Dijital Çağın Kahramanları

YetGen ile Yetkin Gençler!

Soner CANKO
May 17, 2020 · 1 min read

Geçtiğimiz günlerde MEF Üniversitesi Rektör Yardımcısı, Kıymetli Hocam Erhan Erkut’un davetiyle, Yetkin Sohbetler video yayın programına konuk oldum. İş dünyası ve finansal teknolojiler üzerine konuştuğumuz dolu dolu, keyifli bir sohbet oldu.

Bu vesileyle sizlere biraz YetGen’i, Yetkin Gençleri anlatmak istiyorum. MEF Üniversitesinin, 21. Yüzyıl Yetkinlikleri Farkındalık Eğitimi Programı YetGen; Sunum Teknikleri, Excel, Kariyer Planlama, CV Hazırlama, 21. Yüzyıl Okuryazarlığı (Dijital Okuryazarlık, Finansal Okuryazarlık, Bilgi Okuryazarlığı), Girişimcilik, Sosyal İnovasyon ve Sürdürülebilirlik gibi derslerle üniversite ve lise düzeyindeki gençlere ulaşıyor. Program kapsamında öğrencilere sınıf eğitimleri, bitirme projesi, yaz dönemi stajı, staj sonrası deneyimi gibi uygulamalar sunuluyor. Türkiye’de bir ilk olan bu eğitim programından bugüne kadar üniversite ve lise sınıflarından toplam 600 öğrenci Yetkin Genç olarak mezun olmuş.

Yayında, gençlere faydalı olacağını düşündüğüm birtakım bilgiler paylaştım. Dijitalleşmenin artık bir seçenek değil, zorunluluk olduğunun altını çizdim. Çünkü, dijitalleşme hayatımızın her alanında! Erhan Hocam ile birlikte YetGen gençleri için yaptığımız bu güzel sohbet için özel olarak hazırladığım sunuma buradan erişebilirsiniz.

Ben gençlere mesajı verdim. Dijital Çağın Kahramanları diyerek seslendim. Bu görevi almak ve dijital dünyada çalışmak, düşünmek ve üretmek gençlere kaldı!

Başaracaklarına eminim…

Not: Detaylı incelemek isteyenler için YetGen — Yetkin Gençler’in sosyal medya hesaplarını da buraya bırakıyorum.

Twitter: https://twitter.com/YetkinGencler

Instagram: https://www.instagram.com/yetkingencler/

LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/yetk...

Medium: https://medium.com/yetkingencler

Websitesi: https://yetkingencler.com

Yetkin Yayın

Yetkin Yayın

Yetkin Yayın

Yetkin Yayın, 21. yüzyıl yetkinliklerine uygun olarak gençlere bilgi, deneyim ve ilham sunan bir içerik platformudur.

Soner CANKO

Written by

Dijital CEO ®— StartUp Dostu ® — FinTech Istanbul ® — SC Yönetim Danışmanlık

Yetkin Yayın

Yetkin Yayın, 21. yüzyıl yetkinliklerine uygun olarak gençlere bilgi, deneyim ve ilham sunan bir içerik platformudur.