Kripto Para Satın Al

Sena Türk
4 min readFeb 18, 2021

--

Kripto para satın al başlığı altında sizlere kripto para satın alma işlemini anlatacağım. Kripto para satın al başlığı altında yazdıklarımı okuyarak kripto para satın al sayfası boyunca okuduklarınız sayesinde kripto para satın alma işlemi gerçekleştirebileceksiniz.

Öncelikle kripto para satın almak için güvenilir borsalardan işlem yapmalı ve oltalama tuzaklarına dikkat etmeniz gerekmektedir. Ülkemizde bir çok kripto para borsası bulunuyor olsa da ben bu konuda sizlere Binance borsasını tavsiye etmekteyim.

Binance şuan Dünya çapında en güvenilir ve hızlı borsalardan bir tanesidir. Yakın zamanda Türkiye piyasasına giriş yapan güvenilir bir borsa olan Binance üzerinden işlemlerinizi gönül rahatlığı ile yapabilirsiniz.

Ayrıca Binance borsasından gösterdiğim şekilde üyelik oluşturduğunuzda kripto para satın alma ve satma işlemi gerçekleştirdiğinizde hem sizler hemde ben %10 bonus avantajından yararlanmaktayız.

Kripto para satın al başlığı altında açıkladığım bilgiler ile sizlerde Binance borsasına kayıt olarak kripto para satın alma işlemlerinizi 7/24 yapabilirsiniz.

Kripto para satın almak aslında göründüğü kadar karmaşık ve zor bir işlem değildir. Kripto para satın alma işlemini gerçekleştirmek için öncelikle buraya tıklayarak Binance borsası üzerinden üyelik oluşturmanız gerekmekte.

Adım 1: Binance Borsasından Hesap Açmak

Binance Borsasında Hesap Açma

Giriş yaptığınız sayfada E-posta adresinizi ve hesap şifrenizi belirterek alt kısımda bulunan Açık Rıza Beyanı seçeneğini işaretleyerek kayıt işlemine devam edin.

Bu işlemin ardından hesap oluştururken belirttiğiniz E-posta adresinize gelen E-posta doğrulama kodunu girerek hesabınızı oluşturabilirsiniz.

Binance hesabınızı oluşturduktan sonra direkt olarak kripto para satın alma işlemi gerçekleştiremezsiniz. Tüm borsalarda olduğu gibi Binance borsasında da hesap bilgilerinizi doğrulamanız gerekmektedir.

Binance borsasında hesabınızı 2 adımda doğrulayabilir ve güvenilir bir şekilde kripto para satın alabilirsiniz.

Adım 2: Binance Hesabınızı Doğrulayın

Binance güvenlik nedeniyle doğrulanmamış hesaplarda kripto para işlemleri yada para yatırma/çekme işlemlerini kısıtlı tutuyor. Binance’nin belirlemiş olduğu Seviye 1 ve Seviye 2 doğrulamalarını yaptıktan sonra kripto para satın alma ve satma işlemlerinizi yapabilirsiniz. Haydi o zaman hızlıca Binance hesabınızı birlikte onaylayalım!

Adım 1: Seviye 1 Doğrulama

Binance hesabınızı doğrulamak için farenizi ekranın sağ üst köşesinde bulunan, adınızın ilk harfi ile başlayan ikonun üzerine getirin ve “Kimlik Doğrulama ve Limitler” seçeneğine tıklayın.

Binance Hesap Onay Kısım: 1

Ardından açılan sayfada öncelikle temel bilgilerinizi onaylamak için “Seviye 1” doğrulama için “Doğrula” butonuna basın.

Binance Hesap Onay Kısım: 2

Doğrula butonuna bastıktan sonra açılan sayfada temel bilgilerinizi yani; adınız, soyadınız, şehir gibi istenilen bilgileri girerek Seviye 1 onayınızı bitirin. Fakat kripto para satın alma ve satma işlemleri için Seviye 1 doğrulamasının ardından Seviye 2 doğrulamasını da güvenlik amacıyla yapmamızı Binance talep etmekte. Haydi o zaman Seviye 2 doğrulama için gerekli olan adımları sizlere açıklayayım.

Adım 2: Seviye 2 Doğrulama

Gene aynı sayfada bulunan Seviye 2 doğrulama kısmından “Doğrula” butonuna basın.

Ardından açılan sayfada “Başlat” butonuna tıklayın. Binance güvenlik amacı ile sizlerden Türkiye Cumhuriyeti tarafından verilen pasaport, sürücü belgesi yada kimlik kartınızın resmini istemekte. Bu adımda hangi belge ile doğrulama yapacaksanız onu seçmeniz gerekmekte. Ben bu kısımda “Sürücü Belgesi” olarak seçim yaptım.

Ardından çıkan seçeneklerden “Dosya Yükleyin” butonuna basarak bilgisayarınızda bulunan sürücü belgenizin ön yüzünü seçin, yükleyin ve onaylayın.

Ardından açılan sayfada tekrar “Dosya Yükle” butonuna basın ve bilgisayarınızdan sürücü belgenizin arka yüzünü seçin, yükleyin ve onaylayın.

Açılan sayfada son doğrulama olan selfie doğrulaması yapacağız. Bir kağıda doğrulama ekranında gözüktüğü gibi not yazarak not ile birlikte selfie çekmeniz gerekmekte. Çektiğiniz fotoğrafı bu adımdan yükleyerek tamamlandı butonuna basın ve işlemlerin bitmesini bekleyin.

Kontrol işlemleri ortalama 12–24 saat sürmekte ve en kısa sürede hesabınız onaylanmakta. Benim hesabım ortalama 6 saat içerisinde onaylandı ve kimlik bilgilerim doğrulandı.

Bu adımdan sonraki adım Binance hesabınıza nasıl para yatırabileceğiniz hakkında olacak. Haydi o zaman Binance hesabınıza nasıl para yatıracağınızı ve nasıl kripto para satın alabileceğinizi göstereceğim.

Adım 3: Binance Hesabına Para Yatırma

Binance hesabınıza para yatırmak için üst menüde bulunan “Yatırma” butonuna tıklayın.

Ardından açılan sayfadan Ziraat Bankası ve Vakıfbank ile 7/24 Binance borsasına para yatırabilirsiniz. Diğer bankalar ile yapacağınız işlemlerde aynı sayfada bulunan “Diğer Bankalar” seçeneğine tıklayarak EFT saatleri içerisinde yapacağınız para yatırma talepleriniz otomatik olarak EFT sonrası hemen hesabınıza yansıyacaktır.

Son Adım: Binance Hesabınızdan Kripto Para Satın Almak

Binance hesabınızdan kripto para satın al işlemini gerçekleştirmek için üst menüde bulunan “Borsa” butonuna basın. Açılan sayfada ekranınızın alt kısmında bulunan seçenekler ile kripto para satın al işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Yada dilerseniz ekranın sağ üst köşesinde bulunan tablodan kripto para alma ve satma işlemini gerçekleştirebileceğiniz bir coin seçebilir ve kripto para alıp satmaya hemen başlayabilirsiniz.

İşte gördüğünüz gibi kripto para satın al işlemini gerçekleştirmek bu kadar kolay! Sizlerde hemen dünyanın en güvenilir borsalarından biri olan Binance’de hesap oluşturabilir ve kripto para satın al işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

--

--