Jak na tom instagramu dostanu hodně těch lajků?

Petra Vysušilová
3 min readJan 15, 2018

--

Otázka, kterou dostávám dost často od kamarádů v hospodě po třetim pivu. Do hospody moc často nechodim, takže sem jí zase tolikrát nedostala, si nemyslete. Ale dostkrát na to, že jsem si řekla, proč si to neodložit tady a odpovědět tak všem najednou.

Nejsem žádnej odborník. To řikám vlastně u všeho, u čeho si myslim, že tomu trochu rozumim (přečetla jsem o tom 8 článků, viděla 6 youtube tutoriálů a pár hodin bloudila po internetech, abych si ověřila, jak to funguje v praxi), ale zároveň chci, aby mě lidi brali s rezervou.

Na začátek bych ráda řekla, že tenhle článek bude o osobním účtu, a sluší se taky zmínit, že já se o svůj osobní profil vůbec nestarám už dlouhou dobu a působim hlavně na profilu Lesem se psem, protože stejně všechny moje kamarády otravovalo, že všude byl jen pes.

A teď už k tý otázce, kvůli který jste na to klikli.

Odpovídám na ní zase otázkou: a chceš lajky nebo followery? VELKEJ rozdíl, přátelé. Ono totiž na instagramu jde hlavně o to, co sdílíte a koho to má zajímat. Pokud máte instagram k tomu, abyste tam dávali fotky z párty, výletu, dovolený, rodinný oslavy(,) svojí kočky, teda vlastně takovej mix vašeho soukromýho života, a k tomu dáváte do popisků třeba jenom hashtagy #party #partyhard #cat #cute… však víte, co myslim, tak nečekejte, že vás bude chtít sledovat někdo jinej, než vaši kamarádi a známí a občas nějakej ten turek (pokud teda nejste Kateřina Kristelová, Patrik Hezucký a nebo pokud nemáte fakt ultrazajímavej život nebo nejste skvělej fotograf).

Pokud se teda bavíme o tomhle typu osobního profilu, většina lidí chce lajky. A chce jich co nejvíc!

Ať už na to máme jakejkoliv názor, je to prostě fakt. Tečka. Takže jak na to? Mám na to úplně jednoduchou odpověď: hashtagy, načasování, popisek a aspoň trochu hezká fotka.

A teď všechno postupně.

Hashtagy — u každý fotky jich můžete použít až 30, využívejte to. Předpokládám, že všichni víte, k čemu hashtagy slouží, a tak i víte, že k tomu, abyste dostali víc lajků, vám hashtag #KteryNikdoJinyNikdyNepouzil k ničemu nebude. ;) Když začnete hashtag psát, instagram vám začne našeptávat ty nejčastěji používaný, včetně počtu, kolik fotek pod ním už visí. Pokud si věříte, že máte nastudovanej druhej bod, tedy načasování, klidně se nebojte to vyslat i pod ty miliónový, ale je potřeba počítat s tím, že to bude mít krátký trvání, dostanete 2–3 lajky během 3 vteřin a je to mrtvý. Pokud si to naopak líp rozmyslíte a použijete hashtag s menším počtem použití, můžete dostávat lajky k fotce po delší dobu, protože fotka se v tý záplavě tak rychle neztratí.
Načasování — dřív to s načasováním bylo docela jednoduchý, nejlepší čas se jevila neděle večer, okolo 22. hod. Pokud používáte anglický hashtagy, myslete na to, že lidi z druhýho koutu zeměkoule maj jinej režim, takže když postujete třeba ve dvě odpoledne, není moc velká pravděpodobnost, že si někdo v noci v Americe rozklikne hashtag a najde tam vaší fotku.
Popisek — když vás nenapadá nic smysluplnýho, tak tam samozřejmě nic nepište, ale fotka prostě funguje líp s popiskem. Nejlíp srdceryvnym citátem z Pinterestu, kterej se hodí k vaší depkoidní fotce zamlžený krajiny.
Fotka — no, co si budem, vždycky je fajn, když je fotka aspoň trochu hezká. O tom, jak mít lepší a hezčí fotky, jsem už něco psala na Lesem se psem, tak pokud vás to zajímá, mrkněte, má to překvapivě docela hlavu a patu, a ikdyž je to vztažený na psy a výlety, dá se z toho vytahat to potřebný. A co se týče následný úpravy fotek — v současný době existuje spousta aplikací k vylepšení fotek a nemusíte se omezovat jenom na úpravy a filtry v instagramu. Za sebe doporučuju Snapseed a Lightroom (je i jako appka do telefonu).

Takže pokud chcete zvýšit počet lajků u svejch fotek, zkuste těhlech pár rad implementovat a věřim, že vám to bude fungovat. No a o tom, jak se to dělá u vopravdickýho účtu, tzn. když chcete mít hezkej instagram a hodně followers, si můžete přečíst tady.

--

--