Електросамокат Xiaomi M365: заміна шин на 10"

Олександр Мисак
4 min readOct 26, 2018

--

Підвищення м’якості ходу Xiaomi M365 шляхом заміни штатних 8.5-дюймових шин на 10-дюймові

Мова (language): 🇬🇧 🇵🇱 🇷🇺 🇪🇸 🇫🇷 🇮🇱

База знаньДеталіЗакордонMijia ProNinebot MaxM365 і ми

Оригінальні 8.5-дюймові шини при належному використанні можуть спокійно пробігти 2–3 тисячі кілометрів, але от м’якості від них хочеться явно більшої. Особливо це відчувається на бруківці та негладкому покритті.

Досліджуючи M365 було виявлено, що на місце оригінальних шин після мінімальних доробок можна встановити більші, 10-дюймові.

Наразі шини такого діаметру в абсолютній більшості запозичені від колясок, тобто вони дійсно мають таку бажану м’якість, але не такі довговічні. В середньому служать 700-1200 км., далі йде втрата властивостей зчеплення (повністю зтирається протектор).

Але, враховуючи явно більшу кількість переваг, абсолютна більшість власників самокатів із радістю переходять на більші шини.

Доречно зауважити, що із усього асортименту шин чітко підходять тільки 10"-шини із внутрішнім (посадковим) діаметром 156 мм.

Найпопулярніша шина, що успішно підходить під ці характеристики — Wanda P1237 50х156мм.

Також активні тестування проходить інша шина, із посадковим діаметром 152 мм. Вона має агресивніший протектор і відчутно вищий ресурс. Deli Tyre SA-206 10x2.0 54–152мм.

Переробка переду:
1.
Зняти скальпелем наклейки та шестигранною викруткою обидві кришки передньої осі.
2. Зняти двигун (потрібен ріжковий ключ на 18), перевірити його вільне обертання на осі. Якщо при обертанні присутні голосні сторонні звуки і обертання ускладнене — одразу розглянути питання заміни підшипників.
3.
Максимально спустивши камеру, розбортувати шину і замінити її на 10-дюймову. Традиційно для полегшення процесу монтажу шин доречно використовувати мильний розчин, силікон, тощо. Явної потреби в заміні камери на нову немає.
4.
Відцентрувати шину на двигун-колесі для уникнення биття.
5. Впевнитися, що болт кріплення переднього крила не виступає з ніші (або замінити його інший, із нижчою голівкою: M6, 30 мм.)
6.
Встановити двигун-колесо назад, зафіксувати кришки осі та наклейки.

Переробка заду:
1.
Зняти заднє колесо, водночас перевіривши стан його підшипників.
2.
Аналогічно до переднього колеса, замінити шину на 10".
3.
Відкрутити два гвинти і зняти тримач роз’єма заднього ліхтаря.
4.
На задньому крилі відвести дріт заднього ліхтаря від шини набік через новий отвір в деку (або як компроміс — притиснути його в старому отворі підручними засобами, щоб не було подальшого контакту із шиною).
5.
Якщо немає підтримки заднього крила — встановити проставку крила між декою і крилом типу “каблук”, якщо підтримка є — потреби в проставці немає, тим більше без проставки на деці площа для розміщення ніг лишається незмінною.
6.
При потребі подовжити дріт заднього ліхтаря для розташування його в одній з бокових ніш біля старого отвору (або ж завести дріт напряму в деку без зовнішнього роз’єму).
7.
Встановити заднє колесо.
8.
Встановити проставку підніжки (або “запакувати” шайбами/гайками) для компенсації кліренсу.

Далі — дещо докладніше про нове розміщення дроту заднього ліхтаря при переході на 10"

Це — один із можливих варіантів перенесення дроту ліхтаря, та починалося все не так….

Отже, Ви, натхненні та радісні, встановили свіженькі 10-дюймові шини і тут виявляється…

… що заднє колесо таки не влазиться — заважає дріт заднього ліхтаря і простору для них обох мало
перша спроба — прокласти дріт “впритул” до колеса успіху не дала — відстані дуже малі, найменший бруд або каміння в протекторі почнуть свою темну справу. Варіант відхилено
далі в роботі заважає оригінальний роз’єм заднього ліхтаря, який видалятиметься зі свого місця
роз’єм — видалено,
а його кріплення — спиляно.
Зверніть увагу: дріт із середнього положення виведений через нові пропили в задньому крилі. Також дріт було продовжено і на кінці залишено оригінальний, захищений роз’єм
Роз’єм пропускається в бокову нішу, в якій дріт повністю захищений, а в деці просвердлюється новий отвір (доречно встановити гумове ущільнення) і пропускається дріт від батареї з другою частиною оригінального конектора. Оригінальний отвір для дроту — заглушується.
Тепер цей роз’єм можна сховати в ніші, він там вільно і чітко фіксується і в будь-який момент можна легко зняти крило
Кінцевий результат: крило елегантно виглядає разом із колесом, додаткової проставки для крила не потрібно

Доречне зауваження: в цьому випадку (без проставки) жорсткість задньої частини крила максимальна завдяки використанню підтримки заднього крила, тому відстань між краєм крила і колесом буде постійна. Проставки потрібні, якщо використовується внутрішня поздовжня підтримка крила або взагалі без підтримки (цей варіант не рекомендується в силу поступового руйнування крила біля основи)

Статистичні дані:

  • Wanda P1237 живе порядку 1200 км. і протирається по основній доріжці:
Wanda P1237–1200 км
  • Deli SA-206: 25.03.2019 — завершено використання першого переднього колеса, 2147 км. — більш ніж порядний ресурс для дійсно м’якої і зручної гуми:
Гуля на шині Deli, 100 метрів тому було ще все гаразд
Deli Tyre SA-206, 2147 км.

Порівняння шин: стокова, Wanda P1237, Deli SA-206

--

--