Za designem do Zlína? My jsme pro! Vol.2

97 designérů, ilustrátorů, fotografů a dalších umělců nominovaných na Ceny Czech Grand Design nás motivovalo k tomu, abychom si zrekapitulovali, s kým vším už jsme se ve Zlíně v rámci projektu Zlin Design Week potkali. A nebo teprve potkáme — vždyť jaro je za dveřmi a čtvrtý ročník Zlin Design Weeku s ním. Přijedete taky? Pokud jsme vás nepřesvědčili minulý týden, tak to teď zkusíme znova.

KOMA moduly v areálu Svit

Kdo by neměl rád šperky? Firma Beldafactory je letos nominována v kategorii designér šperku za kolekci Z vody. Na loňském Zlin Design Weeku jsme společně s Viktorií Beldovou tvořili vlastní designové kousky z papíru — a to v rámci workshopů Vepřo knedlo design. Každý kousek byl originál, stejně jako šperky od Beldafactory, kterým budeme na Czech Grand Design držet palce.

Vepřo knedlo design pod taktovkou Beldafactory

Na Vepřo knedlo design promluvil loni i designér Roman Šedina s grafičkou Evou Havelkovou. Tehdy ukázali, jak vnímat tvary, barvy a materiály a jak pak aplikovat tuto zkušenost při výběru nejen designových kousků. Zároveň vystavovali v rámci každoročních opencallů na Zlínském zámku instalaci Sketches vytvořenou speciálně pro Zlin Design Week. Letos je Roman Šedina nominován na designéra roku za kolekci váz Way of the Samurai.

Loňský opencall Romana Šediny a Evy Havelkové na Zlínském zámku

V kategorii objev roku je nominován také mladý tvůrčí kolektiv Palma de alma se svou kolekcí Riviéra, se kterou se loni přihlásili do našeho opencallu. Loni jste ji tak mohli spatřit na vlastní oči během celého týdne na Zlínském zámku.

Z kolekce Riviéra

Každý rok můžete na Zlin Design Weeku narazit na lavičky a další exteriérové kousky z dílny mmcité1. Ani letošní rok nebude výjimkou. V rámci Cen Czech Grand Design získali nominaci na výrobce roku za návrh městského mobiliáře smartcité, kde lavičkám nechybí LED podsvícení nebo třeba integrované USB nabíjení. Veřejný prostor budoucnosti je na dosah!

Vizualizace smartcité

A koho všechno přivezeme letos? Skvělý ohlas získala loni kolekce Fosilie od designérského dua P3L1, se kterými vyšel u nás na blogu i rozhovor. A na jaře je uvidíte ve Zlíně znova. Vedle výstav, workshopů Vepřo knedlo design, Konference design & marketing, jarního kina nebo zástupu vernisáží se u nás můžete třeba projet na koloběžce — v centru města i v industriálním areálu Svit. My doporučujeme vyzkoušet všechno!

Tak na co čekáte? Je na čase zapsat si Zlin Design Week do kalendáře, začínáme první květnový pátek.

Autorka: Venda Gregorovič