerepünk is egyre nőtt. Egyre több ügyfélnek, egyre többet kutattunk, és azóta ebben csak annyi változás állt be, hogy ma már sokkal gyorsabban sikerül élesíteni a kutatások során javasolt módosításokat. Ami viszont nem változott, hogy a kezdetek óta partnerei vagyunk többek között az összes telekommunikációs szolgáltatónak, és a mai napig gondolnak ránk, ha UX kutatásokra van szükségük. Bízunk benne, hogy ez a lendület kitart a következő legalább 10 évben is.

A következő hírlevelünkben arról mesélünk majd, hogy 2013 óta hány kolléga, hány ügyfélnek, hány projektet szállított. Tartsatok akkor is velünk!

--

--

Bartha Gizella
Works.
Editor for

Egy igazán jó termék fejlesztése során a felhasználó mielőbbi bevonása nélkülözhetetlen.