Електросамокат Xiaomi M365: як розбирати колеса

Олександр Мисак
3 min readMay 18, 2019

--

порядок розбирання коліс для проведення ремонтно-профілактичних робіт

Мова (language): 🇬🇧 🇵🇱 🇷🇺 🇪🇸 🇫🇷 🇮🇱

Розбирання двигун-колеса

Попереду самоката знаходиться двигун-колесо і воно в непогоду частіше потрапляє в калюжі, набирає вологу і тим більше, містить всередині вразливу обмотку і магніти, які можуть покриватися в результаті іржею. Окремий варіант — пошкодження дроту двигун-колеса при боковому ударі або неякісній заміні передньої шини або камери. В обох випадках двигун-колесо потребує розбирання.

Отже, знімаються наклейки на бокових сірих кришках, під ними — викручуються малі шестигранні гвинти. Під знятими кришками з обох сторін будуть гайки 18 мм., що тримають колесо на вилці.

Якщо метою є ремонт дроту або заміна підшипників (а крізь один з них пропущений дріт двигун-колеса, який йде в деку)— то на цей момент доречно його одразу відключити. Відповідно розкручується кришка деки і з контролера (з прозорим верхом) знімаються три великі і одна біла клема, які разом йдуть далі одним дротом в двигун-колесо. Знімається гумова червона заглушка, яка ущільнює дріт двигун-колеса і сам дріт витягується із рами назовні.

Хорошим ріжковим ключем, а ще краще газовим чи подібним сильнозатискним ключем ці гайки відкручуються традиційним способом (обидві різі праві, тобто крутити треба вліво). Опісля двигун-колесо знімається із вилки.

По периметру відкручуються 6 гвинтів torx-насадкою. Далі найпікантніше: поставити двигун-колесо на бік так, щоб його вісь знаходилась вертикально і дріт виходив зверху. Нижню частину вісі вперти в щось м’якше, наприклад дерево, щоб нічого не пошкодити.

Акуратно тримаючи двигун-колесо “за хвіст” тобто за дріт, рівномірно стопами натискати на шину вниз. Двигун колесо в цьому випадку буде розніматися на дві частини: основу-корпус (який уходитиме нижче із шиною та верхню кришку із статором (обмоткою), який лишатиметься в руках, будучи утриманим дротом.

Далі, знявши силіконові ковпачки із трьох великих клем двигун-колеса, акуратно пропустити їх одна за одною крізь велику гайку, а потім в кінці — і білий 5-вивідний роз’єм.

Ремонт дроту двигун-колеса

В цьому випадку знімається його силіконовий герметик, відкусуються стяжки і дріт відпаюється від своїх поточних точок (три силових та п’ять сигнальних, від датчиків Холла). Дріт двигун-колеса в деці має достатній запас, а отже можна спокійно вирізати пошкоджену ділянку (вона має, як правило, довжину 8–10 см.), не порушуючи подальшої роботи). Після обрізання зачищені кінці дротів акуратно припаюються до силово-сигнальних виводів двигун-колеса і фіксуються епоксидною смолою або лаком.

Заміна підшипників двигун-колеса

Розійнявши двигун-колесо на два окремі компоненти (один — статор із дротом, інший — корпус мотор-колеса із шиною), можна приступати до випресування підшипників з їхніх посадкових місць. Для акуратного проведення робіт доречно використовувати спеціальні симетричні знімачі-випресовувачі підшипників

Інструмент для випресування підшипників

Подібний пристрій для випресування-запресування підшипників можна зробити із великих шайб і гвинтів, куплених у місцевому господарському магазині.

У крайньому випадку (при відсутності інших інструментів і терміновості) допустиме акуратне рівномірне вистукування по периметру старих підшипників молотком і аналогічно — подальший монтаж нових підшипників. Різниця полягає в тому, що при використанні правильного інструменту підшипники не пошкоджують себе всередині так, як це може бути при використанні ударного інструменту.

І трохи про самі підшипники:

--

--