Електросамокат Xiaomi M365: антипрокольна рідина Slime

Олександр Мисак
5 min readOct 27, 2018

--

Чи взагалі доречно?

Мова (language): 🇬🇧 🇵🇱 🇷🇺 🇪🇸 🇫🇷 🇮🇱

База знаньДеталіЗакордонMijia ProNinebot MaxM365 і ми

Лизун. Мультфільм “Мисливці за привидами”

Часто саме цього героя мультфільмів згадують, як вперше бачать рідину-слиз для боротьби з проколами “Slime”.

Традиційні власники камерних транспортних засобів (автомобілісти, велосипедисти і звичайно ми, власники самокатів) кажуть, що це зайве, що камера, якщо станеться халепа — і так пробивається, а зайві гроші можна вкласти у щось більш потрібне.

Новатори — пробують і на своєму власному досвіді або розчаровуються, або чітко бачать реальні результати.

В свій самокат чисто заради цікавості замовив залити цю рідину в одному з місцевих веломагазинів. Подія сталася на самий День Незалежності України (24 серпня) і загальна вартість для двох коліс, враховуючи, що вони явно менші велосипедних, складала символічні 120 гривень (заливалося по 60 мл. рідини), для інших випадків можна скористатися калькулятором.

В заднє колесо зелений слиз залетів легко і швидко, уточню, операція залиття здійснюється із викрученим золотником.

А от переднє колесо створило трохи клопотів: ніпель прихований, а отже просто так насос із зеленою субстанцією не підключити. В хід пішов подовжуючий шланг (вужик). Насос для слизу розривався, вужик надувався, але слиз вужиком просуватися не хотів. Стало зрозуміло, що клапан всередині вужика слиз далі не пропустить. Відповідно хтось пішов прочищати вужик від забитого слизу, а хтось — розбортовував передню шину для прямого доступу до ніпеля камери. Slime в камеру було залито вже в розпакованому стані і після закладання камери назад прийшла черга накачування. Та вужик був вже добряче забитий, антипрокольна рідина всередині активно загущувалася, справа йшла на секунди. Тиснучи на насосі 7–8 атмосфер, ми спостерігали, як вужик надувався і ледве-ледве пропускав повітря всередину. Декілька хвилин — і камеру накачано до двох атмосфер. Єдине, що було відчутно — самокат дещо поважчав — рідини в обох камерах було достатньо, а вона — густа.

Подякувавши, оперативно поїхав на роботу рятувати вужика, так як майстри нічого з ним зробити не змогли. В хід пішов недавно знятий з M365 металевий старий гальмівний трос. Саме ним поступово получилося розчистити весь канал вужика від входу до самого клапана від вже добряче загуслої рідини.

Йшли дні, а наявність всередині камер антипрокольної рідини і не згадувалася.

І пройшло рівно три тижні (від 24.08 до 14.09), як самокат спокійно собі їде по рівному асфальту і тут починається биття в задньому колесі. Зупиняюся, дивлюся — за 1500 км. нарешті протерлася задня 10"-шина (передня витримала 1200 км.) і лахміття з неї б’є по підтримці заднього крила. Що-ж, пішки йти далі не хочеться, тому, сподіваючись, що до камери так швидко не дійде — включаю про всяк випадок еко-режим і вже повільніше продовжую поїздку.

Тут дуже доречно зауважити, що в неробочий час на самокаті разом зі мною подорожують двоє моїх дітей, тобто відповідаю за безпеку всіх трьох одночасно.

Проїжджаємо ще метрів 300 і тут із заднього колеса “пщщщщ” і по підтримці крила та по дорозі полетіли зелені клапті рідини. Так, камера не витримала лихої долі і пробилася. Проходить буквально пару секунд, “пщщщщ” повністю затих і зарубцювався (фотографії будуть дещо пізніше, вже в домашньому форматі). Спробував прокотити самокат без жодного навантаження — і о диво! Пошкодження камери було усунуто і водночас лахміття від пошкодженої шини теж зв’язалося разом і вже не било в підтримку заднього крила. Зверну увагу, що це був не звичайний точковий прокол, а більше планарне (площинне) протирання, тобто раніше, читаючи відгуки про цю диво-зелень, не повірив би, але зараз маю наочний факт.

Звичайно, повних чудес не буває і проїхавши з десяток метрів, зтиснув колесо — так, половину атмосфери колесо точно втратило. І так як в мене на 10"-шинах традиційно накачано тільки 2 атмосфери (30 psi), то ця різниця вже була відчутна — заднє колесо вже було занадто м’яке.

Від часу проколу до дому ми акуратно проїхали ще добрих 2 кілометри, проїхавши ще по різних типах покриття, але від моменту затягування пробою тиск принаймні тактильно вже не знижувався.

А тепер десерт (домашні фото):

Шматок цієї зеленої рідини, яка вже застигла, можна бачити на підтримці крила
Тут також видно і поріз шини праворуч від отвору, але він в цьому випадку другорядний
Залишкове биття шини — воно явно менше від початкового, яке стукало в підтримку крила

За пройдені більше ніж 4000 км. на M365 бачив багато всього різного, але такого результату просто не очікував.

Наступного дня самокат проїхав ще 2 кілометри з двома пасажирами на борту, але зрозуміло, що таку шину все-ж буде доречно замінити — її час вже прийшов. Хоча камеру, що містить ще достатньо рідини, можна і просто залатати.

Солдат отримав в бою глибоку рану, але лишився в строю

В своєму житті надзвичайно ціную те, що заощаджує час. Xiaomi M365 вже два роки як продовжує тримати у формі, так і заощаджує на регулярних поїздках на авто або таксі, але передусім — надає надзвичайно швидке пересування містом. Водночас Slyme навіть одним цим випадком вже заощадила дуже багато часу. Особисто мій висновок — так, буду продовжувати користуватися.

Увага! Між автором статті та виробником або розповсюджувачами Slyme жодних комерційних зв'язків немає.

--

--