Rozdział II — GIEŁDA A GOSPODARKA — WZAJEMNE RELACJE.

Gotowe Spółki
3 min readFeb 5, 2019

--

3. Instrumenty finansowej jako metoda racjonalizacji alokacji kapitału korporacyjnego oraz społecznego.

Tradycyjny system finansowy, bez segmentu giełdowego, powodował iż oszczędności (kapitał) były akumulowane tylko i wyłącznie dla prowadzenia dalszej akcji kredytowej, co powodowało ich niepełne wykorzystanie. Brak ryzyka, bądź niezwykle niskie ryzyko powodowało, iż stopy zwrotu (z lokaty) oferowane przez instytucje bankowe (dawna lichwa) były niezwykle niskie i niewiele przekraczały poziom inflacji, co skutkowało brakiem realnego zysku z udzielania kapitału. Równocześnie środki zdeponowane w bankach mogły trafiać poprzez kredyty tylko do małych i średnich przedsiębiorstw. Brak systemu organizacji systemu pozyskiwania kapitału dla inwestycji nadzwyczaj kapitałochłonnych ograniczał rozwój gospodarki oraz przemysłu ciężkiego. Instytucja giełd papierów wartościowych umożliwiła transfer ogromnych ilości kapitału od społeczeństwa, które były wykorzystywane na przedsięwzięcia spółek giełdowych. Giełda umożliwiła również bankom posiadającym dostęp do kapitału zdeponowanego w lokatach na inwestycje. Nie do przecenienia jest rola rynków papierów udziałowych na rozwój gospodarki. Do momentu powstania pierwszych spółek akcyjnych olbrzymia część pieniędzy na rynku nie była wykorzystywana w celu stymulacji dalszego rozwoju gospodarki.

Jak zawsze zachęcam też do odwiedzenia strony naszego sponsora:

www.gotowespolki.org

Znajdziecie tam Państwo bardzo ciekawe informacja na temat prawa spółek handlowych oraz uzyskacie możliwość zakupu usług związanych z rejestracją i zakupem gotowych spółek na sprzedaż.

Dodatkowym miejscem gdzie możecie uzyskać usługi tego typu to strona:

Sprzedaż Spółki

System wyceny papierów wartościowych nie pozostaje bez wpływu na alokację kapitału dla uczestników rynku. Efektywnie zarządzane przedsiębiorstwa są wyceniane wyżej i oceniane jako bezpieczniejsze inwestycje. Pozwala im to na łatwiejsze pozyskanie kapitału w trakcie nowych emisji oraz uzyskanie większej ceny za pojedynczą akcję. Firma taka, aby uzyskać określoną sumę pieniędzy potrzebują wyemitować mniejszą ilość akcji, nie pomniejszając ich stosunkowego udziału w przedsiębiorstwie w znacznym stopniu. Z drugiej strony przedsiębiorstwa mniej efektywne odczuwają presję ze strony rynku, aby polepszyć swoje wyniki poprzez zmianę strategii.

Rozwój rynków finansowych pozwolił na stopniowe wyodrębnienie z banków detalicznych, banki inwestycyjne. To one rozpoczęły organizację pierwszych debiutów spółek giełdowych. Stworzenie całej bankowości inwestycyjnej miało duży wpływ nie tylko na alokację kapitału, ale także na poprawę płynności giełdy, dostępu do informacji o spółkach oraz stworzenia systemu ratingowego dla aktywów różnej klasy. Bankowość inwestycyjna stanowi bardzo duży element gospodarki krajowej. W 2007 r. obroty samej branży bankowości inwestycyjnej na świecie wyniosły 84,3 mld USD.

Silna giełda papierów wartościowych w Polsce oraz możliwość pozyskiwania kapitału na duże inwestycje powinna być priorytetem dla rozwoju naszej gospodarki. Jakkolwiek infrastruktura oraz dostęp do wykwalifikowanej siły roboczej w Polsce warunki są bardzo korzystne, nasza gospodarka cierpi na ciągły brak kapitału. Problem alokacji kapitału jest w Polsce bardzo widoczny. Jak pokazują badania tylko 45% polaków posiada konto bankowe. Według opracowań Open Finance ok. 48 mld. Oszczędności polaków marnuje się na niskooprocentowanych ROR-ach, a nie na lokatach czy rachunkach maklerskich. Brak organizacji kapitału odbija się na jego dostępności dla rynków kapitałowych i giełdy.

Ze względu na bardzo duże zainteresowanie zakupem gotowych spółek przedstawiamy bezpośrednie odnośniki do poszczególnych typów usług firmy :

Gotowe Spółki

Spółki Zagraniczne

Spółki z historia finansową i obrotami

Spółki pod kredyt

Spółki z licencją

Czyste spółki

SPIS TREŚCI

WSTĘP

ROZDZIAŁ I

HISTORIA GIEŁD ŚWIATOWYCH — UWARUNKOWANIA I ROZWÓJ.

  1. Wstęp
  2. Powstanie giełdy papierów wartościowych w Nowym Jorku.
  3. Powstanie giełdy papierów wartościowych w Londynie.
  4. Powstanie giełdy papierów wartościowych w Tokio.

ROZDZIAŁ II

GIEŁDA, A GOSPODARKA — WZAJEMNE RELACJE.

  1. Wstęp
  2. Rynek giełdowy jako źródło kapitału inwestycyjnego.
  3. Instrumenty finansowej jako metoda racjonalizacji alokacji kapitału korporacyjnego oraz społecznego.
  4. Wpływ giełdy na ekonomiczne bariery wejścia na rynek.
  5. Publiczny obrót akcjami i strategie związane z zwiększeniem udziału na rynku.
  6. Wnioski

ROZDZIAŁ III

ŚWIATOWE STANDARDY OPODATKOWANIA.

  1. Wstęp
  2. Standardy opodatkowania zysków giełdowych w USA.
  3. Standardy opodatkowania zysków giełdowych w UK.
  4. Standardy opodatkowania zysków giełdowych w Europie.
  5. Wnioski

ROZDZIAŁ IV

ZASADY PODATKOWE, A EFEKTYWNOŚĆ SYSTEMU SYSTEMU OPODATKOWANIA ZYSKÓW GIEŁDOWYCH

  1. Wstęp.
  2. Ustawodawstwo podatkowe.
  3. Ustawodawstwo bilansowe.
  4. Wnioski

ROZDZIAŁ V

POLSKIE STANDARDY OPODATKOWANIA DOCHODÓW GIEŁDOWYCH.

  1. Wstęp
  2. Modele opodatkowania.
  3. Przedmiot oraz sposób opodatkowania zysków giełdowych.
  4. Inne formy nabycia papierów wartościowych i metody ich opodatkowania.
  5. Płatnik podatku od zysków kapitałowych.
  6. Zwolnienia podatkowe.
  7. Opodatkowanie zysków kapitałowych z spółki komandytowo-akcyjnej.
  8. Wnioski

PODSUMOWANIE

BIBLIOGRAFIA

  1. Książki
  2. Orzeczenia
  3. Artykuły
  4. Strony Internetowe
  5. Dokumenty Publiczne
  6. Ustawy i Umowy

--

--

Gotowe Spółki
0 Followers

Gotowe Spółki is a Polish company helping foreigners to establish business in Poland. For any information please refer to this website: www.gotowespolki.org