Martyna Ślifirczyk
ZnanyLekarz Team
Published in
3 min readJun 30, 2021

--

A może by tak rzucić wszystko i …. zostać super sprzedawcą w ZnanymLekarzu? ;)

Postanowiliśmy przybliżyć Wam nieco charakterystykę poszczególnych teamów. W tym celu zadaliśmy im kilka identycznych pytań. W pozostałych artykułach z serii, będziecie mogli zobaczyć odpowiedzi członków pozostałych zespołów :)

W ZnanoLekarzowych strukturach dużą grupę stanowią zespoły sprzedażowe. Chociaż wszyscy mają taki sam cel: pozyskanie dla firmy jak największej liczby klientów, to jednak charakter pracy poszczególnych zespołów jest różny. Każdy team pracuje z innym typem klienta, a czasem też z innym produktem.

Dziś na tapetę bierzemy zespół Sales Enterprise. Manager zespołu Kasia Kużdżał — odpowiadając na nasze pytania, uchyliła rąbka tajemnicy na temat pracy jej zespołu :).

1. Czym dokładnie zajmuje się Wasz zespół?

Praca zespołu enterprise to rozmowy z placówkami medycznymi (głównie ich managerami czy właścicielami) i pokazywanie im, w jaki sposób można unowocześnić kontakt bądź pozyskać nowych pacjentów oraz budować wizerunek na rynku usług medycznych. Naszymi klientami są zarówno osoby o wykształceniu medycznym (lekarze) ale też osoby, które nimi nie są, ale od lat z powodzeniem działają na niełatwym rynku usług medycznych zarządzając placówkami.
Proces sprzedażowy zaczyna się zawsze od pozyskania kontaktu do placówki (rejestracja lub bezpośrednio osoba zarządzająca). Następnie umawiamy się na spotkanie podczas, którego rozmawiamy i sondujemy jakie są ich potrzeby. Często pokazujemy jak myślą i robią pacjenci oraz jak inne podmioty na rynku medycznym funkcjonują. Staramy się doradzić im w jaki sposób mogą wyjść do pacjentów, ułatwić im dotarcie do i specjalistów i pokazać się z jak najbardziej nowoczesnej strony.

2. Jak wygląda standardowy dzień pracy?

Praca w teamie ENT to praca zdalna. W dobie pandemii z dużymi efektami przenieśliśmy wszystkie spotkania na wideokonferencje. Chociaż lubimy się spotykać z klientami osobiście, to praca na zoomie pozwoliła nam zoptymalizować naszą pracę (mniej wyjazdów, a niekiedy były to kilkudniowe wizyty w terenie). Często i dużo rozmawiamy z potencjalnymi klientami telefonicznie, wyjaśniając jeszcze jakieś pojawiające się pytania odnośnie produktu, implementacji systemu czy doprecyzowujemy szczegóły oferty i umowy. Oczywiście komputer to nasze główne narzędzie. Tutaj przeprowadzamy wideokonferencje, piszemy maile z podsumowaniami i odpowiadamy na wszelkie pytania i niejasności klientów.
Raportujemy naszą pracę w CRM, korzystamy z bardzo rozbudowanego narzędzia jakim jest HubSpot.
Godziny pracy są elastyczne. Praca zdalna pozwala to bardziej unormować, jednak zdarza się, że spotkania odbywają się późnym popołudniem — staramy dostosować się do możliwości czasowych naszych potencjalnych klientów. Sami sobie wyznaczamy ramy czasowe i zarządzamy swoim czasem pracy. Jest ona zadaniowa i rozliczamy się z wyników. Pracujemy w systemie zadaniowym i jesteśmy rozliczani z efektów naszej pracy, czyli z realizacji miesięcznych celi.

3. Jakie są najważniejsze cele zespołu i największe wyzwania?

Nadrzędnym celem zespołu ENT jest pozyskiwanie do współpracy nowych podmiotów medycznych. Wyzwania jakie przed nami stoją to pokazanie kierunku w jakim podąża rynek komercyjnych usług medycznych, przekonanie placówek, jest to dal nich opłacalne rozwiązanie, które pozwoli na unowocześnienie ich kontaktów z pacjentami. Najbardziej motywujące są feedbacki od naszych klientów, kiedy zadowoleni wracają i mówią, że podjęcie współpracy z naszym serwisem pozwoliło im rozwijać ich biznesy.

4. Z ilu osób składa się zespół, jaki jest staż pracy każdej z osób, czy jest jakiś podział obowiązków?

Obecnie team jest czteroosobowy: Ja i Łukasz mamy ośmioletni staż pracy, zaczynaliśmy od pracy w dziale IND, a potem rozwijaliśmy dział placówek. Każdy ma ten sam zakres obowiązków, pracujemy jednak na różnych terenach.

5. Jakie są ścieżki/możliwości rozwoju na tym stanowisku?

W dziale ENT zaczyna się od stanowiska Account Managera, a z czasem można dostać rolę Seniora. Kolejnym etapem może być team leader, lub specjalizacja w danym obszarze.

6. Praca samodzielna czy raczej teamwork?

Pracujemy każdy indywidualnie na swoich celach, ale dzielimy się swoimi spostrzeżeniami, rozmawiamy o trudnych przypadkach, pomysłach na rozwój. Wszyscy jesteśmy w stałym kontakcie. Bardzo to cenimy, każdy członek teamu chętnie słucha rad innych i dzieli się swoimi umiejętnościami oraz spostrzeżeniami. Także jak dołącza nowa osoba to dzielimy się doświadczeniem, pomagamy we wdrożeniu takiej osoby. TO jest coś co bardzo cenię w moim zespole, czyli otwartość i chęć dzielenia umiejętnościami.

--

--