10 причин чому ваш сайт не продає

Myroslava Yurova
#yurova_business
Published in
5 min readOct 19, 2020

Ви зробили сайт (в крутій компанії або зусиллями сина маминої подруги), сіли на диван і чекаєте. Чекаєте, чекаєте, а нічого не відбувається.

Або не так. Ви продавали-продавали, а потім щось змінилося. Продажів стало менше. Ще менше. Зовсім-зовсім менше. Карантин? Товар вийшов з моди? У клієнтів закінчилися гроші? В чому річ?

Або ще одне. Ви вже перепробували все. Підрядників міняєте мов ті шкарпетки. Гроші йдуть і йдуть. Обіцянки сиплються і сиплються. А продажі не сиплються. І навіть не йдуть.

Photo by Click Espezi from Pexels

В чому може бути причина?

1. У вас немає сайту

Ну, як немає — формально він, може, і є (гарний, подобається вашій тітоньці), але клієнти його не бачать. Сайт без реклами — як лопата без рук: стоїть собі й стоїть. Сама город не скопає. Якщо ви нічого не робите для просування сайту, то можете вважати, що у вас його просто немає.

2. Сайт працює погано

Найпопулярніші проблеми — сайт довго завантажується (особливо з мобільного інтернету) й відсутня мобільна версія. А покупку чи замовлення не можна зробити за 5–6 кліків, навіть якщо знати куди клікати. Причому сам сайт може бути як неймовірно гарним, так і зображати стилістику 90-х. Якщо є проблеми з технічною частиною, продажів не буде. Зайдіть у Google Analytics (вона ж у вас підключена та налаштована, правда?) й оцініть показник виходу з сайту. Якщо він більш як 60 % — пора турбуватися, якщо більш як 80 % — бийте на сполох.

3. Ви не знаєте своєї ЦА

Робите рекламу “все для всіх” або намагаєтеся привабити не того клієнта, який готовий купувати ваші товари чи послуги. Про таку ситуацію сигналізує високий трафік і низька конверсія на сайті (якщо ви вже виключили пункт 2).

4. Ваш товар є / став нецікавим або ціна на нього зависока

Тут допоможе аналіз конкурентів. Якщо вони продають аналоги за схожою ціною — з товаром все гаразд. Якщо ціну можна знизити, щоб залишитися в рентабельності, — зробіть це, а ще можете запустити акцію (тільки обережно). Якщо ж ціна мінімально можлива, але для споживача все ж зависока, — проблема в презентації товару. Подумайте, яку додаткову цінність ви могли б запропонувати.

Photo by Lhairton Kelvin Costa from Pexels

5. Ваш сайт — невидимка

Уявіть, як ви заходите на сайт за посиланням і бачите попередження браузера: “Цей сайт може бути потенційно небезпечним! Ви точно хочете його відвідати на свій страх і ризик?”, а після натискання “Хочу” вас ще двічі перепитують, чи ви в цьому точно впевнені.

Така проблема може виникнути, якщо на вашому сайті відсутній ssl-сертифікат. Наче дрібничка, колись можна було просто махнути на це рукою, а зараз браузери вже попереджають про потенційну небезпеку. Вирішується установкою сертифіката й контролем терміну його дії (ваш сайт отримає https на початку замість http). Не забудьте, що посилання на сторінки після цього зміняться.

Друга проблема — погана внутрішня оптимізація сайту. Не прописані теги, дубльовані тайтли, відсутній robots та ін. Або ж проблема у шаблонному дизайні чи крадених текстах з низькою унікальністю. Якщо ви справді добре постаралися, пошуковик засуне вас глибоко в (слово, яке редактори забороняють мені використовувати) пошукової видачі. І ваш сайт залишиться бути. Просто бути невидимим для клієнтів.

6. Проблема із сервісом

І це далеко не завжди людський чинник. У вас оплата лише на картку фізособи, а доставка — лише Укрпоштою. На сайті неактуальні ціни чи надто великі терміни доставки. Або взагалі замовлення можна зробити лише телефоном. Вирішити це просто. Організуйте актуальну інформацію про товари чи послуги з можливістю легко та швидко замовити онлайн вдень чи вночі та відразу ж оплатити. А товар відправиться наступного дня.

7. Немає відповідального за результат

СММ вам робить “дівчинка” після курсів, контекстну рекламу — київський підрядник, а SEO-шник взагалі робить якусь магію та щомісяця надсилає вам абсолютно незрозумілі звіти. Знаєте байку про лебедя, щуку та рака? Хто з них відповідальний за рух воза? Ніхто! Нема погонича. Або оберіть підрядників, які відповідатимуть за всі напрямки роботи і за, власне, результат, або пошукайте маркетолога (в т.ч. консультанта на часткову зайнятість), який розумітиме, куди дів гроші SEO-шник, чому по контекстній нема конверсій і чи робиться ретаргетинг в соцмережах. Зведе все це докупи воєдино, трохи посвариться, трохи покомандує й опісля простими та зрозумілими словами прозвітує вам про ситуацію.

Photo by Apostolos Vamvouras from Pexels

8. Ви надто часто змінюєте підрядників

Для реалізації нормальної маркетингової стратегії та отримання відчутних результатів хорошим спеціалістам потрібно мінімум 3–6 місяців. А якщо у вас довгий цикл продажів, то й більше. Оберіть підрядника, якому будете довіряти, й запасіться терпінням. Дайте людям довести справу до пуття. Кожен новий підрядник (незалежно від його кваліфікації) буде завжди казати, що попередник наробив дурні й усе треба переробляти заново. Якщо ви коли-небудь робили ремонт і залучали до цього майстрів — ви вже чули цю пісню.

9. Ви почали з кінця

Сайт є, реклама якась робиться, а карти цільової аудиторії, дослідження конкурентів, маркетингової стратегії, ба навіть часто бізнес-плану хоч мінімального — нема. Може, вам пощастить і все піде по маслу. Але ви це читаєте — отже, таки не пішло. Доведеться вас розчарувати — тепер потрібно починати з початку. І можливо, доведеться нести додаткові витрати на те, що вже зроблено.

Photo by Isaque Pereira from Pexels

10. Ви робите все і зразу

У бізнесу, особливо малого, маркетингові бюджети завжди обмежені. І не надто пишні. Великою помилкою є намагання розподілити ці бюджети між великою кількістю плейсментів. Натомість варто визначити (методом збору аналітичних даних) основні точки, де ви можете вийти на контакт з більшою масою ваших перспективних клієнтів, і зосередити бюджети там. Без сторінки в Instagram ваш бізнес проживе. А без продажів — ні.

Резюме

Низькі продажі завжди мають причину. І вони — не привід сумувати чи закривати бізнес, а радше стимул проаналізувати ситуацію, знайти проблему й усунути її.

Вразливість може бути в товарі, самому сайті, в рекламі та людях, які її запускають, або навіть у підході до бізнесу.

Не забувайте, що перший крок до розв’язання проблеми — її визнання. Отже, признаємо реальність, не вішаємо носа, шукаємо причину та рухаємося далі — у світ надвисоких конверсій та захмарних продажів. Успіху!

--

--

Myroslava Yurova
#yurova_business

Працюю в сфері маркетингу, консультую малий та середній бізнес. Заснувала компанію COI marketing&software. Багато читаю, люблю дискутувати.