Римська імперія
Чому Україна живе бідно 19
Імперія — історична форма державно-політичного утворення.
Імперіалізм — державна політика, практика і пропаганда розширення і панування держави, звичайно, шляхом прямого захоплення території або за рахунок отримання політичного і економічного контролю.
Імперіалізм як державна політика завжди передбачає використання сили: прямої військової або у якійсь іншій формі.
Римська імперія — одна з перших значних соціальних систем людства. Її початком значиться 27 рік до нашої ери. На той час людина вже освоїла технологію плавки металу. Перше, що слід було розпочати виготовляти — зброя. Причина — все ті ж безумовні захисні рефлекси, включаючи контроль території.
Проте інстинкти і гормони штовхають не лише на захист свого, а й захоплення чужого. За допомогою зброї чужинців можна підпорядкувати та змусити працювати на себе. У чужинців можна відібрати їжу, землю, житло, знаряддя праці, плодючих самок, загалом, ресурси для розповсюдження свого генофонду. Тому зовнішня політика Риму характеризувалася майже безперервними війнами.
При погляді на географічну карту багато чого прояснюється. Підконтрольна Римській імперії територія поширювалася на все узбережжя Середземного моря. У той час на планеті не було суттєвих сухопутних доріг та суттєвого сухопутного транспорту. Через це Римська імперія була заснована саме на морській логістиці.
Майже посередині Середземномор’я розташований Апеннінський півострів, на якому знаходиться місто Рим. До нього доставлялися ресурси з усіх куточків імперії.
Розглянемо механізм римського імперіалізму. На далекі землі припливав корабель з воїнами і завойовував місцевих жителів: “Тепер ви — провінція Риму, платитимете данину і підкорятиметеся нам”. Кого треба забирали в рабство, а на захопленій території організовували римські органи контролю, які забезпечували вивезення ресурсів до столиці.
Організація управління завойованими землями грунтувалася на знаменитому принципі «розділяй і володарюй». Періодично в провінціях піднімалися повстання, але в нещасних для цього було лише бажання. Добірні римські легіонери були краще озброєні та натреновані. Вони були машинами для вбивства. Їх спеціально для цього вирощували, як в інкубаторі. Тому повстання жорстоко придушувалися.
Люди у Римській імперії, власне, були придатком до території. Середземне море було транспортною інфраструктурою для обміну речовин у державі, а люди її обслуговували. Дуже схоже на кровоносну систему людського організму, де кровоносні тільця переносять необхідні хімічні елементи туди, де вони потрібні. Відмінність в тім, що головним споживачем ресурсів держави був Рим. Заради багатства Риму інші країни прирікалися на бідність.
Вам це нічого не нагадує в сьогоденні? Чому Україна живе бідно? Хто споживає її ресурси?
Стовпи Римської імперії:
- Сильний політичний центр, якому надано життєздатності історичною місією розширення через виграшне географічне розташування
- Державна структура управління за принципом «розділяй і володарюй»
- Релігійно-ідеологічне насильство
- Військова сила
- Рабовласництво