1% англійців

Чому Україна живе бідно 21

Влада та власність Англії належить 1% населення

Ця тема вкрай важлива і вплине на весь наступний виклад.

Прошу прочитати допис 2 рази, щоб глибше відчути масштаб та значимість питання.

Англія утворена на фундаменті Римської імперії нащадками кельтських племен бритів та ін., що змішалися в 5–6 ст. з германськими племенами англів, саксів, фризів та ютів.

У 2012-му році Грегорі Кларк з Каліфорнійського університету в Девісі та Ніл Каммінс із Лондонської школи економіки відстежили соціальну мобільність з 1170-го по 2012-й рік, спираючись на інформацію про носіїв рідкісних англійських прізвищ. Вони вивчили списки студентів Оксфордського та Кембриджського університетів. Також дослідники зробили запити заповідальних актів, в яких юристи вказують розмір статків померлих.

Проаналізувавши прізвища студентів Оксфорда та Кембріджа, що вступили до цих найстаріших навчальних закладів в період з 1170 по 2012 рік, а також заповідальні акти, що опинилися у їхньому розпорядженні, вчені зробили висновок, що соціальний статус упродовж десятків поколінь успішно передається у спадок. Дослідники представили докладний звіт про виконану роботу в журналі “Human Nature”.

Ніл Каммінс, Лондонська школа економіки: “Потужні сили — сімейна культура, соціальні зв’язки та генетика — поєднують покоління. Що ще більш разюче, соціальний статус старої еліти майже не змінився під впливом основних подій останніх 300 років: промислової революції 1700-х, запровадження обов’язкової шкільної освіти наприкінці 1800-х та перемоги соціал-демократичних принципів у 1900-ті”.

Вищеописані дослідження було проведено у 2012-му. Зараз 2022-й і предмет дослідження не змінився. Виходить період із 1170-го до 2022-го. Та це ж 850 років! Ви уявляєте? Влада та власність Англії належить 1% населення з часів правління короля Річарда Левине Серце (роки життя: 1157–1199).

І всередині цього одного відсотка люди один одному — родичі. Вони можуть бути далекими (зокрема чотириюрідними братами), але вони родичі. Крім того, їх тісна взаємодія, співробітництво обчислюється століттями. Як ви думаєте, ці родичі навчилися домінувати (сенс життя) над рештою населення? Судячи з цифр, вони в цім — майстри.

На чому ж грунтується їхнє мистецтво домінування? Крім влади та власності, воно забезпечується контролюванням мови та знань. Вищезгадані приватні університети Оксфорд та Кембридж — це інкубатори для вирощування домінаторів. Вони формують потрібні особисті якості. Вони надають необхідні знання та зв'язки. Решті населення Англії ввели обов’язкову шкільну освіту лише наприкінці 1800-х. Вгадайте, хто розробив програму? Фахівці Оксфорда та Кембріджа!

Освіта нерозривно пов’язана з утворенням умовних рефлексів та соціальних інстинктів. Контролюючи освіту, можна змалку виховувати одних людей як домінаторів, панів, володарів, а інших — як покірних, смиренних, слухняних, підлеглих. Це називається “організована класова дивергенція”.

Що змусило 1% англійців вдаватися до таких хитрощів? Китайський військовий стратег і філософ Сунь-дзи, який жив за 500 років до нашої ери, писав: “Війна — це шлях обману”. Острів Велика Британія має обмежені ресурси та невелику площу. За протокою Ла-Манш завжди була континентальна Європа, що перевищувала Велику Британію і за площею, і за чисельністю і прагнула захопити, підкорити острів.

Англійці століттями існували в умовах, які можна інтерпретувати як “постійна війна” (як існувала Римська імперія). І якщо війна — це шлях обману, то постійна війна — це стимул для створення постійної системи ефективного обману, культури обману, обману, що проникає в більшість сфер буття, обману, в який людину занурюють ще дитиною і з якого вона йде з життя будучи вже старою, так і не розкривши його, так і не пізнавши істини.

Спочатку витончені засоби домінування були необхідні англійцям, включаючи їх 1%, щоб просто зберегтися. Потім їх спрямували на розвиток успіху.

--

--