Svadba a iné novinky: Časť druhá

Posledný polrok nebol iba o veciach, ktoré sa mi podarili. Bol aj o tom, čo som nestihol.

Nestihol som behať.

106,2 km. Toľko kilometrov som ubehol od začiatku roka. Tí, ktorí ma poznáte, viete, že také objemy som behával mesačne. A keď sa zadarilo — tak aj za týždeň. No tento rok bol iný. Viac hektický. Viac dospelý. Viac o naháňaní sa za povinosťami. A menej o behaní.

Nestihol som cvičiť.

Jeden mesiac. Presne toľko som vydržal cvičiť s tréningovým plánom od Freeletics. Bola to zábava, to áno. Ale cvičenie 5x do týždňa mi dalo zabrať. Vynechal som jeden tréning. Potom druhý. A potom som prestal cvičiť úplne.

Nestihol som sa lepšie stravovať.

Vždy som bol na sladké. Keď máte doma starkú pekárku — inak to ani nejde. A keď neboli po ruke koláče, tak postačila aj horalka. Alebo dve. Po návrate z Ameriky a zhodení 20 kg som sa svojej maškrtnosti na chvíľu zbavil. Ale keď máte toho toľko, že si nestíhate nakúpiť ani oriešky…

Nestihol som zbavovať sa vecí.

Jedno tričko sem — druhé tričko tam. Mám ich toľko, že sa mi nevojdú do skrine. A nielen ich. Preplnenú mám aj poličku s nohavicami, zásuvky písacieho stola či kuchyňu. Od záväzku, že sa priblížim k minimalizmu, mám ešte ďaleko. Ale vecí sa zbavovať chcem.

Nestihol som čítať.

46 kníh. Toľko som zvládol prečítať minulý rok. Tento rok ich bolo zatiaľ sedem. Pre niekoho možno primeraný počet — pre mňa katastrofa.

Čo s tým plánujem spraviť?

Neboj sa — tento blog nie je iba o tom, že sa ti budem sťažovať.

Do konca roka sú štyri mesiace. Ak sa každý mesiac zameriam presne na jeden cieľ (a behanie s cvičením spojím do jedného), rok 2017 uzavriem tým, že budem spokojný nie len po pracovnej, ale aj sebarozvojovej stránke.

Štyri mesiace sú dlhá doba. Do svojho rozvrhu môžem zahrnúť ranné behanie či cvičenie. Upraviť svoj jedálniček. Každý mesiac sa zbaviť 10 vecí. Či čítať si namiesto online článkov knihu pred spaním. Alebo sa môžem ďalej sťažovať, že nič nestíham.

Podarí sa mi vydržať? Neviem. No v septembri začínam ranným športovaním.

Predtým ako odídeš…

Ak sa ti článok páčil, klikni na 💚 alebo mi daj👏. Poteší aj zdieľanie na Facebooku pre tvojích kamarátov alebo povzbudivá správa pod článkom.