Yetkin Yayın - Yayın Politikası

Yetkin Gençler
Yetkin Yayın
Published in
2 min readMay 6, 2020

Yetkin Yayın olarak değer üreten YetGenlilere öncü olmak, kültürümüzün paylaşılması ve böylelikle çoğalması amacıyla kapılarımızı siz YetGenli yazarlara açtık. Sizlerle beraber büyüyen yayınımızda sürdürülebilir ve kaliteli içerikler oluşturmak istiyoruz. Bu amaçla Yayın Politikamızı hazırladık ve politikamıza uygun yazıları öne çıkarmaya, desteklemeye karar verdik.

Hazırladığımız yayın politikasının yolunuza ışık tutması dileğiyle…

Yetkin Yayın Editörler Ekibi

Photo by Art Lasovsky on Unsplash

Yayın Politikamız

1) YetGen Ailesi olarak eğitimlerimizde de olduğu gibi her zaman farklılıkların, kapsayıcılığın bizi güçlendirdiğine inanıyoruz ve saygıyla yer veriyoruz. Bu süreçte bir grubu ya da kişiyi aşağılayan, hakaret, küfür veya müstehcenlik içeren yazılar kabul edilmemektedir.

2) Yetkin Yayın’da belirli bir güvenilirlik standardının oluşması adına yazarlarımız iletecekleri araştırma ve bilgi aktarımı içeren yazıları kaynakça kısmıyla birlikte göndermelerini öneriyor ve önemsiyoruz.

3) Yetkin Yayın’dan önce başka bir platformda yayınlanmış yazılar yayınımıza kabul edilmektedir. Kendi sitenizde yayınladığınız yazıları ayrıca Medium’daki içeriğinizden kendi sitenizdeki içeriğe canonical link verebilirsiniz.

4) Etik kurallarının dikkat edildiği, asıl kaynağının belirtildiği çeviri yazılar kabul edilmektedir.

5) Her yazarın günde 1 yazı paylaşma hakkı vardır. Geçmişte yazılan yazılar da günde 1 olacak şekilde yayınımıza gönderilebilir. Toplu gönderilen yazılar yayınımız tarafından kabul edilmeyecektir.

6) Yayınımıza Türkçe ve İngilizce yazılar kabul edilmektedir. Yayın politikasına ve YetGen kültürüne uyum, dil farkı gözetmeksizin gönderilen tüm yazılarda aranmakta olup Türkçe ve İngilizce haricinde başka bir dilde yazı göndermeden önce medium@yetkingencler.com e-posta adresi üzerinden bizimle iletişime geçmenizi rica ediyoruz.

7) Türkçe kaleme alınan yazılarda Türkçe etiketlerin kullanılması ve etiketlerin dile uygun karakterlerle yazılması önemlidir. Özellikle “Eğitim, İş Dünyası, Kişisel Gelişim, Girişimcilik, Kültür Sanat ve Teknoloji” ana başlıklarında etiketlere yer verilmesi Yetkin Yayın sayfasında görünürlüğünüzü arttıracaktır.

8) Yazınızda en az bir görsel bulunması gerekmektedir. Aksi takdirde yazınız siz düzenleyip gönderene kadar yayımlanmayacaktır. Telif sorunu yaşamamak adına kullandığınız fotoğrafın altına hangi platformdan aldığınızı link vererek ekleyebilirsiniz. Örnek fotoğraf platformları: Freepik, Unsplash, Pexels

9) Yazınızda çok fazla imla hatası olması veya başlık kısmındaki harflerin hepsinin büyük ya da küçük olması durumunda gönderdiğiniz yazı reddedilecek ve yazıdaki bu hataların tarafınızca düzeltilmesi istenecektir.

Yetkin Yayın’a gönderilen her bir yazı editör ekibimiz tarafından incelerken bu kuralların ışığıyla editoryal olarak inceleniyor ve paylaşıyorlar. Eğer yazınız reddedildiyse gerekli düzenlemeleri yapıp tekrardan Yetkin Yayına yazınızı gönderebilirsiniz.

Sevgilerimizle,

Yetkin Yayın

--

--

Yetkin Gençler
Yetkin Yayın

YetGen sizi geleceğe hazırlayan, okullarda öğretilmeyen deneyimlere odaklanan eğitim programıdır.