Jestli mě něco na aktuální situaci děsí, je to zjištění jaký to vlastně doopravdy jsme. Jasně… je paráda, že se lidi spojili, šijou roušky, háčkujou hajzlpapír a dávaj kafe těm nejpotřebnějším v první linii. Ale nejen to.

Celkem aktuální situaci sleduju, takže se snažím taky radovat z toho, že ti ostaní co neřeší kdy jim aktuální situace zlikviduje firmu, mají umytý okna, uklizenej špajz a KONEČNĚ maj čas na knížku (jenže stejně nakonec sjížděj Netflix i pozadu). Ale kromě nejistoty, jestli nebudeme muset za pár měsíců zavřít to, co jsme pracně poslední dva roky budovali, mě stresuje i něco jinýho.

Co mě teda znepokojuje?

V první řadě chci říct, že dodržuju aktuální nařízení. Takže se pohybuju jenom mezi domovem a naším showroomem (kde máme zavřeno), jezdím sám autem a když jdu jednou za 4 dny nakoupit, tak vzorně s rouškou.

Když…


Content is not…kink

“Content is the king!” uslyšíte často mumlat markeťáky ze spaní. U piva vás pak společně se “sockama” zahltí tím jak “tvořit obsah je důležitý”, a že “obsah táhne bro'”. No a nejhorší je, že mají vlastně pravdu. Webdesignér nebo grafik pak na poradě tyhle řeči přehlíží a už v hlavě piluje nový flat tlačítko, který umístí do svýho vycizelovanýho návrhu, jen co dosedne ke Sketchi. Jenže.

Chápu, že touha vytvořit z webu novolhotský nápojky umělecký dílo konkurující Picassovi je velká. A sám jsem se mnohokrát nechoval jinak. …


Rituální fetiš unboxingu

Přes 6 let jsem pracoval na jednom Macbooku Pro a měl jsem ho rád. Jenže vzhledem k tomu, že to je skoro jediná „lopata“ co potřebuju k práci, přišla řada i na mě.

Po celkem dlouhým přemýšlení, jestli neskočit na druhou stranu barikády, jsem (asi ze strachu) objednal zase Macbook Pro. Dorazil, a žádnej rituální unboxing se nekonal — vyndat z krabice a instalovat novej systém, kopírovat data, atp… Což vlastně dělám ještě teď.

Takže — jasně má to sice super USB-C, ale já nemám co bych do toho strčil, touchbar je cool, ale pořád si pokládám levej malíček na…


Myslete v „onlajnu“ trochu víc komplexně.

Tohle, pokud děláte v digitálu, slyšíte snad od všech menších a středních firem, který za váma přijdou. „My bychom potřebovali nový webový stránky…“ No a teď to vysvětlujte, že nepotřebovali.

Tak schválně. Bookujete hotel na stránkách hotelu nebo na booking.com? Když jdete, já nevim …třeba do zoo… koukáte na otevírací dobu na webu zoo nebo vám postačí snippet na Google? Spousta firem prostě upíná většinu svejch sil do toho, že tvoří svůj web. A to je často chyba.

To víte, když někdo zadá do internetu levne-narazniky-na-vw.cz aby nás hned našel!

Nedělejte web pro web

Dělat web jen proto, abyste ho měli, jsou vyhozený peníze…


Přidej se k Digitálním děckům a uč se, sdílej a makej…

Mrtvo. Tak mi přijde na liberecký scéně digitálu. Lidi se neznaj, nespolupracujou a vodu čeřej de-facto jen dvě akce, a to Pionýři z domovskýho SMWORKS a Kreativní snídaně od BPR Creative. A tak mě napadlo, že je na čase s tím něco dělat.

Znám hromadu šikovnejch lidí, který uměj dělat top věci ve svým oboru, ale ti zároveň neznaj zase jiný šikovný lidi, co uměj dělat top věci v jiným oboru a pak vzniká spousta „napůltop“ věcí.

Digitální děcka

Název jsem si napůl vypůjčil od Tomáš Šo (sry a díky) a myslím, že nás celkem vystihuje. Lidi, který žijou digitálem. …


aneb sestřenice nám ten facebook bude dělat zadarmo

Rozmohl se nám tu takový nešvar

Už několikrát jsem narazil na argumentaci: „ten Facebook to pro nás udělá moje sestřenice/kolegyně/dcera, víš ona je na vejšce a je na těch sociálních sítích furt“ — tak pozor…neudělá.

Chápu, že pro majitele firem, co byli zvyklí dávat placenej inzerát do Tipservisu a o reklamě na RTM Liberec se jim zdály jen vlhký sny, je aktuální vývoj marketingu v takovým fofru, že se nedá polapit. Bohužel to ale nejsou jen oni. I firmy, co byly zvyklý inzerovat najednou tápou a markeťáci, hrdí na svůj 30 vteřinovej spot, najednou nechápou proč tak frčí meme gif o 5 framech.

…přeci si nenechám…


Agoška, klioš, prezka, insajt a všechno ostatní co potřebujete vědět abyte byli „takymarkeťák“.

Svět digitálního marketingu je v poslední době celkem trendy, a pokud chcete být „takymarkeťák“, chce to naladit slovník a v neposlední řadě koupit flanelovou košili a nechat si narůst vousy.

Pojďme si promrskat nějaká slovíčka.
Ať na pracovním pohovoru vypadáte jako king!

Fajfka by se vám možná taky mohla hodit.

Agoška

Vaše Kolbenka. Tam chodíte do práce, jedete meetingy, děláte prezky pro klioše a řešíte, co budete obědvat.

Klioš

Vám leze na nervy, vymýšlí kraviny a nechápe vaše geniální nápady. Obecně vyžaduje abyste pracovali ideálně zadarmo. A to, co pro něj děláte vlastně může udělat jeho kamarád, pač má taky fejsbůk a zrcadlovku.

Prezka

Jooo… s tou se lopotíte v Pawrpojntu…


Příští rok znovu? A k čemu jsou vlastně soutěže?

Petr a já před soutěží.

Je to měsíc co jsme s Petr Lukavec nervózně postávali před Publicis One a realizovali tak plán, zkusit nejprestižnější soutěž pro mladý kreativce. Nervozitu vystřídal brief od předsedy poroty kategorie Cyber — Colina Lambertona (Fallon Prague) — a následný bouřomozkovning o tom, co pro Prague Pride (v soutěži na straně klienta) vymyslíme.

Máme 24 hodin do odevzdání, takže už cestou do Liberce Petr obvolává půlku telefonního seznamu…

První soutěž — takže jsme byli vybaveni vším co jsme si přečetli a doslechli. „Kluci je to jasný, berte každej nápad, diskutujte a hlavně ověřit insight u cílovky! …no a dobrá exkuce, žejo…”


Aneb proč nebudu 25. dubna odpovídat na přání k svátku

Jako každý rok se blíží festival marketérů v Cannes, tedy předávání lvů — cen za reklamu. No a jako každý rok se blíží i soutěž pro lvíčata, tedy Young Lions, která má svoje národní kola před samotným festivalem. Výherci národních kol pak odjedou na festival do celosvětového kola a ještě získají vstupenky na samotný festival. A to je víc než fér, nejlevnější vstupenka totiž vyjde na 3115 € … bez daně.

No vzhledem k tomu, že nejsem každý rok o rok mladší a soutěž je jen do třiceti, rozhodli jsme se s Petr Lukavec, že do toho vlítneme. Zaškemrali jsme…


My Story, Insta-story, Můj den, Můj příběh…

Dneska to přišlo, kvůli místu pro stažení aktualizace iOS 10.3 jsem musel smazat Facebook appku z telefonu — jasně, jsem škrt a koupil jsem si jenom 16GB telefon, ale cenová politika Apple bude tématem třeba Osady hejtů #2. No a po znovu nainstalování FB co nevidím? Váš příběh? I tady Brute???

Začalo to na Snapchatu — OK, nová funkce… proč ne. Ani ne před rokem ji pak kluci z Instagramu okopírovali 1:1. …

Marek Vysušil

Jsem Marek Vysušil. Továrník ve fabrice na kempovací vestavby Visu Sitka a bývalý digitální designer a markeťák — www.visu.camp

Get the Medium app

A button that says 'Download on the App Store', and if clicked it will lead you to the iOS App store
A button that says 'Get it on, Google Play', and if clicked it will lead you to the Google Play store