Geleceğin teknolojisi, şimdi: Robotik cerrahi | SHERPA Blog Bülten #34–35

Doç. Dr. Yusuf Bayrak ile robotik cerrahinin bugüne ve geleceği üzerine, Erkan Öğümsöğütlü’den “Agile” ve “hız” kavramlarının yanlış kullanımları üzerine bir deneme, abonelik ekonomisi altyapısı için Türkiyeli bir girişim olan subscrEASY incelemesi ve daha fazlası…

Geleceğin teknolojisi, şimdi: Robotik cerrahi

Tolga Şahin — Kullanmak için uzmanlık gerektiren arayüzleri ve donanımları incelediğimiz serimiz Sıra Dışı Arabirimler’in bu bölümünde konumuz robotik destekli cerrahi, konuğumuz ise göğüs cerrahisi uzmanı Doç. Dr. Yusuf Bayrak.

İyi seyirler →

Hız, tasarım odaksızlık, çok özellik, az kalite, yine hız…

Erkan Öğümsöğütlü — Tıpkı fiziksel ürünlerin hızlı ve bolca üretimine “seri üretim” dediğimiz gibi, dijital dünyada da artık “seri dijital üretim” yapıyoruz diyebiliriz. Bu süreçleri de agile, scrum, sprint gibi “fancy” sözlerle süslüyoruz. Peki aslında her biri detaylı ve kapsamlı birer metodoloji olan bu kavramların hakkını ne kadar verebiliyoruz?

“Agile” ve “hız” kavramlarını doğru kullanıyor muyuz?

Abonelik ekonomisinin kazananı: subscrEASY

Oya Gürcüoğlu — Son yılların en çok tercih edilen gelir kaynağı modellerinden olan abonelik ekonomisi, teknolojiden gıdaya, kozmetikten içerik tüketimine kadar çok çeşitli sektörlerde kendine yer buluyor. Türkiyeli bir girişim olan subcrEASY de, bu sistem ile satış yapmayı hedefleyen KOBİ ve yeni girişimler için çözümler sunuyor.

Abonelik ekonomisi altyapısı için Türkiyeli bir girişim →


Ha-ri-ka!

SHERPA Blog olarak hayata geçirdiğimiz ilk webinarın ardından, notlarımızı ve SHERPA Blog’un geleceğe dair planlarını paylaşmak istedik.

Yazıya buradan ulaşabilirsin.

SHERPA Blog’da 37 farklı alana değiniyoruz ama bu 3 konuya dikkat etmeni tavsiye ederiz:

Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) | Arayüz Geliştirme | E-ticaret