Začíná designová [R]EVOLUCE!

První květnový týden ve Zlíně se ponese ve znamení designu. Tentokrát to bude doslova [R]EVOLUČNÍ! Vyhneme se ale veškerým negativním konotacím, protože ty v sobě design nenese. Rebelie, inovace a rozruch — to jsou pojmy, které se budou ve spojitosti s následujícím ročníkem skloňovat nejvíce.

Zlin Design Week 2018 | Opening performance

Design je totiž stvořený k novým impulzům, sebevyjádření, hledání netradičních řešení, upozornění na opomíjené problémy a vytvoření senzací, které zasáhnou veřejnost. Nezapomínáme ani na cestu k novým materiálům, technologiím, vynálezům a postupům, které k tomuto tématu jednoznačně patří. Tento neobvyklý pohled přeneseme i na vás a ukážeme, že revoluce nemusí být chápána jen ve spojení s politickými činy.

Zlin Design Week 2018 | Best in Design galavečer

A co se bude celý týden dít?

Zlín opět ovládnou výstavy designových studií, firem i studentů designu. Nedílnou součástí je již 10. ročník mezinárodní soutěže pro mladé designéry Best in Design. Přihlašování začne co nevidět — pokud vám ještě nebylo 30 let, můžete vyhrát až 4000 € a stáž v přední designérské firmě. Všechny novinky sledujte na Facebooku samotné soutěže.

Zlin Design Week 2018 | Ne-Ro project | Brokis

Nezdá se vám propojení designu a marketingu? Že to mezi těmito dvěma obory jiskří uvidíte na Konferenci design a marketing, na které vystoupí ti nejlepší ze svého oboru jak z Česka, tak ze zahraničí. Pro všechny, kteří si vše chtějí vyzkoušet na vlastní kůži, tady budou každodenní workshopy Vepřo knedlo design.

Konference Design a Marketing 2018 | Mehdi Saeedi

Pro Zlin Design Week si rezervujte 3. až 10. květen 2019 a už teď vyhlížejte všechny novinky na Facebooku nebo Instagramu. Tahle #designovarevoluce bude stát za to!

Autorka: Kateřina Večerková