Генплан S3E5: The End…

Андрій Черніков
3 min readDec 31, 2018

--

Для подальшого розуміння драми, у яку ми потрапили нам треба вивчити одну важливу модель з теорії транзактного аналізу.

Це драматичний трикутник.

Три ролі:

  • Жертва, грає роль безпорадності і слабкості
  • Переслідувач спричиняє тиск і переслідує жертву
  • Рятівник втручається з бажанням допомогти жертві.

Цікаво, що ролі між учасниками постійно змінюються. Жертва може перейти в роль переслідувача, переслідувач у рятівника чи жертву, а рятівник стати переслідувачем чи жертвою.

Класичний приклад. Чоловік, дружина, коханка. Дружина (жертва), вона сидить з дітьми, знає про ситуацію. Коханка(переслідувач) втручається у сімейне життя. Чоловік (рятівник) витримує на собі потреби двох жінок, не в змозі відмовити жодній.
Хто дивився “Занадто одружений таксист”, то про це. Ще приклад: “Іронія долі…”. Драма.

Влада, Забудівники, Мешканці

Забудівник (жертва), потерпає від дій активістів (переслідувача), і каже “суд (рятівник) вирішить”.

Мешканці (жертва), потерпають від дій забудівників (переслідувача), і влада виходить на озеро зупинити забудову (рятівник).

Дії рятівника. (Руслан Марцінків — мер Франківська).

Влада (жертва), потерпає від дій забудівника(переслідувача), і просить громаду (рятівника) прийти і проголосувати за неї.

Забудівник (жертва), потерпаю від дій влади (переслідувача), і мешканці (рятівник) кажуть “ну суд вирішив, нашо те шапіто”.

Мешканці (жертва), потерпають від дій влади (переслідувача), і забудівник (рятівник) дає квартири АТОшникам.

Жертва насправді не така безпорадна, як себе почуває; Рятувальник насправді не допомагає, а Переслідувач насправді не має обґрунтованих претензій.

Ситуація може тривати роками, її суть: загальна безвідповідальність.

Єдине вирішення: через комунікацію всім трьом сторонам разом.

У мешканців є потреби: затишне місто, доступне житло, розвинена інфраструктура. У забудівників є потреби: діюча стабільна бізнес-модель, можливість довготривалих планів. У влади є потреби: виконання обіцянок, виграш на виборах, наповнений бюджет.

Те, що і влада і забудівники кажуть про дитячі садочки, але становище не покращується. Це навіть продають рієлтори: “розвинена інфраструктура, дитячий садочок з басейном”. Садочок, куда ваша дитина скоріше за все не попаде, бо черга на роки.

Прогноз

Прийдешній рік буде важким.

Розуміння, що Тимошенко може стати президентом (а скоріше, що президентом може не стати теперішній) трохи стримає заробітчанина засіяти будівельне зернятко. Ми теж полюбляємо стабільність. Доживемо до Великодня, а там буде видно.

Можлива зміна уряду після президентських і парламентських виборів для пересічного чиновника урядової організації означатиме можливість втрати (або зміни) місця роботи. І начальник прокуратури, податкової, держпраці, захисту економіки, державної архітектурно будівельної інспекції і інших установ захоче, ще “трішки пограти в цю гру, де я нічого не бачу”. Будуть викриття, як то прокуратура відкрила очі на руйнування пам’ятки архітектури ресторан “Садко” після року, як його знищили.

“Садко”, який вже не з нами.

Затримка в будівництві є майже у всіх. Це означатиме для забудівників зниження доходу, для покупців квартир — втрати часу, а значить і грошей.

Обмежений і дефіцитний бюджет для органів міського самоврядування залишає не так багато місця для маневрів, і скоріше за все нас будуть спонукати до патріотизму і свідомості через пам’ятні і релігіозні заходи і марші. Звісно, це не додасть почуття безпеки.

Поради

Якщо купляєте квартиру, купіть на вторинному ринку. Старий ліфт можна освятити, написи в під’їзді — замалювати, а володіти котлованом — сумнівна радість, потім ще мітингувати під білим домом чи зачиненим офісом збанкрутілого забудівника, грошей все одно нема.

Якщо володієте квартирою в новобудові і плануєте продати — не переоцінюйте свої вкладення в ремонт, не на часі це, у покупця може бути інший смак.

Якщо хочете інвестувати, притримайте. На уламках будівельного бізнесу виросте інший, на ранньому етапі цінність ваших грошей буде значною.

--

--