Електросамокат Xiaomi M365: перший український дисплей

Олександр Мисак
5 min readOct 14, 2018

--

Мова (language): 🇬🇧 🇵🇱 🇷🇺 🇪🇸 🇫🇷 🇩🇪 🇮🇱

База знаньДеталіЗакордонMijia ProNinebot MaxM365 і ми

Коли ніби раптово на самокаті звичайна німа пластмаска змінюється на дещо, що світиться і показує — спочатку незвично. Очі далі напрямлені вперед, назустріч прогресу, а мозок навідріз відмовляється сприймати нові цифри замість вже традиційних чотирьох лампочок.

Перший український дисплей для Xiaomi M365

Вперше завітавши в меню, думки починають розходитись: там впевнено засіли декілька вже звичних мобільному додатку параметрів, які найактивніші користувачі змінюють навіть протягом одної поїздки.

Відповідно постає питання: забавка, чи зручність? Поїхали!

Щоразу надзвичайно приємно писати про кожну нову розробку наших українських творців. Нагадаю, вже є значна кількість як удосконалень, так і авторських розробок, починаючи від Адаптерів-проставок для 10"-коліс і закінчуючи Язичками.

Так як бажаючих принаймні хоч щось взнати про дисплеї — предостатньо, а відеоогляд російського розробника, який донедавна був хоч-якимось джерелом — явно скромний — даний огляд максимально розгорнутий, щоб кожен собі міг знайти власну відповідь.

Як вже видно по фотографії зблизька (вище) — корпус дисплея виготовлено вже звичним нами методом 3D-друку і покрито чорним лаком. Переваги очевидні — зручне і оперативне виготовлення і водночас можна добитися максимальної підгонки під штатне місце кришки.

Зауважу, цей екземпляр є першим із двох пілотних дисплеїв (один з яких продовжує досліджувати та вдосконалювати виробник) відповідно всі візуальні моменти в наступних екземплярах обіцяють бути ще кращими.

Вийнятий з упаковки, виглядає наступним чином:

Як повідомляє виробник, дисплей загерметизований як зовні, так і зсередини. Досвідчені електронщики із приємністю відмітять дроти МГТФ.

Підключення здійснюється шляхом накидання триконтактної червоної колодки на діагностичний роз’єм внизу головної плати самоката та затягуванням штатного гвинта. Дроти прокладаються збоку від плати.

Доречно зауважити: початково вся головна плата самоката покрита лаком, відповідно для надійного контакту перед встановленням колодки доречно зчистити лак з контактів плати будь-яким зручним способом (наприклад, ножем).

Гостре око вже могло відмітити, що корпус дисплея має свою власну товщину, відповідно для коректного натискання кнопки та відображення стандартної індикації в комплекті є 4 проставки, що одягаються на передню панель та штовхач кнопки включення.

Таким чином, після встановлення дисплея, голова самоката стає дещо вищою.

Ступінь використання самоката автора легко видно по залишках гумки на важелі газу :)

Тепер прийшла черга огляду функціоналу. При включенні самоката дисплей радісно повідомляє країну народження і за мить переходить на головний екран.

Стартовий та головний екрани

У автора на огляді перебуває англомовна версія дисплея, хоча наявні вже як російська, так і українська.

На головному екрані можна побачити температуру системи, поточну швидкість, пробіг, час поїздки, рівень заряду батареї та споживаний струм.

як вже можна бачити з останнього показника (0.10А )— в моєму випадку це не тільки споживання власної електроніки, але ще й підсвітки деки, яка запускається при включенні самоката

Для входу в налаштування потрібно на нерухомому самокаті натиснути водночас важелі прискорення (“газу”) та гальма.

Перехід на наступний (нижчий) пункт меню здійснюється важелем гальма, а вибір пункта (або його переключення) — важелем прискорення.

Меню налаштування дисплея та самоката

В меню налаштування дисплея можна 1. Big speedometer: включити режим основного параметра (в русі замість головного екрану він буде відображатися великим шрифтом), 2. Big speedo.: вибрати який цей параметр буде (швидкість чи струм), 3. Battery warning: вибрати поріг відображення сповіщення про низький заряд батареї та 4. Big batt. warn.: відображати це сповіщення великим шрифтом на головному екрані. 5. Battery info — докладна інформація про батарею, 6. Configure M365 — меню налаштувань самоката, 7. Save and — збереження та вихід з меню.

Відображення великого індикатора швидкості в русі

В меню налаштувань самоката можна змінити такі параметри: 1. Cruise control (круїз-контроль), 2. Tailight (завжди включений задній ліхтар), 3. KERS — рівень рекуперації (weak..medium..strong — від найлегшого до найсильнішого) а також в новій версії дисплея можна обрати розмір коліс — 8.5" чи 10".

Після кожного параметра внизу є пункт “Update”, тобто застосування. Відповідно зміна відбувається вибором пункта та переключенням його в потрібне значення і подальшим переходом на пункт вниз і натисканням на ньому важеля прискорення для підтвердження.

Меню докладної інформації про батарею (в т.ч. напруг по комірках)

Меню батареї містить усі 10 рівнів напруг на її комірках, показники обидвох температурних датчиків, загальну напругу, струм та ємність.

Для виходу з цього меню достатньо натиснути важіль гальма.

І останнє, чисто інформаційне меню, з’являється, коли в нерухомому стані затиснути важіль газу:

Воно відображає повний пробіг самоката та час від його останнього включення.

При першому старті в налаштуваннях дисплея достатньо зазначити тільки розмір колеса та бажаний рівень інформування про низький заряд батареї (при якому рівні розряду вже показувати на головному екрані велику батарею).

Загалом дисплей видався цікавим та інформативним.

Із особистого досвіду скажу, що в частині поїздок мені є доречним саме оперативне переключення рівнів рекуперації (знову ж, коли використовується стокова прошивка), в цьому випадку зміна явно зручніша, аніж це ж здійснювати на смартфоні. Враховуючи, що пробіг в мого самоката також значний — спостерігати за рівнем заряду батареї не тільки загалом, але й по комірках також дуже приємно.

Решта ж функцій несуть в більшій чи меншій мірі як суто інформаційне, так і естетичне значення. Все-ж більшість водіїв автомобілів по шуму мотора та загальних відчуттях повністю чують і швидкість руху, і інші поточні параметри, але виробники комплектують приладами кожну машину.

Як і в багатьох випадках, власники самокатів в підході до новаторства впевнено розділяються на два чіткі табори: ті, кому це 100 років не потрібно, і ті, які 100 років саме це і шукали.

Недоліки:

  • корпус тестового зразка відрізняється від штатного M365
  • по струму неможливо відрізнити споживання від рекуперації
  • візуально відчувається збільшення висоти головної панелі

Переваги:

  • інформативність
  • простота підключення
  • простота керування

Відеоогляд дисплея:

Замовити дисплей можна безпосередньо у виробника, традиційно вся доречна інформація знаходиться на сторінці із деталями та аксесуарами.

--

--