5 афроамериканських художників XIX століття, про яких ви, ймовірно, не знали раніше

U.S. Embassy Kyiv
U.S. Embassy Kyiv
Published in
4 min readFeb 11, 2021

У лютому ми відзначаємо Національний місяць афроамериканської історії та внесок афроамериканців в історію та культуру США в часи їхньої боротьби за свободу та рівність. Пропонуємо вам ознайомитися з роботами 5 афроамериканських художників та митців, представлених в Смітсонівському музеї американського мистецтва.

Read in English

Американська скульпторка Едмонія Льюїс
  1. Едмонія Льюїс (1844–1907)
    Марі Едмонія Льюїс стала першою професійною скульпторкою афроамериканського та індіанського походження. Вона відвідувала Оберлінський мистецький коледж в Огайо, але так і не змогла закінчити навчання через звинувачення у спробі отруєння на расовому підґрунті. Протягом усього життя вона намагалася жити на власні кошти без сторонньої допомоги. У скульптурах Льюїс добре прослідковується її культурне коріння, а в таких композиціях як “Агар”, представлені визначні постаті з Біблії. (Джерело)
Скульптури Едмонії Льюїс: “Агар” (ліворуч), “Смерть Клеопатри” (в центрі), “Старий стрілець і його дочка” (праворуч), Smithsonian American Art Museum and its Renwick Gallery
Американський пейзажист Роберт С. Данкансон

2. Роберт С. Данкансон (1821/1822–1872)
Більшу частину свого життя Данкансон провів у Цинциннаті, штат Огайо. Художник-реаліст, вважається представником середньозахідного романтизму, який віддавав перевагу пейзажам, але також брав активну участь в подіях громадянської війни США. Роберта Данкансона було визнано на міжнародному рівні як одного з найкращих американських пейзажистів. (Джерело)

“Пейзаж з веселкою”, Роберт С. Данкансон, Smithsonian American Art Museum and its Renwick Gallery
“Гірське озеро” (лівліворуч), “Пасовище в долині” (праворуч), Роберт С. Данкансон, Smithsonian American Art Museum and its Renwick Gallery
“Здорова” гора, штат Огайо, Роберт С. Данкансон, Smithsonian American Art Museum and its Renwick Gallery
Мальвін Грей Джонсон, Автопортрет, 1934

3. Мальвін Грей Джонсон (1896–1934)
Мальвін Грей Джонсон народився в Північній Кароліні, але більшу частину свого дорослого життя провів в Нью-Йорку. В 30-х роках Джонсон зробив свій внесок у “Гарлемське Відродження” та проект “Публічні твори мистецтва”, започаткований “Новим курсом” тодішнього президента Франкліна Делано Рузвельта. Його твори зосереджені на повсякденному житті сучасних афроамериканців. (Джерело)

Брати (ліворуч), Автопортрет Мальвіна Грея Джонсона (праворуч), Smithsonian American Art Museum and its Renwick Gallery
Американський художник Генрі Оссава Таннер

4. Генрі Оссава Таннер (1859–1937)
Значна частина робіт Таннера базується на релігійній тематиці. Попри це, батько Таннера, служитель Африканської методистської єпископальної церкви, не особливо підтримував пристрасть сина до мистецтва. Однак Таннер привернув увагу деяких багатих покровителів і зміг продовжити навчання у Франції. Зараз його роботи високо цінуються як у Сполучених Штатах, так і у всьому світі. (Джерело)

“Вулиця в Танжері” (ліворуч, “Марія”(праворуч), Генрі Оссава Таннер, Smithsonian American Art Museum and its Renwick Gallery
“Мойсей та палаючий кущ” Генрі Оссава Таннер, Smithsonian American Art Museum and its Renwick Gallery
Американський художник Едвард Мітчелл Банністер

5. Едвард Мітчелл Банністер (1828–1901)
Окрім того, що Банністер був відомим художником, він був ще й мистецтвознавцем. До свого визнання у мистецькій царині Банністер працював перукарем. Його стиль значно еволюціонував протягом його кар’єри, особливо активним він був протягом 1870-х і 1880-х років. Більшу частину свого життя Банністер провів у Бостоні, Массачусетсі чи Род-Айленді. (Джерело)

“Без назви” (Сцена з березами та качками) (ліворуч) та “Без назви” (пейзаж з деревами) праворуч, Едвард Мітчелл Банністер Smithsonian American Art Museum and its Renwick Gallery
“Біля човна”, Едвард Мітчелл Банністер, Smithsonian American Art Museum and its Renwick Gallery

--

--