American Food and Beverage Expo

Daria Krikunova
Бетонна галушка
6 min readSep 27, 2023

З 18 по 20 вересня 2023 року в Маямі проходила щорічна American Food and Beverage Expo. І завдяки тому, що зараз поруч живе моя близька подруга, Анна Прокоф'єва, ми маємо її звіт про останні тренди у сфері їжі та напоїв, що були представлені на виставці. Аня вже багато років дотична до сфери їжі, адже свого часу першою в Україні організувала комерційне виробництво кімчі, а останні роки займалася платформою пошуку шеф-кухарів The Chef.

Одже, мерщій ходімо читати про те, що є найтрендовішим та найцікавішим у сфері їжі та напоїв у світі саме зараз. Звертайте увагу на посилання, які ми додали майже до всіх продуктів, про які розповідає Аня. (Місцями у дужках я додала короткі коментарі від себе, які виділені саме так.)

На виставці було представлено понад 600 виробників та імпортерів з більше ніж 50 країн світу. Переважна більшість була з Латинської Америки, що абсолютно логічно для Америки в цілому, плюс географічно Маямі ідеально підходить за логістикою.

Риба

🐟 Найбільш неочікуваною стала інновація у сфері вирощування риби, а саме презентація лососю, який був вирощений у Флориді.

Як відомо, лососеві полюбляють холодні води, і тут лідерами у виробництві є Норвегія, Канада і Чилі. Компанія Atlantic Sapphire побудувала найбільше у світі наземне виробництво лосося поблизу Маямі, мотивуючи це тим, що виробництво має географічно знаходитись там, де на продукцію є найбільший попит. Виробник запевняє, що не використовує гормони, а завдяки найсучаснішій системі фільтрації виключаються всі можливі хвороби диких риб. Це дозволяє лососю вирости сильним і здоровим в гуманний спосіб.

🐟 Рибні снеки від іспанського виробника. Наче спеціально для американського споживача, що обожнює beef jerky зробили снеки з тунця та ботарги (вʼяленої ікри тунця). Ідеальна ніжна текстура з помірною солоністю. Мрію, що і з української кефалі (далекої родички тунця) зроблять схожі смаколики та ботаргу можна буде придбати не тільки на одеському Привозі, а й в більшості мережевих супермаркетів України.

Напої

Алкоголю було багато, та я жодного не спробувала. Дійсно помічаю тренд на вживання безалкогольних напоїв (про який я нещодавно писала), яких було дуууже багато, яскраві банки з аніме-героями від азійських виробників, соки й концентрати з найекзотичніших фруктів (сік папаї від то окремий дуже специфічний досвід), у кожного продукту продумана унікальна ідея, але виділю кілька трендів:

  • 🌱 Здорові та натуральні напої під девізом «бо це пили наші пращури». Сподобався бренд Mabi що робить такі собі компоти та чаї на основі кори дерева маубі, з додаванням трав та фруктів карибського регіону. Низький вміст тростинного цукру та виключно натуральні компоненти. Справді смачно, але ціна як за келих гарного ігристого… І ще одні смачні напої та чудова робота маркетологів з популяризації суперфрутів Амазонії https://amayu.com/
  • 🌱 Бум на лужні напої та напої з електролітами. Тут доходить до абсурду, наприклад Refix роблять здорові лужні напої на основі морської води та додаванням фруктових соків. Концепція в тому, що морська вода багата на мінерали та корисні компоненти. Смак дуже специфічний, думаю сподобається прихильникам Миргородської води. Або лужна іонізована вода з Гімалаїв.
  • 🍶 Все більше продуктів з серії «просто додай води» — фруктові концентрати були у багатьох виробників, але запамʼятався https://lasiberia.co/ Це концентровані фруктові пюре з тростинною патокою. По типу наших міксів для чаїв, що продаються у відділах заморозки. Але ці пакетики схоже пройшли пастеризацію і зберігаються до 6 місяців при звичайній температурі. Справді смачно, можна розчиняти у холодній воді або в окропі й пити як чай.
  • ☕️ Готові до вживання кавові напої. Досі залишаються популярними й схоже що американських виробників не вистачає, тому почати возити напої, що зроблені з колумбійської кави, обсмажені та зварені у Південній Кореї, а далі вже американські маркетологи беруться за діло і переконують у надзвичайності даного продукту https://beanhut.com/ (Я б звернула на це увагу українських компаній, які займаються обсмажкою кави. Якщо американців не лякає кава, яка пройшла шлях Колумбія — Південна Корея — США, то в української кави точно має бути шанс.)
  • 🌱 “A Drink with a good karma” від https://sandsage.co/ Купуючи одну банку цього лимонаду, ви додатково фінансуєте вилов і перероблювання 1 фунту пластику з океану. (Тобто заохочуються бізнеси, які в собі несуть ще й благодійну мету або піклуються про безпеку навколишнього середовища, екологію тощо. Вже помічала це й в інших американських продуктах, коли досліджувала категорію)

👉 Деякі виробники були представлені в рамках регіональних спілок чи навіть міністерств власних країн.Так, наприклад був окремий ряд від Італії, Іспанії, Пуерто Ріко, а також запам’ятався величезний стенд від Колорадо, що активно просував крафтових виробників свого штату.

Європейці презентували в основному свою вічну класику, як то безліч сирів, вина, ковбас. Серед їхніх продуктів було мало інновацій, але запам’яталась ікра з оливкової олії від Tierra de Sol, яка може використовуватись для фінального декору готової страви або веганських страв.

А тепер те що просто вразило:

  • 🍄 Іспанський виробник грибів і всього що з них можна зробити. Сушені, консервовані, грибні паштети, грибні солі!!! і грибна пудра з якимось оздоровчим ефектом. В основному це лисички, шампіньйони та шиїтаке: https://www.entresetas.com/shop/ (Гриби в усіх видах дійсно останні декілька років тримаються в топі американських трендів серед оздоровчих чи функціональних продуктів, це навіть не заходячи на територію мікродозингу)
  • ❄️ Сублімовані суміші від https://naturalmarketelements.com/catalog/ Мексиканський виробник що спеціалізується на технології dry-freezing і експериментує з усім, що тільки можна собі уявити: від пудри з меду, до фруктів, йогуртів і овочевих смузі. Але мені запам’яталося гуакамоле, яке просто треба розбавити водою. На смак наче справжнє свіже гуакамоле з однорідною консистенцією. Ідеально для регіонів де не росте авокадо, але в Україні дефіциту авокадо немає, бо як ми пам’ятаємо навіть в перші тижні повномасштабної війни авокадо були в багатьох супермаркетах.
  • 🌴 Надзвичайно смачні hearts of palm, консервована серцевина пальми. Виробник з Болівії https://delaselva.com.bo/ пропонує консервовану у маринаді серцевину пальми або варіації різної форми, які можуть стати альтернативою рису та пасті. Так є фігурна нарізка у формі рису, лінгвіні або листів для лазаньї. Кажуть що це прям новий суперфуд за своїми корисними властивостями, ще й на безглютеновій основі.
  • 🌾 На мій особистий погляд одним із сучасних трендів є збільшення різноманіття зернових у щоденному раціоні. Так, наприклад запам’яталась солона гранола на основі кіноа від https://crunchymunch.co/ , яку можна додавати в салати або посипати авокадо-тост. А також високопротеїновий рис від https://www.cahokiarice.com/collections/rice , що вирощують в США.
  • 🌱 Plant-based продукти на гребні популярності, як серед напоїв (були представлені модні розчинні вершки для напоїв на основі соєвого та вівсяного молока), рослинне м’ясо з грибного міцелію від https://meati.com/ (вже продається в 1500+ магазинах США), ну і переможець в категорії найкращий рослинний десерт року за версією WORLD PLANT-BASED INNOVATION AWARDS від компанії Sprout Dynamics (це інноваційна компанія з українським корінням, яка зараз базується в Болгарії, в гості до якої я їздила в липні). Смачний і здоровий аналог пасти Nutella, але абсолютно натуральний і корисний, який виготовлено на основі пророщеного льону.

Десятки виробників чипсів (не тільки з картоплі, юки, батату, касави…) і попкорну (модно щоб не на звичайній олії, а, наприклад на олії авокадо чи кокосовій)…

ВСЕ. Дякую за увагу!

І я теж дякую Ані за те, що вона змогла підготувати цей огляд. Він компактний, проте насичений корисною інформацією. Впевнена, що уважний читач або виробник зможе знайти для себе багато цікавого для подальшого розвитку.

Будь-яке використання та цитування матеріалів цієї статті без вказання авторства — заборонене.

Авторка: Анна Прокоф’єва спеціально для «Бетонної Галушки»

Підписуйтесь на телеграм-канал про гастрономію «Бетонна Галушка»: тут

--

--