Ісландія за 10 днів: маршрут

Anna-Maria Shkarlinska
9 min readJun 5, 2017

--

Якщо ви відкрили цей пост, то швидше за все ви такі ж загублені як і ми були перед поїздкою в Ісландію. Які місця відвідати? Скільки кілометрів на день ми встигнемо подолати? Скільки за 1 день можна побачити? Це саме те, що нас лякало все більше і більше з кожнем днем ближче до подорожі.

Як ми складали маршрут

Вірите ви чи ні, але прилетівши в Ісландію у нас з заброньованих речей було лише авто та перша ніч у хостелі. “Шалені”, — скажете ви. Я погоджуюсь. З кожною поїздкою я все менше планую та все менше боюсь. Але така філософія не найкращий варіант для Ісландії, я визнаю. Особливо, якщо ви їдете у розпал сезону — тоді подорожувати у незапланований спосіб буде майже неможливо, адже кількість вільних місць у готелях неймовірно обмежена.

Тим не менш, розповім як планували наш маршрут ми. Перед подорожею ми, звісно ж, читали про Ісландію та мали приблизне уявлення що хочемо побачити. Купили книжечку-путівничок по Ісландії (знаєте, таку синеньку, яку продають у кожній книгарні для кожної країни світу) і мобільну картку з інтернетом. Дуже-дуже раджу зробити так само. Це єдина країна для якої ми витратились на таку книгу, але вона цього вартує на всі 100, ось побачите. Так, власне, ми і скаладали детальний маршрут на декілька днів наперед вже подорожуючи Ісландією.

Ну що ж, поглянемо що ж цього вийшло? :)

Перед тим як приступити

  • Про готелі: оскільки ми планували все під час подорожі, то бронювали готелі далеко не зазделегіть. Те, що ми подорожували у вересні (тобто не в сезон) нас врятувало. Але далеко не завжди ми знаходили хороше місце, щоб зупинитись. Незважаючи на це, я додаю в помітках кожен готель, де ми були.
  • Цю статтю ви можете розглядати як вступ у планування вашої особистої подорожі. Прочитавши її ви, наприклад, зможете отримати приблизне уявлення того, що реально відвідати за день. Незважачаючи на те що я подаю назви багатьох визначних пам’яток, пам’ятайте — це лише список місць, де ми були. Тож він далеко не вичерпний :)

День 1: Keflavík -> Golden Circle

Прилетівши пізно вночі в Кефлавік ми зупинились у Base Hotel, а зранку одразу же ж вирушили до Рейкьявіка. У столицю нас привів той факт, що вночі я зрозуміла, що варто було таки купити спеціальні штани і звичайних леґґінсів не вистачить. Купила я їх за шалені гроші, але про це буде у іншому пості про одяг ;) Додатково ми заїхали купити продукти у найдешевшому супермаркеті країни — Bonus. Вам же ж раджу не заїзжати у Рейкьявік, а заїхати у Bonus у Кефлавіку, якщо у вас є така потреба.

Що побачити:

  • Kerið: вулканічне кратерне озеро
  • Geysir: гейзер
  • Gullfoss: водоспад

Де зупинитись:

Hotel Hella — з плюсів безкоштовний сніданок. Це був один з двох готелів, де ми зупинялись і сніданок був в ціні, а сама ціна не так помітно відрізнялась від інших.

День 2: Seljalandsfoss -> Hof

Чарівні водоспади, чорний пляж у Vík і розбитий літак посеред пустелі. Так от, дуже не рекомендую йти до літака, якщо вам не залежить на стильному фото для Instagram. На ділі це приблизно 4 км в одну сторону пішки пустелею. Ми йшли під час дощу і шаленого вітру. Настрій було зіпсовано, сил не залишилось, а видовище літака розчарувало :)

Постарайтесь не затримуватись у Vík до пізна, тому що основна частина дороги після всіх визначних місць, а їхати вночі важко.

Що побачити:

  • Seljalandsfoss: водоспад
  • Skógafoss: водоспад
  • Sólheimasandur Plane Wreck: розбитий літак
  • Vík: чорний пляж

Де зупинитись:

Guesthouse Ger∂i або будь-де за містом Hof.

День 3: Hof -> Djúpivogur

Одне з наймагічніших місць Ісландії — льодовики. Вражає наскільки різною є Ісландія — за 20 хв від криги Jökulsárlón знаходиться теплий парк Skaftafell. Як це взагалі можливо?

Що побачити:

  • Skaftafell: національний парк
  • Jökulsárlón: льодовикова лагуна
  • Djúpivogur: маленьке містечко

Де зупинитись:

Guest House Hammersminni — з плюсів наявність кухні.

День 4: Djúpivogur -> Seydisfjordur

Чесно кажучи, якщо у вас обмаль часу, то цей день цілком можна пропустити. Лиш у кінцеву точку заїдьте, будь ласка :) Ви ж дивились “Таємне життя Волтера Мітті”, правда? ;)

Що побачити:

  • Litlanesfoss: водоспад
  • Hengifoss: водоспад
  • Seydisfjordur: маленьке містечко, де знімали “Таємне життя Волтера Мітті”

Де зупинитись:

Nord Marina Guesthouse

День 5: Seydisfjordur -> Myvatn

Навколо Myvatn ціла купа незвичних, чудових, магічних місць. Не оминайте це місце ні в якому разі! В цей день ми поїхали на чарівний водоспад Dettifoss, а потім почався дощ. Під’їзжаючи до Myvatn ми зупинились біля Hverir — гарячі джерела та грязьові басейни. І думали вже провести вечір в готелі. Аж раптом, на щастя, вирішили ризикнути і не дарма — стався наш найкращий вечір за всю поїздку. Myvatn Nature Bath*. Забігаючи наперед, в Blue Lagoon ми теж були, за шалену ціну, але після Myvatn Nature Bath Лагуна нас не вразила.

*Note: Якщо падає дощ, але немає вітру — тоді сміливо можна йти в термальні басейни, які розташований по всій країні. Звісно, якщо той дощ — не злива :)

Що побачити:

  • Dettifoss: водоспад
  • Hverir: геотермальне поле з гарячими грязьовими басейнами
  • Myvatn Nature Baths: термальні ванни

Де зупинитись:

Vogar Travel Service — з плюсів наявність кухні, де багато туристів готують собі їжу в дуже милій атмосфері.

День 6: Reykjahlíð -> Húnavatnshreppur

На щастя, погода в той день була чудова! То ж ми не припинили вивчати регіон навколо озера Myvatn. Потім ми лише під’їхали ближче до West Fjords, де зупинились на ніч.

Що побачити:

  • Krafla: кальдера(кратер великих розмірів)
  • Viti Crater: лазурне озеро всередині кратера виверженого вулкану
  • Dimmuborgir: лавові поля, що перетворились у парк
  • Goðafoss: водоспад

Де зупинитись:

Hotel Húniчастина школи перероблена на готель. Тут сталась наша перша тепла вечеря. Дуже дешево (по ісландським міркам) і смачно.

День 7: Húnavatnshreppur -> Country Hotel Heydalur

Country Hotel Heydalur — один з найдорожчих готелів, де нам доводилось зупинятись. Але саме цей готель став нашої єдиною зупинкою за день. Ми відпочили. Ми пішли на hiking на сусідню гору. Подружились з місцевим песиком. Побачили арктичну лисичку і втікали від тамтешніх коней. Дуже прекрасний день, проте якщо у вас обмаль часу — пропускайте фіорди.

Що побачити:

Westfjords!: фіорди

Де зупинитись:

Country Hotel Heydalur.

День 8: Country Hotel Heydalur -> Búðardalur

Цей день був погано спланований. Цілий день за кермом, вздовж берега з красивими краєвидами, але дали б мені шанс усе змінити — я б цей день провела інакше.

Кажуть, фіорди прекрасні, але нам банально не вистачило часу на їх вивчення. Думаю, варто або виділити декілька днів на фіорди, або ж просто їх оминути.

Що побачити:

Westfjords: фіорди

Де зупинитись:

Giljaland Guesthouse — будиночок вікінга, який мешкає з своєю мамою, а на ранок готує панкейки для гостей. Guesthouse розташований посеред чудової долини, якою дуже мило їхати.

День 9: Búðardalur -> Bær

Півострів Snæfellsnes дуже милий та незвичний, але особисто я б його не позначнила як “must see”. Проте це саме те місце, де ми посиділи біля океану, коли нас зносило вітром. Те місце, де було важко втримати кермо єдиний раз за життя, тому що авто не було достатньо важке, аби противитись стихії. Те місце, де довелось заїхати на автостанцію, бо дорога до міста Stykkishólmur спочатку трохи розбита і ґрунтова. Мабуть таки варто відвідати півострів, але краще виділити на нього 2 дні.

Що побачити:

  • Stykkishólmur: місто
  • Nautastigur: пляж

Де зупинитись:

Hotel Húni чи будь-де поблизу.

День 10: Bær -> Reykjavík

Як чудово було відчути себе у цилівізації після довгої подорожі. Ми прогулялись столицею, пішли на Free Walking Tour, а увечері поїхали в Голубу Лагуну. Скажу чесно, нарахунок лагуни ми сумнівались, тому що ціна не з найнижчих, а білети потрібно купувати завчасно. Але ми все ж вирішили бути справжніми туристами і поїхати. Blue Lagoon залишили на сам кінець поїздки, тому що вона надто перенасичена туристами і не хотілось собі псувати враження про Ісландію в перший же ж день.

Що побачити:

  • Borgarbyggð: водоспад
  • Reykjavík: столиця
  • Blue Lagoon: геотермальне SPA

Де зупинитись:

airbnb у Кефлавіку :)

Умови на дорогах

  • Ring Road (дорога №1) на 100% хороша і по ній ви без проблем проїдете. Усі інші — не факт. Перевіряйте на карті, якою дорогою їхатимете.
  • Ring Road відкрита цілий рік, інші — не факт. Все залежить від погодних умов, то ж якщо їхатимете не в сезон варто перевіряти стан доріг онлайн.

Варто зазначити

Багато визначних місць ми пропустили. Деякі навмисне, якісь помилково. Багато місць ми відвідали і трішечки жалкували, що не витратили час на щось інше.

Я — втомилась. Цей маршрут виявився надто активним для мене. То ж ‘take it easy’ і можливо, побачивши менше — відпочинете більше.

І пам’ятайте — інколи найкращі місця просто ‘off the road’ :)

Ось і все

Сподіваюсь, ця стаття була корисною для вас. Поділіться нею з друзями, аби вони так і закортіли складати разом з вами маршрут Ісландією ;)

Якщо у вас виникли якісь питання — не соромтесь і пишіть.

Слідкуйте за оновленнями:

--

--

Anna-Maria Shkarlinska

TRAVELER. iOS developer living in Kraków. Love healthy lifestyle ❤