Rozjeď svou kariéru soutěží Best in Design

Jsi mladý umělec nebo studuješ design a rád bys světu ukázal svou tvorbu? Právě teď máš skvělou příležitost nakopnout svou kariéru! Letošní Zlin Design Week totiž opět odpálí mezinárodní soutěž talentů Best in Design.

Markéta Nováková

Nekonečná sláva, nemalá finanční odměna a pracovní příležitosti, to vše nabídne vítězům soutěž Best in Design, do roku 2016 známá jako Talent Designu, již podesáté. Ceny v hodnotě 10 000 eur rozdělíme autorům těch nejlepších a nejinovativnějších prací.

Lenka Svatošová | Denisa Lukáčová

V prvním ročníku jsme ocenili nápad designového kufru s příručním zavazadlem, který po jednoduché úpravě slouží jako stolička (Lenka Svatošová). Kdo by takové vychytávce nedal přednost před zanedbanými nádražními lavicemi? V jiných letech zase vítězství připadlo užitkovým interiérovým kouskům jako jsou svítidlo (Denisa Lukáčová), komoda (Jana Potiron) nebo dokonce celé schodiště (Cornelius Comanns). Výhru obhájil také návrh unikátních bot na podpatku (Maria Nina Václavková) či celé vlakové soupravy (Štěpán Soutner). Nejnovější nositelkou titulu Best in Design je Markéta Nováková, která v loňském ročníku zaujala svou skládací koloběžkou Lunt. Pokud tě zajímají vítězné práce všech ročníků, mrkni na web www.bestindesign.cz/historie a přesvědč se, že spektrum je široké a nápadům se hranice nekladou.

Štěpán Soutner | Cornelius Comanns

Finanční odměna samotná ale není to hlavní. Tím nejdůležitějším, co ti soutěž přinese, je příležitost nakopnout svou kariéru a dát o sobě vědět světu designu i široké veřejnosti. Denisy Lukáčové si po soutěži všimla sklářská společnost LASVIT, Rectangle boty Marie Niny Václavkové byly k vidění v Metropolitním muzeu umění v New Yorku. Jana Potiron po soutěži založila vlastní značku Grung design s nábytkem a interiérovým designem. Fashion designér Lukáš Krnáč v roce 2017 prezentoval svou módní kolekci na Mercedes Benz Prague Fashion Weeku.

Marie Nina Václavková | Jana Potiron

Máš-li inovativní, revoluční nápady a tvoříš v oblasti industrial design, product design, communication design nebo fashion design, rozšiř tento seznam úspěšných designérů o své jméno. Neváhej a přihlas svou práci do 17. 2. 2019. Přihlášku můžeš zdarma podat za jednotlivce i kolektiv na stránce www.bestindesign.cz/registrace. Ty nejlepší vyhlásíme na galavečeru 3. 5. 2019!

Autorka: Martina Masná