•База знань •Деталі • Закордон • Mijia Pro • Ninebot Max • M365 і ми
Через певний час задній ліхтар може втратити свою початкову яскравість, а то й взагалі перестати працювати. Найпопулярніша причина — гвинти підтримки заднього крила. Якщо їх обрати більшої довжини, ніж потрібно — вони прорізають пластиковий корпус ліхтаря і волога, що заходить всередину, швидко почне виводити з ладу світлодіод ліхтаря. Ремонт полягає у акуратному розбиранні корпусу ліхтаря та заміні світлодіода.
Перш за все доречно зняти заднє крило та викрутити зсередини два гвинти кріплення ліхтаря.
Корпус ліхтаря складається з двох пластикових половинок, які можна акуратно розняти гострим ножем, натиснувши його лезом в шов між ними.
В оригінальному варіанті світлодіод знаходиться на платі зі “стадіонною” формою:
Інша сторона цієї плати є своєрідним відбивачем для катафота, але водночас і затримує більшу частину світла ліхтаря.
Також початково світлодіод напрямлений не на сам червоний розсіювач, а навпаки — вглиб корпусу, на білий відбивач, а вже від нього — на розсіювач, це ще зменшує інтенсивність світла.
Оригінальний колір світлодіода — червоний, якщо встановлювати замість пошкодженого білий (наприклад, з підсвітки телевізора) — колір ліхтаря у зібраному стані буде вже не яскраво-червоний, а блідо-малиновий.
Удосконалення полягає у видаленні оригінальної плати і розвертанні світлодіода безпосередньо на розсіювач. А ще краще — встановленні декількох червоних світлодіодів (які, звичайно, будуть навантажувати лінію живлення ліхтаря в допустимих межах).
Експериментально було визначено, що дуже доречними в цьому випадку є “світлодіоди-піраньки” (Pirahna LED).
В корпус влізає поміщається три штуки, впритул спаяні разом:
В даному випадку вони з’єднані паралельно (хоча можна включати і традиційно, через струмообмежуючі резистори).
Після спайки світлодіодів оригінальні дроти відпаюються від плати і припаюються на виводи світлодіодів.
Для фіксації збірки діодів всередині використано звичайний білий сантехнічний силікон.
Перед закриттям ліхтаря шов, який спочатку рознімався ножем, акуратно очищається від бруду та стружки і якщо ліхтар розбирався вперше — то достатньо буде і притискання, інакше можна зклеїти половинки клеєм (наприклад, “88”).
Результат роботи — явно помітніший ліхтар: