Нейронні зв’язки

Чому Україна живе бідно 3

Нейрони і синапси

Мозок думає нейронними зв’язками.

Нейрон — це електрично збудлива клітина, призначена для прийому, обробки, зберігання та передачі інформації за допомогою електричних та хімічних імпульсів.

Нейрон приймає імпульси з інших нейронів своїми короткими відростками — дендритами. А передає своїм довгим відростком — аксоном.

Аксон схожий на мишачий хвостик. Його довжина може сягати 1,5 м (півтора метри!). Наприклад: коли ви ворушите пальцем, на м’язи долоні впливає аксон нейрона, розташованого аж у спинному мозку, схованому в хребті. Можете прикинути його довжину.

Повертаємось до нейронів, які складаються в наш мозок. Переданий імпульс є електрохімічним. Спочатку по аксону біжить електричний імпульс, але для приєднання до дендриту іншого нейрона заряду недостатньо.

Наприкінці аксона відбувається специфічна подія: там лопається бульбашка з молекулами нейромедіатора. Нейромедіатор (або нейротрансмітер) це речовина-посередник, що встановлює хімічний зв’язок між з нейронами. Коли зв’язок встановлений, місце контакту називається синапс.

У кожного нейрона може бути 100 000 синапсів. Синапси утворюють складні просторові нейронні мережі. Щодня у кожного нейрона з’являється кілька нових синапсів, а кілька старих — зникає. Утворення синапсів — це мислення. Звідси вираз “ранок мудріший за вечір”.

У процесі життя людини кількість нейронів майже не змінюється. Змінюється лише кількість синапсів. Чим більше у мозку синапсів, тим більший обсяг пам’яті.

Синапс — це один контакт. Контакти між нейронами можуть складатися з довгого ланцюжка численних нейронів та синапсів. Якщо імпульс регулярно бігає по такому ланцюжку, то він з усіх боків обростає синапсами та підключає інші нейрони. Так нейрони виростають до нервів, нерви — до нервових стовбурів, стовбури — до мозку.

Чим більше нейронних зв’язків, тим швидше проходить імпульс, тим довше він існує. Так формуються рефлекси.

Тому матір навчання — мавпування (повторення).

Джерела:

  1. Нейрон
  2. Створюють нас такими, якими ми є. Усе, що потрібно знати про нейронні зв’язки і чому вони важливіші за любовні, міжнародні та фінансові

--

--