Bancor Ekim Raporu

Bancor Ekim Raporu

Bancor takımı, bugüne kadarki en büyük lansmanlarından biri için önemli bir adım attı. BancorX, EOS üzerindeki merkezi olmayan token dönüşümlerini ve Ethereum ile EOS tabanlı varlıklar arasındaki çapraz zincir dönüşümlerini mümkün kılacak. Bancor’un yaklaşan EOS tabınlı borsası, ağın yeni bir blockchain’e ilk genişlemesini işaret ediyor, ancak bu son yenilik olmayacak.

Köklü değişiklilere giden Bancor’un üçüncü taraf geliştiricilerin açık kaynaklı protokolünün birtakım ilginç kullanımlarını gördük. Ekip üyeleri Londra, Los Angeles ve Tokyo’yu ziyaret ederek blok zincir liderleri ile birlikte çalışmaya başladı.

Son Olarak:

LiquidEOS

Bancor’un blok üreticisi, ürün ve girişimlerini muazzam bir hızla sürdürmeye devam ediyor. Ekibin EOS ekosistemine en son katkısı LiquidEOS’u 21. sıraya geri kazandırdı. Bu yazıdan itibaren LiquidEOS, Block Producer Leaderboards’da 8. sırada yer alıyor.

Son iki girişim şunları içeriyor:

EOSCraft

EOSCraft, EOS’taki ilk oyunlardan biri olan tarayıcı tabanlı bir macera oyunudur.

EOS Bridge

Link Vakfı ile ortaklaşa olarak, Project EOS Bridge, dünyanın dört bir yanındaki yerel EOS topluluklarından gelen gelişmeleri sentezlemek ve çevirmek amaçlıdır. Proje, bölgeler arasında daha iyi bir anlayış ve işbirliği için Doğu ile Batı arasında sürekli bir yüksek kaliteli bilgi akışı oluşturacaktır.

LiquidEOS Yenilik Raporu’ndaki LiquidEOS güncellemelerine göz atın.

PEG Ağı Yayında

Bancor’un blockchain topluluğu genelinde açık kaynaklı teknolojinin yenilikçi kullanımlarını sürekli olarak görüyoruz. Üçüncü taraf geliştiriciler, herhangi bir dijital varlık için bağımsız uygulama içi ticaret ve sürekli likidite sağlamak için Bancor’u entegre eder. Bancor Protokolü aracılığıyla oluşturulan veya işlem gören varlıklar birbiriyle ve Bancor’un merkezi olmayan likidite ağında 130+ Ethereum ve EOS tokeni ile değiştirilebilir. Dönüşümler alıcıları ve satıcıları eşleştirmeden ve kullanıcıların uygulamayı terk etmek zorunda kalmadan anında ve algoritmik olarak gerçekleşir.

Bancor Protokolünün son derece heyecan verici kullanım durumu, bu ayın başında başlatılan PEG Ağı’dır. PEG Ağı, özelleştirilmiş varlık-sabit belirteçler oluşturmak için bir protokoldür. PEG Ağı aracılığıyla, herkes istediği bir para birimine, emtiaya ya da dayanak varlığa sabitlenmiş bir ERC-20 tokeni oluşturabilir. Asset-pegged tokenleri, bir kere yayınlandıktan sonra anlık likiditeye sahiptir ve Bancor Protokolü aracılığıyla herhangi bir ERC20 tokenlerine dönüştürülebilir. PEG’in lansmanını duyuran yayın, Bancor tarafından desteklenen özellikler hakkında daha fazla ayrıntı paylaştı;

Likidite, listelenen bir simgenin dengesini ve evrensel bir “bağlayıcı” belirtecini içeren akıllı sözleşme yönetimli rezervler tarafından sağlanır. PEGDEX tarafından kullanılan konektör jetonu PEG: USD, USD-sabitlenmiş bir sabit kondur. Bir kullanıcı PEG: USD için TokenA’yı değiştirmek istediğinde, akıllı bir sözleşme, TokenA’yı rezervin içine yatırarak ve PEG: USD’yi rezervden kullanıcıya aktararak ticareti yönetir.

Peg Network hakkında daha fazla bilgi ve Bancor’daki yenilikleri keşfetmek için Bancor’un Geliştirici Araçları’nı inceleyin!

POLINEX BORSASI

BNT, Bancor’un Network Tokeni, artık Poloniex Exchange’de yayında. BNT’yi listeleme kararını açıklarken, Poloniex şunları söyledi;

Poloniex’te listelenmeye aday olan varlıklar, mühendislik, yasal ve ürün analizlerini kapsayan sıkı bir incelemeye tabi tutulur. Değişimimizi gerçekleştirmeyi hedeflediğimiz temel varlık kategorilerinden biri, Ethereum ekosistemine yeni çekirdek altyapıyı tanıtan projelerdir.

BNT artık USDT, BTC ve ETH kurları ile Polinex üzerinden alınıp satılabilir.

Forbes Teknoloji Alanındaki 50 Kadın

Bancor Kurucu Ortağı Galia Benartzi, Forbes tarafından Tech’deki En İyi 50 Kadın seçildi. Forbes, Galia’nın Bancor’u başlatmadan önce yerel para birimi pilotlarıyla yaptığı ilk denemeler hakkında şunları yazdı:

En başarılı kadınlarında biri, “Hearts” adı verilen bir jetonla çalışan anneler için bir Tel Aviv para piyasasıydı ve kullanıcılara oyuncak ve giysi, el yapımı ürünler ve bebek bakıcılığı gibi hizmetler satmalarını sağladı. Yıl boyu süren duruşmada Hearts, 24 milyon dolar değerinde ticaret yapan 40.000 anne tarafından kullanılıyordu. Bu gibi pilotlar sayesinde, Benartzi, kripto para birimlerinin nasıl dönüştürülebildiğini ve bunun için bir platform kurmanın ne kadar önemli olduğunu fark etti: Bancor

Buna ek olarak, Galia, BancorX’un yeni lansmanını tartışmak için Bloomberg TV’de yayınlandı. Bu segmentte, Bancor’un yeni pazar tasarımını ve geleneksel kripto değişimlerinde yaygınlaşan suistimallere nasıl panzehir olarak hizmet edebileceğini de anlattı.

ETKİNLİKLER

Etkinlikler, ekibin en son gelişmelerden haberdar olması, sektördeki diğer büyük kişilerle tanışması ve Bancor hakkındaki sözlerini duyurması için en iyi yollardan biri olmaya devam ediyor. Geçtiğimiz ay burada olduğumuz yer:

TLV Dappathon

Bancor Büyüme Başkanı Omri Cohen, geçen hafta Tel Aviv’de düzenlenen Dappathon hackathon’unda bir takımın SpearEOS adlı Bancor Protokolü’nü kullanarak EOS tabanlı bir proje oluşturduğunu söyledi. SpearEOS, tamponların, büyük siparişlerde kaymayı en aza indirmek için Bancor Network üzerindeki EOS tabanlı varlıkları satın alması ve satması olan bir sistemdir.

Tokyo

Resimde (soldan): Profesör Keishi Ohashi (Waseda Üniversitesi), Galia (Bancor), Taiki Kawa (Bancor), Profesör Tetsuya Osaka (Waseda), Hiroshi Yamashita (ChainAge), Profesör Hiroo Sasaki (Waseda)

Galia, Tokyo’da eylem dolu bir hafta geçirdi. Burada, Blockchain Unbound konferansında ve Waseda Üniversitesi’nde paketli kitlelerin önünde BancorX’un yeni lansmanını tartıştı. Galia’nın slaytlarından birine tepki olarak, bir katılımcı tweet’ledi (Japonca): “Beyaz kağıdı okumadım ama kavramı anlıyorum. Çünkü basit ve çok yönlü görünüyor. ”İşte slayt:

Bu örnek, Bancor’daki otomatik fiyatlandırmayı Bancor, Token A ve Token B’deki her biri kendi Relay Jetonu ile iki teorik varlık kullanarak açıklamayı amaçlamaktadır.

Bu slaydın alt bölümü, Token A’nın Token B’ye dönüştürülmesine ve aynı zamanda jeton fiyatlarının eş zamanlı olarak yeniden hesaplanmasına dayalı olarak Rölelerin yeniden dengelenmesini gösterir. Gördüğünüz gibi, Bancor’daki jetonlar her bir satın alma işlemiyle fiyatını arttırır ve her bir satışla birlikte düşer. Böylece kullanıcılar gerçek zamanlı tedarik ve talebe dayalı olarak her zaman adil bir fiyat elde ettiklerini bilirler.

Los Angeles

Omri, Los Angeles’taki BlockCon’da, Naval Ravikant (AngelList), Brock Pierce (Block.one) ve Sam Kazemian (Everipedia) gibi inşaatçıların yanı sıra önümüzdeki BancorX lansmanı hakkında konuştu.

Londra

Bancor Kurucusu Eyal Hertzog ve LiquidEOS CEO’su Beni Hakak geçtiğimiz hafta Londra’da çeşitli EOS buluşmalarına ve Blockchain Live’a katılarak geçirdi. Çift, çok sayıda geliştirici ve diğer EOS Blok Üreticilerinin yanı sıra BancorX’te EOS token lansman ortaklarıyla bağlantı kurdu.

Yaklaşan Etkinlikler

  • Birleşmiş Milletler: Sürdürülebilir Kalkınma Oturumu Engelleri, Cenevre,
  • İsviçre, Galia, Nate Hindman, Olivia Gorvy (23–25 Ekim)
  • HallowEOS, Tel Aviv, İsrail, Omri Cohen (31 Eki)
  • Zirve LA, Los Angeles, ABD, Galia (2–5 Kasım)
  • EOS SF Hackathon, San Francisco, ABD, Beni (9–10 Kasım)

Her zaman olduğu gibi, ürün, ilerleme veya aklınızdaki herhangi bir şey hakkındaki düşüncelerinizi duymayı çok isteriz. Topluluk ve ekiple devam eden bir tartışma için lütfen büyük moderatörlerin cryptopeace’i sakladığı Telegram grubumuza katılın.

BancorX için takipte kalın,

Bancor Takımı